Notulen Bijzondere Algemene Vergadering (BAV), gehouden op 10 april 2014 12 juni 2014 92e jaargang nr. 10 19. Verkiezing Commissie Medische Zaken. Zitting hebben Wim Crouwel, Michael Oliveira, Lex Swaan en Ko Grosze Nipper. Allen zijn herkiesbaar. 20. Verkiezing Strafcommissie. Zitting hebben Mr. Lex Oosterling, Mr. Jeroen Walker en Mr. Ken Watanabe en plaatsvervangend lid Mr Quintus Abeln. Allen zijn herkiesbaar. 21. Verkiezing Commissie van Beroep. Zitting hebben Roy van Dijk (voorzitter), Wiebe Westerhof en Patrick Reddering. Het bestuur stelt voor deze commissie uit te breiden en te benoemen Hans Veldkamp. 22. Verkiezing Kascommissie. Zitting hebben Jos Lonnee, Edwin Geluk en Seth van Straten. Plaatsvervangende leden zijn Maarten Blokland en Wim Ringe. Jos Lonnee is statutair niet herkiesbaar en zijn plaats zal worden Ingenomen door Maarten Blokland Ter vergadering zal een nieuw plaatsvervangend lid benoemd worden. 23. Verkiezing Kennismakingscommissie. Zitting hebben Hans Honsdrecht (voorzitter), Frans Jüch, Ger van Caspel, Steve Bierman, Michiel Middendorf met ondersteuning van de jeugdcommissie van AFC. Voor de senioren: hebben zitting Pa trick Reddering, Sebo-Jan Woldringen. Hans Honsdrecht, Frans Jüch en Steve Bierman stellen zich niet herkiesbaar. Het bestuur stelt voor te benoemen Ruud Mantel, André Wijnand en David Westerhof. 24.Verkiezing Commissie Pers, Publiciteit en Evenementen- Zitting hebben Hans Elias, Laurens Bianchi, Bob Gehring, Laurens Samsom en Thomas Rijsman. Allen zijn herkiesbaar. 25. Verkiezing Archiefcommissie. Zitting hebben Rik de Boer (voorzitter), Hans de Wijs en Wim Ringe. Allen zijn herkiesbaar. 26. Verkiezing Klassieke Veteranencommissie. Zitting hebben Frank Keijzer, Nicolaas van Ommeren, Wim Husers en Maarten Oldenhof. Frank Keijzer en Nicolaas van Ommeren zijn niet herkiesbaar. Het bestuur stelt voor nieuw te benoemen Pieter Scholten. 27. Verkiezing Commissie Sociale Zaken. Zitting hebben Johan de Bie (voorzitter), Ger van Caspel en Edwin Geluk. Johan de Bie is niet herkiesbaar. 28. Verkiezing Scheidsrechterscommissie. Zitting hebben Frans Jüch, Eric Bos, Seth van Straten en Karei Kuij- venhoven. Allen zijn herkiesbaar. 29. Verkiezing Commissie van Materiaal. Zitting heeft Fred ten Nijenhuis.. Het bestuur stelt voor deze commissie uit te breiden en te benoemen Remco Post. 30. Rondvraag. 31. Sluiting door de voorzitter. Tegenkandidaten kunnen worden gesteld voor 24 juni 2014 met een getekende voordracht van tenminste 15 seniorleden. Machiel van der Woude, voorzitter, Ronald Koster, secretaris. 12 juni 2014. Om 20.00 uur opent voorzitter Machiel van der Woude (MW) de vergadering. Omdat het quorum niet aanwezig is sluit hij de vergade ring weer. Om 20.30 uur opent MW de vergadering opnieuw. Na een korte inleiding waarin ondermeer de grote opkomst (91 personen) wordt aangehaald, wordt het woord aan secretaris Ronald Koster (RK) gegeven. RK noemt de personen die een bericht van verhindering voor deze vergadering hebben gestuurd. Dit zijn Jack van Gelder, Max Flam, Kees Gehring, Hans de Bie en Peter van Essen. Tevens leest RK de ingekomen email van Pim Adriaansz aan de vergadering voor. RK gaat vervolgens over tot het voordragen van een stuk dat de in voering van vrouwen c.q. meisjes voetbal op AFC mogelijk zou moe ten maken. Agendapunt 1 Vrouwen- en meisjesvoetbal AFC Waarom is dit onderwerp vandaag geagendeerd? Het bestuur van de AFC wil met ingang van het komende seizoen (2014-2015) starten met vrouwen- en meisjesvoetbal. Om dit te realiseren zal op korte termijn gestart moeten worden met de leden werving en zal de organisatie voorbereid moeten worden. Waarom heeft het bestuur besloten het vrouwen- en meisjesvoetbal nu te omarmen en dit besluit ter goedkeuring voor te leggen aan de leden? Wat betreft dit laatste: het is een belangrijke beslissing. AFC heeft 119 jaar lang alleen mannen voetbal gekend. De introductie van vrouwen- en meisjes voetbal is dus een zeer grote trendbreuk die belangrijke gevolgen zal hebben voor onze club. Het bestuur denkt dat die gevolgen zeer positief zijn voor het clubleven van AFC. Het bestuur is in de loop der tijd steeds meer geconfronteerd met de vraag waarom AFC geen vrouwen- en meisjesvoetbal kent. Die vraag laat zich steeds moeilijker beantwoorden. Na een aarzelende start in de jaren 70 heeft het vrouwen- en meisjesvoetbal ook in Nederland een enorme ontwikkeling doorgemaakt. Het is de snelst groeiende tak van sport en is voor het ledental van de KNVB een zegen. Het aantal vrouwen en meisjes dat georganiseerd voetbalt is ver boven de 100.000 gestegen. Bij verschillende clubs, waar de traditie ook hoog in het vaandel staat, zijn de ervaringen met vrouwen- en meisjesvoet bal zeer goed. Een uitstekend voorbeeld daarvan is Kon. HFC. Men is erg blij dat hiermee gestart is. Het heeft het verenigingsleven ver rijkt. Veel vrouwen die in de weekends niet (meer) kwamen komen nu wel. Op deze manier wordt ook het idee van een familieclub zeer gestimuleerd. Enkele maanden geleden heeft een grote groep jongere AFC-leden zich bij het bestuur gemeld. Tijdens een presentatie is deze groep met het verzoek gekomen om het vrouwen- en meisjes voetbal bij AFC te introduceren. Het bestuur van AFC had dit onderwerp ook op haar agenda staan en dit verzoek van de groep was goed onderbouwd met concrete ideeën hoe je dit het beste zou kunnen doen. Het bestuur heeft heel goed geluisterd naar deze groep beseffend dat zij de mening verwoorde van een groot deel van onze leden. Op ini tiatief van het bestuur hebben wij de groep gevraagd dit onderwerp verder uit te zoeken. Deze groep heeft het bestuur verder overtuigd om deze stap op korte termijn te zetten. Wij moeten als moderne club meegaan met onze tijd, zonder overigens onze tradities overboord te zetten. Dat heeft AFC altijd gedaan en dat zouden we nu ook moeten willen doen. Het vrouwenvoetbal is niet alleen in Amerika, Enge land, Duitsland en Scandinavië volledig geïntegreerd in de samenle ving, maar inmiddels ook in Nederland. Het houdt gelijke tred met de emancipatie van de vrouw op alle maatschappelijke gebieden. Daar moeten en willen wij onze ogen niet voor sluiten. Daarmee zouden wij onszelf ook tekort doen.

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 7