club. Ronald Koster wil ik apart noemen. Hij heeft mij in afgelopen seizoen perfect vervangen toen dat echt nodig was. Ik wens de direct te verkiezen commissarissen P eter Dekkers, Ernst Pieter Knupfer en Bobby Gehring heel veel succes. Dat geldt a fortio ri ook voor kandidaat-voorzitter Ad Westerhof. W ij hebben met el kaar 14 jaar in het bestuur gezeten. En volgden elkaar steeds op. Als commissaris jeugdzaken, als vice-voorzitter en nu over een paar minuten als voorzitter. Ad, je kent de club heel goed en je hebt de ambitie en de drive om er met je bestuur iets heel moois van te ma ken. Ik hoop dat je over een groot aantal jaren terug mag kijken op een voorzitterschap dat de club en jezelf veel goeds heeft gebracht. En wat betreft de aanwezigen hier en degenen die dit via de notulen teruglezen, dank voor het in mij gestelde vertrouwen en ook veel dank voor de steun en vriendschap in de tijd dat het mij fysiek minder ging. D ank dus, het gaat u allen heel goed. 2. Ingekomen stukken Secretaris Ronald Koster deelt mee dat hij de volgende stukken heeft ontvangen: a) Berichten van verhindering ontvangen van: Maurice Loonstijn, Dennis de Wit, G er van Caspel, Rein Akkerman sr., Hans W oudstra, Dennis Bijlsma, P aul Koster, Hans Geusebroek, Amel Vroege, Jos van Mieghem, Jack Huiman, Bobby Gehring, Hans de Bie, Sebo W oldringh en Marcel Koster. b) Een verklaring van de Kascommissie die behandeld zal worden bij agendapunt 7. c) Eindevaluatie 1ste seizoen Gastheren bij AFC van de W erkgroep Normen Waarden, waarin zitting hadden: Edwin Geluk, Patrick Reddering, Emiel Neter, Rutger Koopmans, Ronald Koster en Jan van Galen. Secretaris Ronald Koster leest de eindevaluatie voor, opgesteld door Jan van Galen. "AFC heeft op initiatief van de W erkgroep Normen en Waarden in de periode van zaterdag 9 november tot en met zondag 15 december 2013 proefgedraaid met Gastheren. Er waren Gastheren aanwezig op alle zaterdagen en zondagen, de wedstrijddagen dus. De G astheren waren leden van de werkgroep Normen en Waarden en werden soms bijgestaan door speciaal daartoe uitgenodigde AFC- leden. Op de AFC- website stond voor de start omschreven wat het Gast heerschap behelst. In het kort: de Gastheren zien er op toe dat de door AFC vastgestelde Gedragsregels, die in alle kleedkamer hangen en op borden staan bij de ingang en de velden van het sportcomplex, strikt worden nage leefd Dit geldt voor alle betrokkenen, dus voor onze gasten, onze spelers, onze staf en zeker ook voor alle ouders. De G astheer loopt rond, kijkt goed om zich heen, praat, legt uit, sust en lost op. Hij is echter geen rechter noch politieman. Hij rapporteert aan Bestuur en Jeugdcom missie, die uiteindelijk beslissingen nemen over eventuele straffen. De G astheer werkt samen met de Wedstrijdtafel en is daar ook regel matig te vinden voor het leggen van contacten met betrokken partijen en het oplossen van problemen van scheidsrechters, coaches, leiders en aanvoerders. De G astheer denkt mee en steunt. De W erkgroep stelde eind december unaniem vast dat de proefperiode was geslaagd. Er was genoeg werk aan de winkel geweest. Het werk was leuk, effectief en leerzaam. Er kwam veel waardering van ouders, spelers, begeleiding, staf, scheidsrechters en niet te vergeten van de uitspelende teams. Besloten werd, met goedkeuring van het Bestuur, het gastheerschap de rest van het seizoen door te zetten, met de ach terliggende gedachte de functie van Gastheer in het seizoen 2014/2015 een definitief karakter te geven. Eind mei heeft de werkgroep vastgesteld dat ook de bevindingen in de periode januari- juni zonder meer positief waren. Gaandeweg is gebleken dat de Gastheer een natuurlijke rol op en rond de velden heeft verworven. Het viel de Gastheren op dat alles rond de hogere jeugdteam goed geregeld is. Wein ig ongeregeldheden daar, want de begeleiding heeft goed overzicht en ouders blijven als vanzelf achter de hekken. De coaches bepalen hoe er wordt gespeeld. De scheidsrechters, door- gaans van de KNVB, zijn van behoorlijk niveau. Toch lopen ook bij deze wedstrijden de Gastheren rond en daar waar nodig zijn ze actief. Niet alle uitspelende clubs hebben het kaderniveau van AFC. Daar door waren er toch een aantal incidenten. De G astheer speelde een rol bij de conflictbeheersing. De Sen iorenwedstrijden verlopen doorgaans goed, maar de Gastheer moest ook hier een aantal keren ingrijpen. De incidenten zijn gespro" ken met bestuur en betrokkenen. Dat heeft heldere afspraken opgele verd. Ook met de tegenpartijen die daarvoor openstonden.. De KNVB is zeer tevreden met de voortrekkersrol die AFC speelt in Amsterdam. De KNVB steunt ons initiatief door een cursuspakket voor Gastheren te ontwikkelen en dit aan clubs aan te bieden. Het Stadsdeel Zuid staat er achter en betaalt de kosten van het houden van de cursussen. De meeste clubs uit Zuid zijn inmiddels voorzichtig begonnen met gastheren of zijn dat van plan. De KNVB heeft intussen gedragsregelborden gemaakt en die aan alle clubs aangeboden. AFC behoudt de eigen borden met eigen logo. Wij willen zelf de regels stellen. De KNVB staat achter het AFC- beleid. De KNVB- regels wijken overigens nauwelijks af. Het is echter een hele klus genoeg Gastheren op de been te krijgen. Als wij uitgaan van ongeveer 40 speelweekeinden in het seizoen dan heb je 40 gastheren nodig op zaterdag en 40 op zondag. Bij elkaar dus 80. De W erkgroep gaat pogen meer vaste Gastheren te strikken. Er komt een oproep op de site en in De Sch akel. Ook worden potentiele gastheren persoonlijk benaderd. Het moeten AFC -leden zijn, maar niet iedereen is geschikt. De G astheer is iemand met relativerend vermogen, een sympathieke benadering en kennis van de (AFC) voetbalcultuur. Een andere taak is alle ouders, jeugdspelers, senioren, trainers en begeleiders en scheidsrechters zo snel mogelijk goed te informeren over het definitieve karakter van de Gastheer. De bedoeling is dat alle ouders en leden bij de start van het nieuwe seizoen thuis een brief krijgen met uitleg. Er komt een inhoudelijke update op de site, alsook filmpjes waarin jeugdspelers op hun manier de gedragsregels uitleggen. Gastheren gaan aan het begin van het nieuwe seizoen avonden organiseren voor aanvoerders, leiders, scheidsrechters, coaches. Teamleiders en coaches gaan een essentiële rol spelen in de cultuur omslag op de AFC- velden. Als de gemeente het goedkeurt (en dat is aannemelijk) worden de hekrasters op ooghoogte rond veld 4 weggeknipt, waardoor de toe schouwers (vooral ouders van de jongste spelers) beter zicht hebben op de wedstrijden. Tot slot. De G astheren voelden zich bijzonder gesteund door de colle ga' van de Wedstrijdtafel en het Jeugdbestuur, waarmee veel kwesties direct adequaat werden afgehandeld. Ook met de scheidsrechter commissie en de B- en C- commissie werd goed samengewerkt. Het bestuur wil de zitting hebbende personen van de werkgroep Nor men waarden enorm bedanken voor hun inzet en met name Jan van Galen een groot compliment geven voor zijn vasthoudendheid om van de gedragsregels een gewoonte te maken binnen onze vereniging. Wij gaan met hem in gesprek hoe wij hier voor komend seizoen een vervolg aan willen geven. 3a. N otulen van de Algemene Vergadering van 27 juni 2013. Deze notulen zijn gepubliceerd in de Schakel nummer 1 seizoen 2013-2014, 92e jaargang, van 21 augustus 2013. Er worden door de aanwezigen geen opmerkingen gemaakt zodat deze notulen onder dankzegging voor de samensteller Ruud Mantel worden goedgekeurd en ongewijzigd worden vastgesteld. Ruud wordt onder applaus bedankt voor zijn inzet. 3b. N otulen van de Bijzondere Algemene Vergadering van 10 april 2014. Deze notulen zijn gepubliceerd in de Sch akel nummer 10 seizoen 2013-2014, 92"e jaargang van 12 juni 2014.

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 6