weet, is er later weer wat meer ruimte in je agenda, en kan het dan zittende bestuur weer met succes een beroep op je doen. Uiteraard heeft het bestuur een passend cadeau voor je aangeschaft. Over de inhoud van dit pakje zal je je niet verbazen. Wa nt wat zou (oud) secretaris Ruud Mantel zonder dit gebruiksartikel moeten? Vervolgens overhandigd oud-voorzitter Machiel van der Woude Ruud onder applaus een pen met inscriptie. Afscheid Bob Duis. Beste Bob, Je treedt terug uit het bestuur waar je zeven jaar deel van uit gemaakt hebt. Op een spraakmakende manier. Je bent zeker geen doorsnee bestuurder. In het seizoen 2007-2008 startte je als commissaris eve nementen, een seizoen later als commissaris algemene zaken. Hoewel je het bestuurswerk op zich best interessant vond waren het toch niet de onderwerpen waar je 's nachts echt van lag te dromen. Dat werd wel anders in het seizoen 2009-2010 toen je als opvolger van Rinus van Leijenhorst commissaris TOP a m ateurs werd. Samen met team manager Henk Bijlsma, die al eerder 12 jaar elftalleider was, en sa men met de bij AFC debuterende trainer-coach Cor ten Bosch. Som mige deskundigen binnen de club, en daar hebben we er erg veel van, schudden het hoofd. Wel een aardige, intelligente vent, maar veel de En wat betreft het cadeau: op jouw verzoek is een bedrag overge maakt op de Stic hting Sam, waardoor nog meer kinderen kunnen zwemmen met dolfijnen. Een mooi bij jou passend cadeau. Applaus!" verder dan de B 1 had hij het niet geschopt. Moet die man AFC Af fscheid M achiel van de r Wou de. Beste AFC -leden, beste Machiel, Als het langstzittende bestuurslid van onze mooie vereniging heeft het bestuur mij gevraagd het woord te richten tot onze scheidende voor zitter Machiel van der W oude. Dit is voor mij een grote eer en ik wil jullie gaarne meenemen door het bestuurlijk AFC leven van een bevlogen en passioneel mens. Machiel heeft in totaal 24 jaar deel uitgemaakt van het AFC bestuur, een enorme periode! Hij is als 41 jarige toegetreden tot het bestuur in het seizoen 1990 1991 als voorz itter van de jeugdcommissie. Hij heeft dat 5 jaar met enorm veel liefde gedaan en heeft hier prachtige herinneringen aan. Machiel heeft de afgelopen jaren dan ook altijd met een schuin oog gekeken naar de prachtige jeugdafdeling van onze club. Vanaf seizoen 1995-1996 gaf Machiel leiding aan de commissie Pers, P ubliciteit en Evenementen. Tevens was hij redacteur van de Schakel en hij heeft altijd een goede pen gehad en vele stukken voor de Sch akel geschreven, altijd met inhoud en liefde voor de club. 8 jaar heeft hij dit gedaan en in de zomer van 2003 nam M achiel de voorzittershamer over van de helaas niet meer onder ons zijnde Dick van der Klaauw. Aan alles komt een eind en AFC zal vandaag afscheid nemen van Machiel van der W oude als voorzitter van AFC Machiel heeft zojuist de voorzittershamer overgegeven aan Ad W es terhof en Ad zal AFC gaan leiden op zijn manier, zoals Machiel dat 11 jaren lang op zijn eigen wijze heeft gedaan. Als wij het over kenmerkende zaken van Machiel moeten hebben, dan zijn zijn kennis van zaken, zijn optimisme, zijn liefde voor de gehele club, zijn integriteit en het zijn van teamplayer zaken die uitgelicht moeten worden. Machiel wist waar hij over sprak en als hij bepaalde zaken wilde weten dan waren er bestuurlijke en ook niet bestuurlijke personen waar hij zich door liet bijpraten. Er zijn zoveel zaken die hij als dossier heeft behandeld en ik wil niet teveel in detail gaan, maar zijn strijd aangaande ons nieuwe complex alleen al heeft velen uren, dagen, weken en maanden van hem ge vergd. Zijn optimisme is iets wat hem helpt in lastige tijden. Afgelopen jaar, net na de zomer heeft Machiel de mededeling gekre gen dat er een tumor was geconstateerd en die mededeling kwam als een grote klap. Ik maak gelijk een sprong naar vandaag en deze verve lende periode heeft Machiel goed kunnen doorstaan vanwege zijn positivisme en het gaat op dit moment gelukkig prima met zijn ge zondheid. Na zijn operatie heeft Machiel mij gevraagd om bij hem thuis langs te komen om als waarnemend voorzitter met hem te overleggen hoe ik de nieuwjaarsreceptie en het Jaardiner in moest vullen. Tevens heeft gedurende deze periode ook Kees Gehring mij van veel positieve informatie voorzien. Dat is ook AFC, als even iemand buitenspel staat, dan vangen anderen dat weer met veel vriendschap op. Machiel heeft liefde in de breedste zin voor de club, hij geniet natuur lijk van het eerste en loopt als een tijger in zijn kooi achter het vijan delijk doel te genieten of zich op te winden. M achiel juicht nog uit de tijd dat juichen nog aanmoedigen heette. Het 'Kom op AFC' of 'Kom op nou jongens' geeft aan dat Machiel een klassieke interesse heeft, natuurlijk op voetbalgebied, AFC is deze klassieke vereniging maar ook zijn passie voor klassieke muziek en opera waar hij regelmatig in het Concertgebouw is te vinden met zijn J ud ith Machiel is niet de man voor 5-3-2, M achiel speelt liever 4-3-3. Maar niet alleen het eerste, ook alle andere teams van AFC interesse ren hem en hij is dan ook een voorzitter geweest voor de gehele club, van jong tot oud en van prestatie tot recreatie voetbal. AFC Topklasse in helpen? De afloop van dit avontuur is bekend. AFC promoveerde met opgehe ven hoofd als kampioen van de Hoofdklasse A naar de net gevormde Topklasse. Een belangrijk stukje geschiedenis was geschreven. Bob had zich bewezen en vormde met Cor en Henk dat seizoen een hecht, onverslaanbaar trio. Kennelijk beviel het je zo goed dat je in het tweede seizoen in de Topklasse het voorzitterschap van de commissie TOP klasse combineerde met het teamleiderschap. Een hele klus, zeker op de manier waarop jij die functies invulde. Je bent bereid om voor ons eerste heel ver te gaan. Persoonlijke contacten met spelers en staf, de tip-top verzorging van het materiaal: alles moet in orde zijn, vrijwel niets is je te veel. Ik herinner mij nog de eindeloze discussie over de verzorging van de kleding en de slecht functionerende was machines. Jij had er wél oog voor en wilde per se dat de situatie ver beterde. De nieuwe wasmachines kwamen er, jouw jongens liepen er al snel nog gesoigneerder bij. Je maakte je in dat verband ook uit drukkelijk sterk voor de komst van Hans van Rossum, die toen nog lang geen fanclub had. Het was in mijn ogen een van je beste initia tieven. Afgelopen seizoen maakte je geen deel meer uit van de commissie TOPamateurs. Het was je bij tijd en wijle te veel en natuurlijk wist je dat TOP a m ateurs in goed handen was van M ilko Vinke. Die drukte is niet zo gek voor iemand die als je hem belt in Duitsland of in een ander buitenland zit. Om weer een heleboel banden te verkopen of met Annemaja, Sharon en David leuke dingen te doen. Maar je wilde wel graag in het bestuur blijven zitten, als commissaris sportparkontwikkeling, gecombineerd met de functie van teammana ger. Wat betref dit laatste: je hebt in de frontlinie van het succes alles meegemaakt rondom het kampioenschap van ons eerste. Een heerlijk gevoel moet dat zijn geweest en een bevestiging van je grote, mensge richte inzet. Leuk dat dat onlangs ook zo werd opgepakt door Michael Kinsbergen en Edwin van der Sar bij Ajax. Inmiddels heb je er ook een seizoen als commissaris sportparkont wikkeling opzitten. Je hebt daarbij je familie aardig aan het werk gezet. Je hooggeleerde schoonvader moest flink aan het werk net als een nicht die met een prachtige maquette kwam van ons nieuwe sportpark. Van ambtelijk geneuzel moest je niet te veel hebben, maar het hoort er, daar ben je nu wel van overtuigd, echt bij. Dat geldt ook voor dat lange vergaderen, waar je niet blij van wordt. Maar je moet maar zo denken, alles went! Bob je bent al van je geboorte in 1967 lid van AFC, net als je twee lingbroer Jack. Met dank natuurlijk aan papa Rob. En lid zal je, daar zijn wij van overtuigd, tot je laatste snik blijven. Je hebt het AFC- virus in je, ook al ligt de muziek een beetje op de loer. Wij h open van harte dat je actief zult blijven rondom het eerste en bij het Zuidasdos- sier. Of dat nog in het bestuur is zal de tijd leren. Er is in ieder geval genoeg te doen, zeker voor iemand met de passie en de kwaliteiten die jij bezit. Bob, hoe het ook zij, heel hartelijk dank voor de afgelopen bestuursjaren en je werk als team manager. Het ga je heel goed.

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 8