B Van de brug af gezien Najaarsstor men Vorige week was het nog een prachtige imitatie van "Indian summer" maar nu is de herfst dan echt wel ingetreden. Dat betekent de website in de gaten hou den of de wedstrijden en de trainingen wel doorgaan. Gelukkig beschikken we over drie kunstgrasvelden en dat scheelt nogal. Desalniettemin kunnen de weersom standigheden zo slecht zijn dat het zelfs op kunstgras niet meer mogelijk is om fatsoenlijk te ballen.Zodra het echter maar een beetje verantwoord is wordt er natuurlijk gespeeld op onze velden,die dagelijks met veel inzet worden onderhouden door Hassan en zijn ploeg ondersteund door de Gemeente. Het is goed om je van tijd tot tijd te realiseren dat er veel achter de schermen wordt gedaan om ons training -en speel schema mogelijk te maken. Vanaf deze plaats een driewerf hulde!! Ook een groot compliment aan onze jeugdcommissie voor de vlekkeloze organisatie van de herfst2d aagse. Deze twee dagen voor de jongste jeugd zijn net als het Borchland toernooi en de mini WK een jaarlijks hoog tepunt. Decennia geleden werd de herfst2daagse als traditie gestart en heel veel vaders die hun kinderen langs de kant nu aanmoedigen kunnen zich dat spekta- kel,waar zij als kind aan meededen, nog goed herinne ren. We schrijven eind oktober en de competities zijn nu echt begonnen. Heel veel teams zijn goed tot soms zeer goed uit de startblokken gekomen en enkele van onze elftallen hebben alles op de tweede helft van dit seizoen gezet. Ons vlaggenschip had een lastige start en moest door schorsingen en tal van blessures een aantal wedstrijden de punten aan de tegenstander laten. Ook was er een prachtige tussensprint waarbij drie wedstrijden op rij werden gewonnen. Gezien de kwali teit van de spelers en de begeleiding is het vertrouwen op een goede klassering meer dan gerechtvaardigd. De zondagtopklasse kent (nog) geen absolute favoriet en de clubs staan in punten heel dicht bij elkaar. vervolg En hoe zit het dan met het nieuwe kunstgrasveld? Ook dat is met de Gemeente overeen gekomen. Zodra de gemeenteraad heeft ingestemd met het plan wordt overgegaan tot de aanleg van een nieuwe toplaag van het veld voor het clubhuis. Wa nneer dat exact zal zijn is pas bekend na het verschijnen van deze schakel. AFC is een gezonde en mooie club, met vele dwarsverbanden, waar traditie, vriendschap en sportiviteit kernwaarden zijn. Eén van die tradities is de bijeenkomst op 7 november a.s van de Zilveren Ploeg, bestaande uit leden die 25 jaar of langer lid zijn "AFC-ers kom je overal tegen" zegt ons erelid Johan de Bie altijd. Dus ook op 7 november, zaterdag en zondag Tot dan Ad Westerhof voorzitter Het tweede elftal doet het als verwacht weer prima en bevindt zich alweer op een vertrouwde plek in de top van de ranglijst. De sfeer is prima en de toekomst ziet er goed uit voor Roy T ular en zijn mannen. Ons eerste team op zaterdag was een aantal wedstrijden ongelukkig. Met een tandje erbij moet ook dit meer dan in orde komen. Het hoogste jeugdteam, de A1 zaterdag, zal de komende weken een echt huzaren stukje moeten uithalen om volgend jaar er weer bij te zijn in de nieuw te vormen eerste Divisie. Bij de eerste vier eindigen in de winterstop betekent direct ge- plaatst(!). Plaats 4 t/m 8 speelt om plaatsing in de eerste Divisie Deze herindeling is bedoeld om de piramide in het voetbal meer gestalte te geven. Het komt er op neer dat er in de top van het jeugdvoetbal nauwelijks nog plaats is voor jeugdam ateur- voetbal. Wij zijn van mening dat juist goed spelende jeugd amateurteams moeten kunnen deelnemen aan de hoogste competities,zonder dat daar allerlei hindernissen worden opgeworpen. Wij bewijzen al jaren dat gestructureerd jeugdvoetbal kan leiden tot succes van de jongste tot de oudste jeugd. AFC heeft tegen deze gang van zaken op verschillende momenten geageerd,maar tot op heden zonder succes. Een ander heet hangijzer is de wens van de KNVB om te komen tot een landelijke divisie. Een divisie die tussen de Jupiler League en de Topklasse in komt. Een soort tweede divisie of super topklasse. De contouren worden steeds duidelijker en op 2 december zal "Zeist" dit naar buiten brengen. Er kleven nogal wat bezwaren aan dit plan dat door ons ,binnen de cv topklasse, op de voet wordt gevolgd. Ook hier speelt de piramidisering van het voetbal een grote rol. Nu maar hopen dat we ons plaatsen voor het EK De afgelopen maanden zijn er vele gesprekken met de dienst Zuidas en de Gemeente (wethouder) geweest. De situatie is thans zo dat partijen het op hoofdlijnen eens zijn dwz AFC blijft gehuisvest op de Zuidas, er komen 5 kunstgrasvelden en een club huis. Alle details worden de komende maanden besproken. Na 18 jaar overleg is er dus duidelijkheid op hoofdlijnen. Hoe gaat het nu verder? De Ge meenteraad moet zijn goedkeuring geven (op hele korte termijn) waarna er door het bestuur van AFC een ledeninformatieavond wordt belegd,waarvoor alle leden uitgenodigd zullen worden. Daar zullen wij informatie verstrekken over het nieuwe sportpark en alle vragen- voor zover mogelijk- beant woorden, alsmede alle suggesties horen die wij weer kunnen inbrengen in het vervolg van de gesprekken. Uiteraard wordt daar ook ruim aandacht gegeven aan de financi- ele paragraaf en de timing van alle nodige werkzaamheden. Het is de bedoeling van het bestuur om veel AFC -ers te betrekken bij de uitvoering van alle details Kortom werk aan de winkel op veel gebieden. V. ervolg op volgende pagina jaar jaar ons erelid Johan de aar in ieder geval altijd op de club Senioren Senioren 18 tot 23 Senioren boven 60 j Jeugdleden Toeslag voor selectieteams jeugd Jeugdleden 5 jarigen Heeren Divisie Don ateu rs Entree nieuwe leden Overschrijving KNVB 430,00 385,00 272,50 375,00 50,00 250,00 205,00 120,00 50,00 15,00 e stuursmededeling C o ntri butie Het lidmaatschap loopt gelijk met het boekjaar van de vereniging. 1 juli tot en met 30 juni. De contributie dient vooraf te worden be taald. Er worden GEEN acceptgirokaarten verzonden. U moet dus zelf actie ondernemen. D e volgende contributiebedragen zijn na 1 oktober als volgt: Bovenstaande contributiebedragen zijn verhoogd met 50,- van wege te late b eta ling. Dit geldt niet voor toeslagen selectieteams jeugd, donateurs, entree, overschrijving en zeer recente aanmeldingen als lid. Rekeningnummer Het banknummer van de vereniging voor de contributiebetaling is NL52INGB0000241002 t.n.v. AFC. B ij een overboeking graag altijd de voor- en achternaam van de speler en/of indien bekend het lid nummer vermelden. Lidnummer is evt. op te vragen bij ad m inistratie@ afc.nl Betalingstermijn en sancties Het Bestuur houdt zich het recht voor leden die niet aan de verplich ting hebben voldaan uit te sluiten voor trainingen en wedstrijden. Nieuwe leden die zijn aangenomen komen pas voor opstelling in aanmerking nadat zij hun contributie en entreegeld voor het eerste seizoen hebben voldaan

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 3