Tevens heeft de KNVB zeer verheugd gereageerd op onze stap om vrouwen- en meisjesvoetbal op de agenda te plaatsen en zal al haar medewerking verlenen om het succesvol te laten verlopen. Uiteraard hebben wij kennis genomen van de bezwaren die o.a. door een deel van de ereleden zijn geuit. Wij nemen die bezwaren natuur lijk heel serieus. Daarom zal, zo is het voorstel van het bestuur, het vrouwen - en meisjesvoetbal zeer geleidelijk worden geïntroduceerd, waarbij ook ruimte is voor evaluatie. Bevalt het, gaat het organisato risch goed, etc. Introductie en organisatie Wat betreft het aantal teams, de programmering van de wedstrijden, de kleedkamercapaciteit en de organisatorische verankering is inmid dels een globaal plan uitgewerkt. Hoeveel teams: De jongste meisjes bij de jeugd: WC, 10 meisjes uit 2008 CL, 10 meisjes uit 2007 1 team van de lc jaars C-junioren (MClm geboortejaar 2001) 1 dames team 18+, (geboortejaar 1996 of eerder, AFC VR 1) Totaal aantal vrouwen en meisjes, 54 (20+16+18) Speeltijden: WC op zaterdag tussen 8.45 en 9.30 uur CL op zaterdag tussen 9.30 en 10.15 uur MCI speelt op de zondagochtend tussen 9.00 en 12.00 uur VR1 speelt op de zondagmiddag tussen 12.00 en 15.00 uur Kleedkamers: Alle meisjes en vrouwen maken gebruik van de kleedkamers die apart staan van het gebouw. Dit zijn 4 kleedkamers en zijn ivm gemak en privacy goed op deze manier te gebruiken. Trainers en begeleiding: WC en CL traint mee met de jongens en dezelfde trainer Eventueel wel een ouder per seizoenshelft die help voor binding met de club MCI, gediplomeerde trainer man/vrouw met begeleider, afhankelijk van trainer man of vrouw VR 1gediplomeerde trainer MTV tevens weer met begeleiding M/V afhankelijk van trainer. Er is reeds aangegeven dat wij via leden van de club voor trainingen een eventueel beroep kunnen doen op speelsters van de selectie van Ajax vrouwen. Commissie vrouwen- en meisjesvoetbal Er zal een commissie in het leven worden geroepen met minimaal 1 persoon die zich bezig zou houden met alle teams. Hij of zij is aan spreekpunt voor de leden, ouders en begeleiding. Deze functionaris zal direct lijnen hebben met de senioren- en jeugdcommissie die weer vertegenwoordigd zijn in het bestuur. Er heeft zich inmiddels een kandidaat aangemeld waar wij graag mee zouden willen starten vanaf seizoen 2014-2015. Informatieavond Uiteraard zijn we er nog niet met dit globale plan. Daarom stelt het bestuur voor om op korte termijn voor alle leden een informatieavond 12 juni 2014 92e jaargang nr. 10 te plannen waarbij het plan nader wordt ingevuld en toegelicht. De avond zou er aldus uit zien: Presentatie: Vrouwen- en meisjesvoetbal, zo gaan wij het doen Een bestuurslid die iets vertelt Toekomstig commissielid die iets vertelt Daphne Koster of speelster Ajax die iets vertelt KNVB die iets vertelt Presentatie van de avond door een AFC'er Afhankelijk uitkomst BLV dit zsm uitrollen en plannen Vragen naar aanleiding van het voorstel: Hans Elias vraagt of je als meisje nu al lid kan worden? Er is name lijk hem duidelijk geworden dat er veel belangstelling is. Rob Duis (RD) vraagt of een vrouw in het bestuur zitting kan heb ben? Antwoord: Dit zou kunnen. Kan deze vrouw dan aanwezig zijn bij het Jaardiner? Antwoord: Er is naast het Heren Jaardiner ook een Dames Jaardiner. Het vrouwelijke bestuurslid zal dan daar aanzitten. RD: Het bestuur moeten niet alleen over praktische zaken nadenk maar ook over hoe vrouwen voetbal binnen de verenging geïmple menteerd moet worden. Antwoord: Het bestuur wil de invoering geleidelijk doen en regelma tige evalueren. Max de Bruin doet een oproep om niet aan het clublied te tornen als het vrouwenvoetbal een succes wordt. Seth van Straaten (SvS) Hoe ziet het aantal velden er straks uit in het nieuwe sportpark? Antwoord: 5 kunstgrasvelden die intensief bespeeld kunnen en zullen worden. Mogelijk geeft het i.c.m. verlichting zelfs groeimogelijkhe den. Waarom in het eerste jaar C-junioren en Senioren, waarom niet alleen jongste jeugd? Antwoord: Niks staat helemaal vast op dit moment. We zijn opzoek naar het juiste familiegevoel, de optimalisatie van de club en het verenigingsleven. Hans Loonstijn: Als je iets doet moet het met je hart en anders niet! Niet kijken wat wel en niet gaat. Antwoord/reactie: Het bestuur omarmt het voorstel dat voorligt en zet zich er vol en overgave voor in. De vraag is hoe snel je het invoert? Het lijkt het bestuur verstandig de invoering geleidelijk te doen Fred ten Nijenhuis: Spelen de vrouwen op zondag of zaterdag? Antwoord: De senioren zullen op zondag gaan spelen en niet per se op het hoogste niveau. Meindert Huisman: Wat is de reden om voor vrouwen voetbal te kiezen? Antwoord: RK herhaalt een stuk uit zijn voordracht en vervolgt. Het is een maatschappelijke kwestie. Meer vrouwen nar AFC brengt meer gezelligheid en andere familieleden naar de club. Dit zal een verrij king voor de club betekenen naast dat AFC mee wil gaan met haar tijd. KHFC is in dit verband een goed voorbeeld waar vrouwen voet bal met succes is geïntroduceerd. Michael Parson: De juiste benaming is Meisjes- en Vrouwenvoetbal. Niet Damesvoetbal, omdat niet iedere vrouw een dame is. De idee achter de introductie van vrouwenvoetbal is om met het hele gezin naar AFC te komen. Met de kinderen en vrouwen allemaal weer naar de club, zoals het vroeger ook veelal ging. Rob Duis: Vindt gezelligheid geen goed argument om de club leven dig te houden. 8

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 8