S- Er worden door de aanwezigen geen opmerkingen gemaakt zodat deze notulen onder dankzegging voor de samensteller Nicolaas van Ommeren worden goedgekeurd en ongewijzigd worden vastgesteld. Nicolaas wordt onder applaus bedankt voor zijn inzet. 4. Bestuursmededelingen Er zijn geen bestuursmededelingen. Ruud M antel geeft een korte toelichting op de wijziging. De wijziging is nodig in verband met actualisering enerzijds en nieuwe ontwikke lingen bij AFC, zoals de introductie van meisjes- en vrouwenvoetbal en Heerendivisie met de instelling van bijbehorende commissies anderzijds. Er worden door de aanwezigen geen opmerkingen ge maakt zodat de wijziging onder dankzegging voor de samensteller Ruud Mantel wordt goedgekeurd en ongewijzigd wordt vastgesteld. 5. J aarverslag secretaris 2013-2014 Dit verslag is opgenomen in de Schakel van 12 juni 2014, nummer 10, 92e jaargang, vanaf pagina 11. Er worden door de aanwezigen geen opmerkingen gemaakt. De voorzitter bedankt Ruud Mantel voor het opstellen van het verslag. Grote klasse! 6. Ja arverslag penningmeester boekjaar 2013-2014 Dit jaarverslag lag vanaf begin juni 2014 voor belangstellende club genoten ter inzage bij de administratie op sportpark Goed Genoeg. Tevens kon vanaf dat moment het verslag worden opgevraagd bij penningmeester Benno Honsdrecht. Vragen konden ook vooraf aan de penningmeester worden gesteld. De voorzitter geeft het woord aan de penningmeester. Deze verstrekt het verslag aan de aanwezigen en geeft een toelichting op de belangrijkste punten. Naar aanleiding van het financiële verslag en de toelichting van de penningmeester worden de volgende vragen gesteld en opmerkingen gemaakt: - Hans Honsdrecht vraagt of The Reds na de bijdrage van 25.000 euro nog een reserve overhoudt. Benno Honsdrecht antwoordt bevestigend, er is nog sprake is van een kleine reserve - Michiel Middendorf vraagt welke contracten er werden ge hanteerd voor Cor ten Bosch. Benno Honsdrecht antwoordt dat het ging om jaarcontracten maar omdat het ging om 5 jaren zijn deze contracten van rechtswege omgezet in con tracten voor onbepaalde tijd. Hieruit is lering getrokken. Bij verlenging van een contract moet goed worden uitge zocht wat de consequenties zijn. - Fred ten Nijenhuis vraagt in verband met de situatie op de Administratie of wij een ziekengeldverzekering hebben. Benno Honsdrecht antwoordt dat dit niet het geval is. - Max Flam vraagt wat bedoeld wordt met de post oninbare debiteuren. Benno Honsdrecht antwoordt dat het hier om een failliet AFC -vriendelijke bedrijf gaat. - Alphons Peters merkt op dat de salariskosten van de AFS vrij hoog zijn. Benno Honsdrecht geeft aan dat in deze post ook het materiaal is verwerkt. - Robert Duis vraagt of de post wedstrijdkosten alleen drank betreft. Benno Honsdrecht geeft aan dat hier ook de kosten van beveiliging onder vallen. Johan de Bie merkt op dat het zou helpen als de mensen die daar niet thuishoren weg zou den blijven bij de borreltafel. 7. V erslag van de kascom missie De secretaris leest de verklaring van de kascommissie voor. De kascommissie verklaart de administratie over het boekjaar 2013-2014 steekproefsgewijs te hebben gecontroleerd. De kascommissie stelt vast dat het overzicht van baten en lasten een correcte weergave is van de financiële situatie van AFC. De kascommissie spreekt haar waardering uit voor de overzichtelijke wijze waarop de administratie is gevoerd en dankt de penningmeester voor de gegeven toelichting en de antwoorden op de gestelde vragen. De kascommissie stelt de ver gadering voor het bestuur te déchargeren voor het gevoerde beleid. Evenals vorig jaar maakt de kascommissie de vergadering er op attent dat er geldstromen van diverse Stic htingen en Verenigingen binnen de AFC, buiten de controle van de kascommissie vallen. Zij pleit voor meer transparantie met betrekking tot deze geldstromen om een beter inzicht te krijgen en haar taak volledig te kunnen uitvoeren. Het bestuur wordt tenslotte vervolgens Benno Honsdrecht valt een groot applaus ten deel. a. P. enning meester 9. V erkiezing van het bestuur Het bestuur bestond het afgelopen seizoen uit de volgende leden: Machiel van der W oude (voorzitter), Ronald Koster (secretaris), Benno Honsdrecht (penningmeester), Ruud Mantel (2de secretaris), Lou Hekster (commissaris seniorenvoetbal), Bob Duis (commissaris sportparkontwikkeling), Milko Vinke (commissaris TOPam ateurs), Nicolaas van Ommeren (commissaris commerciële zaken), en Brian Speelman (commissaris jeugdzaken). Machiel van der W oude, Ruud Mantel en Bob Duis zijn niet herkies baar. Het bestuur stelt voor te benoemen: Ad Westerhof (voorzitter), Peter Dekkers (commissaris jeugdzaken), Ernst Pieter Knupfer (2 ris) en Bobby Gehring (pers, publiciteit en evenementen). secreta- inden wij erg jammer. Toen Dick van 3. Wi_ tatuten e n Hu shoudelijk Re glement. Er zijn geen tegenkandidaten en Machiel van der W oude verzoekt het voorstel met applaus te bekrachtigen. Appl aus volgt. Na de verkiezing van het nieuwe bestuur worden nog enkele toespra ken gehouden. Oud-voorzitter Machiel van der W oude spreekt Ruud Mantel en Bob Duis toe, die uit het bestuur zijn getreden. Secretaris Ronald Koster spreekt Machiel van der Wo ude toe. Afsc heid Ruud M a nte l. Beste Ruud, Je treedt na 7 jaar uit het bestuur en dat je nog niet verkozen was stelde mijn eminente voorganger der Klaauw je in de Alge mene Vergadering de vraag wie je eigenlijk bent. Een confronterende vraag, die wij ons allen misschien wel eens stellen, al dan niet staande voor de spiegel. Hoewel je niet gespeend bent van de nodige humor pakte je de vraag serieus op en vertelde je dat je al heel lang lid was van de AFC en dat je een geweldige keeper was van veteranen 3. D at je beide zonen Sal en Ben hier voetbalden resp. gingen voetballen en dat je AFC een heerlijke club vond. Kenne lijk viel het antwoord in zo'n goede aarde dat je verkiezing vervol gens een wassen neus was. Voor ik verder ga nog even iets over dat keepen. Dat was inderdaad een 'blessing in the sky' voor ons vetera- nenteam. Makkelijk naar de grond, gestrekt naar kruising, ook als er al lang weer was afgetrapt Wat dit laatste betreft had je heftige con currentie van Ronnie Susan. Prachtige tijden, voor veel AFC'ers helaas onopgemerkt. In de afgelopen jaren heb je binnen het bestuur de functie van Tweede Secretaris bekleed. Misschien niet de meest spectaculaire functie, zeker niet voor de buitenwacht, maar wel een belangrijke schakel voor het goed functioneren van het bestuur. De inhoud van je dage lijkse werk en je achtergrond als jurist maakte je natuurlijk geknipt voor deze functie. Je laatste grote karwei waren de statuten van onze vereniging, die moesten worden aangepast. Ook van deze taak heb je je uitstekend gekweten. Maar je bent natuurlijk niet alleen Tweede Secretaris, je maakt ook onderdeel uit van het bestuursteam. In die zin was je een aangename collega bestuurder die ook oog had voor de grotere picture. En na een rustige start stortte je je steeds vaker in de discussie en stond je voor je mening over het te voeren jeugdbeleid en de financiële huishouding van de club. En, niet onbelangrijk, er werd beslist naar je geluisterd. Druk had en heb je het met je leuke gezin. Je bent een family man avant la lettre. Je werk, dat zich nu ook voor een belangrijk deel in Zuid-Limburg afspeelt, slokt ook veel tijd op. In die zin is het heel goed te begrijpen dat je een stapje terug doet. Het is mede tegen deze achtergrond bijzonder dat je je met ingang van het volgende seizoen beschikbaar hebt gesteld voor de kennismakingscommissie. Met jou in deze commissie heeft AFC er een echte poortwachter bij, iemand die op een evenwichtige manier waakt over de identiteit van de club, die mensen echt wegwijs maakt in onze mooie vereniging. Ruud, het gaat je heel goed en wij hopen jou, Francijn, Sal, Bennie en je doch tertje Noa nog veel en heel lang te zien op Goed Genoeg. En wie

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 7