het basis- en voortgezet onderwijs. Zij leren foutloos rekenen in 12 weken. Ook ontwikkelt en verzorgt het NMI InC ompany trainingen toegepas te Statistiek en Data-analyse voor bedrijven op maat. W ij hopen dat het NMI vele jaren met groot plezier AFC-Vriende lijk zal blijven. v.l.n.r.. Benno Honsdrecht, en Anouk Adang ach/el van der Ayd i n Ch Notulen Algemene V I emene V e rgadering Notulen van de Algemene Vergadering van de A m ste rdam sc h e Football Club, gehouden op 26 juni 2014 in het clubhuis, gelegen aan de De Boelelaan 50 te Amsterdam. A anwezi 5: 87 werkende leden hebben de presentielijst ondertekend. Opening door de voorzitter Om 20.00 uur opent voorzitter Machiel van der W oude de Algemene Vergadering. (AV) Nadat hij geconstateerd heeft dat er niet voldoen de stemgerechtigden aanwezig zijn, sluit hij de vergadering en deelt mede dat de volgende AV op dezelfde datum zal plaatsvinden om 20.30 uur. Om 20.30 uur opent de voorzitter de vergadering met een hartelijk woord van welkom aan de aanwezigen, in het bijzonder de ereleden Johan de Bie, Rob D uis, Kees Gehring, Bob Neseker, Edwin Geluk, en Pim Adriaansz, de Leden van Verdienste, de winnaars van de mr. Henne Boskampprijs, de AFC- ridders en de commissieleden. Hij spreekt de wens uit dat deze vergadering op een vruchtbare en aange name manier zal verlopen. Daar is volgens de voorzitter alle aanlei ding toe. AFC is anno 2014, ruim 119 jaar na de oprichting, een zeer succesvolle vereniging, die traditie paart aan vernieuwing, die enorm veel plezier brengt, een club waar wij allen heel trots op kunnen zijn. De voorzitter blikt vervolgens op het afgelopen seizoen terug. Het was kort gezegd een jaar met bijzonder veel sportief succes, met een heleboel mooie evenementen voor jong en oud, met gelukkige, maar ook verdrietige gebeurtenissen, zoals het overlijden van een speler van zaterdag 7, Dennis van Metelen, 24 jaar jong, als gevolg van een auto-ongeluk. Een jaar ook waar niet alleen op het voetbalveld ge schiedenis werd geschreven. Zo werd op 10 april 2014 in een Bijz on- dere Algemene Vergadering besloten om AFC ook open te stellen voor vrouwen- en meisjesvoetbal. Dit alles staat uitvoerig en zorgvuldig beschreven in het Jaarverslag, dat weer werd opgesteld door Tweede Secretaris Ruud Mantel. Het Jaarverslag is te vinden in de Schakel van 12 juni 2014, 92e jaargang nummer 10. Ruud, zeer bedankt. In het financiële jaarverslag heeft u kunnen lezen dat AFC nog steeds een gezonde financiële basis heeft, mede te danken aan de belangrijke financiële ondersteuning door de AFC -vriendelijke bedrijven en bordsponsors, alsmede de individuele bijdragen in het kader van de Stic hti n g Kee p S miling en de suppor- tersclub The Reds. Wij zijn daar zeer dankbaar voor. Een groot ap plaus is op zijn plaats. Penningmeester Benno Honsdrecht zal later in de vergadering de financiële cijfers toelichten. Gezien de stortvloed aan activiteiten beperkt de voorzitter zicht tot het noemen van de meest saillante gebeurtenissen van het afgelopen verenigingsjaar. Te beginnen uiteraard met hetgeen waarvoor de AFC ruim 119 jaar geleden door Staf Scheepens en zijn vrienden is opge richt: voetbal! In het afgelopen seizoen waren 109 teams (excl. de teams van de Heeren Divisie) actief, verdeeld over 27 seniorenelfta l- len, 22 juniorenelftallen, 36 pupillenteams en 24 Ch ampions League en World C up teams. Van die 109 teams werden er maar liefst 19 kampioen. Bij de senioren waren dat Zondag 1, Zondag 2 en Z aterdag 8. Bij de junioren de zaterdag A 1, B 5, B 6, en C5. B ij de pupillen de F 6 in najaarscompetitie, en in de voorjaarcompetitie de D 6, E 1, E 5, E 7, E 10, E 11, E 12, E 14, E 16, F1 en wederom de F6. V erder won de Zon dag A 3 de beker na een 2-1 winst in de verlenging op Hercules en promoveerde de zondag A 1 via de nacompetitie naar de Hoofdklasse. Zaterdag 1 en 2 pakten een periode titel. Onze felicita ties voor al deze mooie prestaties gaan uit naar alle spelers, trainers en begeleiders. Appl aus! Ons aller Eerste schreef in het vierde jaar in de Topklasse geschiede nis door Kampioen van Nederland te worden bij de zondaga mateurs. Dit ondanks een ingewikkelde start na het plotselinge vertrek van Maarten Stekelenburg naar de KNVB. Ge lukkig was de ervaren trai ner Wi llem Leushuis beschikbaar, die jaren lang werkzaam was in het betaalde voetbal en bij de amateurs o.a. groot succes oogstte bij IJs- selmeervogels. Samen met zijn staf begeleidde hij de spelers naar het grootste succes in de geschiedenis van onze club. Onze jongens ston den bijna het hele seizoen op kop en bleven ook in de slotfase van de competitie fier overeind. Het kampioensfeest na de thuiswedstrijd was onvergetelijk. Niet onvermeld mag blijven dat ons eerste op uitnodi ging van Ridder Dé H urwits het seizoen kon beginnen met een stage in Belluno Italië, een geweldig gebaar dat ongetwijfeld heeft meege holpen aan het succes. Van 24 tot 29 juli is ons eerste wederom te gast in Belluno. Hopelijk met hetzelfde resultaat aan het eind van het komende seizoen! Na de kampioenswedstrijd tegen HBS was het lang wachten op de tweestrijd om het Algeheel Kampioenschap. Te lang. Het bleek toch moeilijk om het ritme vast te houden. Bovendien liepen onze spitsen Pepijn Kluin en Joost Heij vlak voor de tweestrij d met Spakenburg een ernstige knieblessure op. Heel erg vervelend, voor AFC, maar in het bijzonder voor Pepijn en Joost. Wij duimen voor een voorspoedig herstel. Hoewel er thuis nog wel kansen waren werd de forse nederlaag in Spakenburg niet meer goed gemaakt en ging deze Schaal naar de Blauwen. De 3-2 winst in de thuiswedstrijd deed wel goed. Al met al een fantastisch seizoen waar het bestuur ook teammanager Bob Duis en commissaris Topamateurs Milko Vinke van harte mee wil feliciteren. Applaus! Wa /at betreft het komende seizoen is onze commissie Topam ateurs erin geslaagd een heel groot deel van de A-selectie te behouden. Dat is goed nieuws. Slechts 3 spelers vertrekken, Maxime Singels, W ibaut de Vetten én captain Sjoerd Jens, die de overstap maakt naar Zaterdag 2. Sjoerd nam geheel in stijl afscheid door het scoren van de winnen de goal in de thuiswedstrijd tegen Spakenburg. Sjoerd scoorde er in de 6 seizoenen waarin hij voor AFC 1 uitkwam niet alleen 88 doel punten, hij was ook door zijn enthousiasme en sportiviteit een sieraad voor onze club. Sjoerd zeer bedankt en veel plezier in Zaterdag 2. Enkele spelers komen de A-selectie versterken. Melvin Grootfaam komt over van FC C habab, Jonathan Ritchard keert na een verblijf bij OFC weer terug op het oude AFC -nest en Jermano Huwae maakt de overstap uit onze A 1. Wij wensen deze spelers veel succes. Anders dan bij het eerste vertrekt een groot aantal spelers van kampi oen Zon dag 2. D at geldt ook voor trainer Joey van Leyenhorst, die de overstap maakt naar FC A bcoude. W ij danken Joey voor zijn bijdrage in de afgelopen jaren. De open gevallen plaatsen worden voor een groot deel ingenomen door spelers van de succesvolle A 1 en ook de trainer van de A 1, oud eerste elftal captain Roy T ular, maakte de overstap naar Zon dag 2. A ldus krijgt de doorstroming vanuit de jeugd een flinke stimulans. W ij wensen deze jonge spelers en Roy veel succes. De overige 25 senior elftallen die AFC rijk is speelden bij tijd en wijle weer de pannen van het dak. Zaterdag 1 pakte de eerste

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 4