afgetrapt tussen AFC en Ud inese Calcio u /19. De ligging van het stadion, volledig omringd door metershoge bergtoppen, was van ongekende schoonheid. Al dan niet geïnspireerd door de spectaculaire omgeving nam AFC al snel het heft in handen. Het was Daan Sutori- us die na een vlotte aanval de bal ontving op randje 16 en knap raak schoot. 1-0. H et zichtbaar groeiende zelfvertrouwen van AFC resul teerde al snel in de 2-0. E nrico Patrick ontving de bal aan de rechter kant, alwaar hij met een machtige versnelling zijn directe tegenstan der de hielen liet zien. Oog in oog met de keeper rondde hij bekwaam af. Nog voor rust liet AFC zien dat het, zowel fysiek als tech nisch/tactisch, een maatje te groot was voor de Italiaanse groeibriljan ten Tim W ulffraat rondde een individuele actie af met een koele finish. Rust. In de tweede helft kwam er veel fris rood-zwart bloed binnen te lij nen. Na een onrustige beginfase liet AFC zien over een zeer brede selectie te beschikken. Hoogtepunt was de ongelooflijk fraaie goal van nieuwkomer Melvin Grootfaa m De nieuweling, overgekomen van FC Ch abab, rondde een gevoelvolle bal van W out Meulemans af met een 'Bergkampiaans' lobje. Wat een binnenkomer. De wedstrijd eindigde uiteindelijk in een 4-1 overwinning, een eindstand waar iedereen logischerwijs erg tevreden mee was. Na een busrit vol vervaarlijke U-bochten arriveerde de selectie uitein delijk rond 10en terug in het hotel. Na een lekkere maaltijd en nog een aantal individuele gesprekken tussen trainer en speler naderde dag rustig zijn eind. Het was pittig, maar ook zeer geslaagd. Het schijnt overigens nog lang onrustig te zijn geweest in de plaatse lijke disco, maar dat kunnen we ook gedroomd hebben.. Het illustere duo Daan S uto rius Tim W u Iffra at Dag 3 Na een zware dag van vrijdag met een training en een oefenwedstrijd (1-4 winst), stond de dag vandaag in het teken van herstellen. De gebruikelijke ochtendwandeling naar het trainingsveld voorspelde niet veel goeds, de lucht werd met de seconde donkerder en het begon een beetje te regenen. Voor de training daadwerkelijk begonnen was regende het al pijpenstelen, waardoor het veld bijna niet bespeelbaar was. De technische staf speelde hier feilloos op in door verschillende voetvolley veldjes uit te zetten, waar het veld nog niet bezaaid was met plassen. ^Ve waren nog niet klaar met de warming-up of de eerste bliksem en donderslagen waren te zien en ook zeker goed te horen. Het onweer bleef redelijk ver weg, dus kon er gewoon begonnen worden met het voetvolley toernooi. Degene die het best met de om standigheden konden omgaan, zouden het toernooi winnen en dat was het team bestaande uit. Daan, Marien en W out! Gefeliciteerd. In de middag stond een bezoek aan de plaatselijke golfclub gepland, maar door het verschrikkelijke weer viel dit letterlijk in het water. Als alternatief zijn een aantal spelers gaan relaxen in het zwembad en de sauna, anderen zijn een roadtrip gaan maken en hebben een drankje gedaan in een van de bergplaatsjes die zij onderweg tegenkwamen en de overige spelers zijn in het hotel gebleven. Voor het diner kwamen de spelers samen met de technische staf bijeen om het komende seizoen te bespreken. Het is namelijk moeilijk om kampioen te worden, maar het is veel moeilijker om kampioen te blijven. Gelukkig is onze doelstelling om bij de eerste 5 te eindigen en zo lang mogelijk mee te doen om de bovenste plek, maar ook om dat te realiseren moeten alle neuzen dezelfde kant op staan. Tijdens dit gesprek zijn er duidelijke afspraken gemaakt om de doelstelling te behalen. Na het wederom overheerlijke diner stond de zogenaamde bonte avond op het programma. Doordat wij vooraf niet wisten welke attributen cq. hulpmiddelen beschikbaar waren om deze avond een succes te maken, werd er veel gevraagd van ons inlevingsvermogen. Onze gastheer Dé had in ieder geval een heuse zangeres meegebracht die luistert naar de prachtige naam Luigiana. Zij trapte de avond af en bracht onder meer een leuk duet met rasentertainer Hans van Rossum ten gehore. Pepijn K luin en W out Meulemans lieten zich van hun beste kant zien met het prachtige 'Let' s stay together van Al G reen. De sfeer kwam er steeds beter in te zitten en zo waagde Guido Moelee zich aan Buona Sera van André Hazes. Dit allemaal met Magid Jansen als DJ. Toen vervolgens Jendro Halman, Jonathan Richard, Randel Shakison en Youssef el Abdallaoui een tafel omtoverden tot een drumstel werd de zaal, waar ook zo'n vijftien Italiaanse bekenden van Dé aanwezig waren, helemaal enthousiast. Er werd volop gedanst en gelachen. Maar er miste nog iets. De inzegening door de Indiaan, een inmiddels welbekende traditie binnen de selectie van AFC 1, ontbrak nog. Zoals altijd had Hans van Rossum hier weer wat moois voor bedacht. Met een inleiding a la Louis van Gaal had Hans de lachers op zijn hand. Zijn transformatie tot Indiaan was wederom zéér geslaagd en ook de Italiaanse gasten konden het zichtbaar waarderen. Maar helaas komen ook aan zulke avonden een eind. Langzaam verlieten de gasten het hotel en ook zochten steeds meer spelers het bed op. Enkele staf- of ereleden kozen er voor om nog een drankje even verderop te doen en ongetwijfeld na te genieten van een zeer spontane en geslaagde avond. Wat een creativiteit hebben we in deze mooie selectie. Jasper Guido Dag 4 Vandaag stond de laatste volledige dag van het, tot nu toe al zeer geslaagde, trainingskamp op het programma. Na het vaste ontbijt, waar sommigen wat opstartproblemen ondervon den na de bonte avond van gisteren, stond de ochtendtraining op het program ma. Door het feit dat de weergoden ons hier in Italië niet echt gunstig gezind zijn, was het een beetje een drassige boel, maar we hebben wel goed tactisch kunnen trainen. 's Middag stond de wedstrijd tegen de plaatselijke trots, A.C. B elluno, op het programma. Al vrij snel in de wedstrijd maakten we kennis met de zogenoemde Italiaanse passie, wat uiteindelijk resulteerde in een stevige en fysieke pot voetbal van beiden kanten. Voor rust, die van de kant van AFC van zeer hoog niveau was, maak te Enrico Partrick uit een vrij trap op schitterende wijze de 1-0, wat tevens de ruststand betekende. Na rust was het een stuk minder qua voetbal van onze kant, waardoor we uiteindelijk, na wat flinke opstootjes, met 3-1 de bus in werden gestuurd. Het mooie aan voetbal is dat je op het veld de grootste vijanden kan zijn, maar daarbuiten prima met elkaar op kan schieten. Zodoende hebben we gezamenlijk met Belluno nog een gezellig diner gehad om dit geslaagde trainingskamp af te sluiten. Via deze weg willen we als spelersgroep nogmaals Dé H u rwits be danken voor de geweldige zorgen deze week! Pepijn V. 2 augustus 2014: C apeIIe- AFC4 - 0 Zaterdag speelde onze hoofdmacht een oefenwedstrijd tegen en in Capelle. De trainer had van te voren al gezegd dat het een lastige wedstrijd zou worden en inderdaad voordat onze jongens tot 60 hadden geteld lag de bal al achter onze verbouwereerde keeper Kerwin. Tja, dat was wel heel snel op achterstand... echter onze jo ngens ble ven de bal goed in en rondspelen naar elkaar en hadden tegen het sterk counterende Capelle het meest balbezit. En precies uit zo'n gevaarlijke counter viel de 2-0 .binnen 20 minuten! AFC bleef voetballen en Tim werd in de 32e minuut onderuit geschof feld binnen de beruchte lijnen en de zogenaamde "anschluss" treffer zou weldra een feit worden echter Tim nam de penalty op het ver keerde moment met een "Panenka" variant waardoor de stand 2-0 bleef. De uitstekend fluitende pauze in te gelasten op deze broeierige rubber "ingezaaide" kunstgrasveld. besloot gelijk een drink- iddag op het rijkelijk met De beide speelwijzen veranderden niet echt na deze onderbreking en optisch had AFC meer balbezit maar Capelle het gevaar! Na de "echte" drinkpauze stonden onze jongens weer okselfris bin nen de kunstoflijnen echter nu werd het lastiger tegen Capelle die wat meer druk gingen zetten en met een kanjer van een spits aan kwamen

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 15