Wijziging Statuten en Huishoudeli jk Reglement 12 juni 2014 92e jaargang nr. 10 Hans de Wijs: Zijn er clubs waar vrouwen voetbal een fiasco is geworden? Antwoord: Die clubs zijn er. SDZ wordt als voorbeeld genoemd. Meindert Huisman: Begin rustig en niet meteen prestatie gericht en kijk ook in de statuten of dit kan? Antwoord: De band met Ajax is er vanwege een trainer die het be stuur adviseert en niet vanwege de prestatiedrang van AFC. Jan Wortel: Hoe zit het met het schoonmaken van de kleedkamers? Kan Hassan dat straks nog wel doen? Antwoord: Als de kleedkamers leeg zijn is daar geen enkel bezwaar tegen. Voorzitter MW brengt het voorstel in stemming. Het voorstel wordt met grote meerderheid van stemmen aangenomen waarna applaus volgt. Na een kort pauze wordt de BAV vervolgd. Agendapunt 2 De toekomst van de Schakel Penningmeester Benno Honsdrecht (BH) krijgt het woord. Het be stuur heeft de indruk dat de behoefte aan de Schakel in papieren vorm afneemt. Op dit moment ontvangen ca. 350 de Schakel in gedrukte vorm. De informatiewaarde neemt af, omdat veel informatie al (eer der) op de website te lezen is. Slechts drie rubrieken staan niet op de website -Mixed Pickles, 'Bie'zonderheden en Medische Commissie. De idee zou zijn om de Schakel in een "modern jasje" te steken. Bijvoorbeeld als download van de website zoals dat nu kan. Of door de rubrieken als "dropdown" in de structuur van de website te plaat sen per rubriek. Bij dit laatste lijken de advertentie inkomsten die de Schakel nu opbrengt, te verdwijnen. Het is ook mogelijk om een full- colorblad via de website en email te ontvangen. Deze uitgave zou advertenties bevatten. Hockeyclub AHBC is onlangs iets dergelijks gestart. En het bestuur denkt na over een Glossy-magazine. Deze zou lx per jaar kunnen verschijnen en zou in kwaliteit niet veel onder hoeven te doen voor de Persmap. Het magazine is voor de hele club en op de hele club gericht. Vragen naar aanleiding van de presentatie van BH: Johan de Bie: Het verdwijnen van de Schakel zou een verarming zijn. Het hoort bij het traditierijke AFC. Mocht men overgaan tot afschaffing van de papieren Schakel dan zal Johan nadenken over voortzetting van zijn rubriek. Blijven adverteerders als je geen ge drukte Schakel meer hebt? Antwoord: Adverteerders nemen nu als af. De openvallende plekken worden niet of slechts incidenteel ingevuld. Alphons Peters: Houdt een pleidooi voor papieren Schakel. Mis schien door extra contributie bij de mensen in te voeren die hem fysiek willen ontvangen zouden de extra kosten kunnen worden ge dekt. Rob Duis: Er staat niets meer in de Schakel. Hij wordt zo wegge gooid. Max de Bruin: 1/5 van de leden wil de Schakel wel. Zonde om hem af te schaffen. Hans de Wijs: Is voorstander van handhaving van de papieren Scha kel. De Schakel wordt niet alleen door 350 mensen gelezen, maar ook door familieleden en anderen. Hans Honsdrecht: wat levert het op als je de gedrukte Schakel nu afschaft? Antwoord: 13.500 - 12.500 1.000 per seizoen. Afhankelijk van de advertentie inkomsten. De discussie wordt niet perse uit bespa ringsoverwegingen gevoerd. Fred ten Nijenhuis: Leest in de Schakel alleen de 'Bie'zonderheden, verder niet. Naar zijn mening leest de jeugd de Schakel helemaal niet. Bob Neseker: Bepleit invoering van een extra bijdrage voor de lief hebbers van de papieren Schakel van bijvoorbeeld 10. Hij denkt dat er dan zelfs winst gemaakt kan worden met de Schakel. Jan van Galen: Er is veel veranderd de laatste jaren. Alle informatie staat al op de website behalve de 'Bie'zonderheden en mixed Pickels. Maak hiervoor een aparte button op de site onder het kopje "podium". Michael van Os: Wil graag een papieren Schakel ontvangen, maar krijgt dat administratief niet voor elkaar. Zijn voorstel is om een glossy te maken aan het begin en einde van het seizoen Meindert Huisman: Adviseert het bestuur om goed naar Michael te luisteren omdat hij verstand van zaken heeft. Hans Elias: Stelt voor om een beslissing over de Schakel een jaar uit te stellen zodat het bestuur alles nog eens goed kan bekijken en analy seren. Machiel van de Woude besluit de discussie met de mededeling dat op de komende ledenvergadering een beslissing over de Schakel zal worden genomen. Hiermee komt de vergadering tot een einde en sluit de voorzitter onder dankzegging de vergadering om 22.45 uur NvO, april 2014 Voorstel wijziging statuten en huishoudelijk reglement seizoen 2014-2015 Artikel 1 lid 4: wijzigen: het verenigingenregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam-Haarlem te Amsterdam wijzigen in het Handelsregister van de Kamer van Koophandel te Amsterdam. Artikel 3 lid 2b: schrappen: of één van zijn afdelingen. Artikel 6 lid 7b: schrappen: een orgaan van. Artikel 7 lid 3b: toevoegen: na hem toevoegen haar (2x). Artikel 7 lid 6b: wijzigen: door middel van een brief met bericht van ontvangst wijzigen in schriftelijk. Artikel 8 lid 4b toevoegen: na zijn/hem toevoegen of haar (3x). Artikel 8 lid 5a: wijzigen: met inachtname van een opzegtermijn van ten minste vier weken wijzigen in dient vóór 1 mei plaats te vinden. Artikel 8 lid 6a: wijzigen: door middel van een brief met bericht van ontvangst wijzigen in schriftelijk. Artikel 8 lid 6a: toevoegen: na zijn toevoegen of haar. Artikel 10 lid 5: toevoegen: na hem/hij toevoegen of haar (3x) Artikel 18 lid 1: toevoegen: na zijn toevoegen of haar Artikel 19 lid 2: wijzigen: Leden tot en met vijftien jaar hebben geen stemrecht wijzigen in leden tot en met zeventien jaar hebben geen stemrecht. Artikel 19 lid 2: wijzigen: Leden van zestien jaar en zeventien jaar hebben ieder het recht op het uitbrengen van één stem, oudere leden hebben het recht op het uitbrengen van twee stemmen wijzigen in leden van achttien jaar en ouder hebben het recht op het uitbrengen van één stem. Artikel 22 lid 4b: wijzigen: het verenigingenregister van de kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam-Haarlem te Amster- 9

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 9