periodetitel, maar miste aan het eind net de promotie naar de Eerste Klasse. Toch een mooie prestatie van dit team van trainer ^Vessel Colijn en leider Tim de Groot. Via een geweldige eindsprint behaalde Zaterdag 8 het kampioenschap. Een knappe prestatie van dit hechte team. De senioren afdeling werd dit seizoen verrijkt met de Heeren Divisie, die op de vrijdagavond naar voorbeeld van VOC, actief is. Het eerste jaar werd een groot succes en daar zijn wij erg blij mee. Onze grote jeugdafdeling draaide ook dit seizoen weer op volle toe ren. De 82 teams waren week in week uit in de weer. Dat alleen al is een hele organi satie. De jonge AFC'ers konden ook genieten van de vele evenementen zoals de herfst2daagse, de Sinterklaasviering, het Kerstdiner voor de C-junioren, het AFC S uperstars spektakel in de Borchland hallen en de Mini VK aan het eind van het seizoen. Naast deze evenementen vond ook het Dick van der Klaauw-toernooi plaats voor F-pupillen, genoemd naar onze oud-voorzitter, oud- jeugdvoorzitter en ere-lid, die in 2011 overleed. Zijn vrouw Ria open de dit zeer geslaagde toernooi en daar waren wij erg blij mee. Ook vond het afgelopen seizoen op onze velden het Rinus Michels toer nooi plaats, waaraan verenigingen deelnemen die ooit de Rinus Mi- chels prijs hebben ontvangen voor beste jeugdopleiding van Neder land. Zo ook AFC dat dit seizoen weer met stip bovenaan stond in het klassement van de sterkste amateurjeugd van ons land. Die positie blijft overigens niet onopgemerkt, want maar liefst 17 jeugdleden vertrekken naar BVO's. In de zomermaanden werd tot 2 maal toe met groot succes een zomerkamp georganiseerd. Succesvol was ook het nieuwe initiatief van de Amsterdamsche Football School op de zon dag ochten d Al met al heel wat activiteiten voor onze jeugd, mogelijk gemaakt door een bijzonder enthousiaste jeugdcommissie, die werd onder steund door een legertje jeugdtrainers, Voor deze AFC'ers die zich gedurende het gehele seizoen met verve hebben ingezet is een groot applaus op zijn plaats. In het bijzonder wil ik hier ons collega be stuurslid Brian Speelman noemen die de afgelopen 6 jaar met hart en ziel het jeugdvoorzitterschap heeft bekleed. Onze jeugd blaast op alle fronten een flink toontje mee en staat er, mede gelet op het waanzin nige aantal aanmeldingen, bij de buitenwacht ook zeer goed op. Al die mooie dingen zijn onder Brian's leiding in de afgelopen periode tot stand gekomen. Brian zeer bedankt. In het seizoen 2013-2014 hebben heel wat evenementen plaatsgevon den. Bij de jeugd heb ik ze zojuist genoemd. Traditiegetrouw vonden plaats de Zilveren Ploeg avond, het Kienen, de Sixes, de Nieuwjaars receptie, het Jaardiner in het American Hotel, het Damesjaardiner in het Hilton, de Ridder lunch en de Dodenherdenking plaats. Tijdens het Jaardiner, met de Eregasten KNVB -voorzitter Michel van Praag en Alge meen directeur van Ajax Michael Kinsbergen, werden Dé Hurwits en Bas Rachman onderscheiden met de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs en werd de voorzitter van de medische com missie,Wi m Crouwel, voorgedragen als Lid van Verdienste. Deze voordracht werd met een groot applaus bekrachtigd. Naast deze evenementen organiseerde de commissie Commerciële Zaken een boerenkoolmaaltijd en een veelomvattende mid dag, met een bezoek aan ons AFC -vriendelijk bedrijf Gassan, een bezoek aan het Rijksmuseum en een boottocht door de grachten. Het eerste ging niet alleen naar Belluno, maar verbleef ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft ook in Barcelona. De K lassieke Veteranen wil den niet achterblijven en gingen op stap naar Ibiza. Een ander eve nement ten slotte betrof de presentatie van de 31e P ersmap op 1 sep tember na afloop van de wedstrijd AFC-L ienden. Thomas Rijsman en Bobby Gehring, ondersteund door onze verenigingsmanager Henny Kottmann en vele anderen, deden AFC en o nze relevante omgeving een groot plezier met de samenstelling van een fraai vormgegeven en bijzonder lezenswaardige Persmap. Zeer veel dank. Sprekend over Pers en Publiciteit dient in ieder geval ook Hans Elias genoemd te worden. Dag in dag uit in de weer met onze onvolprezen website, alsmede met de productie van de Sch akel, leverde hij ook het afgelopen seizoen weer een geweldige, onmisbare bijdrage aan ons clubleven. Hans zeer bedankt. Het bestuur en de commissies kunnen bij hun werk rekenen op de bijdrage van een klein legertje functionarissen en vrijwilligers. Zonder die steun zou AFC niet zijn wat is. De voorzitter noemt als eerste het Lid van Verdienste Henny Kottmann, die als verenigingsmanager een zeer druk seizoen achter de rug heeft met de o.a. de organisatie van een aantal grote evenementen. Ook Lars Folkertsma was dag en nacht in de weer met administratieve zaken en sportieve activiteiten op het veld. Marjan Janssen, Jan ^Wortel en Paul Ravelli, die de ont vangst van spelers en begeleiders voor hun rekening namen, Maarten Blokland die de radiokamer bemande en Ron S usan, Frank Bouman en Hans Honsdrecht die het hele seizoen bij de thuiswedstrijden als poortwachter optraden, waren ook druk in touw voor onze club. De ereleden Johan de Bie en Ger van Caspel waren iedere thuiswedstrijd in touw bij de ontvangst van onze gasten. Jan van Galen was heel wat weekends als gastheer te vinden was op onze velden in het kader van ons actieve normen- en waardenbeleid. En natuurlijk dient Hassan genoemd te worden die op geheel eigen wijze onze kleedkamers brandschoon hield. Uiteraard mag onze eminente scheidsrec hters- groep niet vergeten worden die weer heel veel wedstrijden tot een goed eind bracht. Dat geldt ook voor de veelomvattende inzet van Frans Ris en Joop Kenter en hun medewerkers, het gehele seizoen stonden ze klaar voor ons. Wij zijn er erg blij mee. Aan het eind van deze opsomming, last but not least, staat de voorzitter stil bij ons Lid van Verdienste Pim van de Meent. Pim is gedurende lange tijd sport parkmanager geweest van AFC. A an het eind van dit seizoen is hij daarmee gestopt. In de zojuist genoemde Persmap wordt Pim door Bobby Gehring op prachtige wijze geportretteerd. Een ruwe bolster- blanke pit avant la lettre. Zo hebben wij Pim door de jaren heen leren kennen. Een bijzondere man, die het goed kan vinden met AFC en omgekeerd. Ondanks fysiek ongemak is Pim nog dagelijks te vinden op AFC. D aar zijn wij heel blij mee. Op de komende Gouden Ballen- avond, aan het begin van het komende seizoen, zullen wij Pim nog eens extra in het zonnetje zetten. Hij heeft het meer dan verdiend. Voor wat betreft de ontwikkeling van een nieuw sportpark is het bestuur optimistisch gestemd. De Ge meente, vertegenwoordigd door de Dienst Zuidas, en AFC zijn elkaar dicht genaderd wat betreft een compact complex met 5 van een lichtinstallatie voorziene kunstgras velden en een nieuw clubhuis. Over de financiering van het clubhuis zijn beide partijen het op hoofdlijnen eens, over de wijze waarop een en ander ruimtelijk gerealiseerd dient te worden ook. Het ligt in de bedoeling om, als er definitieve overeenstemming is bereikt, in 2015 te starten met het project. In 2018 moet het nieuwe sportpark van AFC gereed zijn. Aldus zou na een zeer lang lopende discussie en steeds andere plannen sprake zijn van een definitieve verankering van onze club op de Zuidas met een markant sportpark, dat door een optimale benutting van de ruimte en door een moderne inrichting voldoet aan de toekomstige eisen en behoeften van onze club. Wan neer de delegaties van de Dienst Zuidas en AFC er uit zijn zal het resultaat worden voorgelegd aan B&W van Amsterdam en aan de Algem ene Vergadering van AFC voor de finale goedkeuring. Het bestuur zal deze bijzondere AV tijdig aankondigen. Aan het eind van deze terugblik gaat de voorzitter in op het bestuur, in het bijzonder de samenstelling er van. Bij punt 9 van de agenda wordt het nieuwe bestuur gekozen. Enkele leden treden terug, daar voor in de plaats komen ander bestuursleden. Zo gaat dat in het be staan van een club als de onze. Zoals aangegeven in de agenda treden Bob Duis en Ruud Mantel af na een succesvolle en productieve be stuursperiode. De voorzitter komt daar na de verkiezing van het b e- stuur apart nog op terug. Hierna staat hij bij zijn eigen positie stil. Na een bestuursperiode van 24 jaar treed ik terug. Ik doe dat in het rotsvaste vertrouwen dat onze club goed op koers ligt en een mooie toekomst tegemoet gaat. In de afgelopen jaren is ontzettend veel gebeurd, ik zou er een aardig boekje over kunnen schrijven! Vooral over de leuke dingen die ik in de afgelopen jaren heb beleefd. Van mijn periode bij de jeugd heb ik ontzettend genoten, door de vele stukjes die ik mocht schrijven als commissaris PPE heb ik de club heel goed leren kennen en als voorzitter heb ik geleerd dat je met elkaar het verste komt. Ik bewaar hele goede herinneringen aan mijn voorgangers Rein Akkerman, Jan van Dijk en Dick van der Klaauw, en aan de ereleden Kees Gehring, Edwin Geluk, Johan de Bie, Mar cel Koster en Bob Neseker met wie ik het genoegen had lang te bestu ren, en natuurlijke aan de huidige bestuursploeg, die o.a. in het afg e- lopen jaar naar mijn mening heel veel goeds heeft gedaan voor de

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 5