In Memoriam In Memoriam Jan Hein Lans In Memoriam Peter Roosenschoon 12 juni 2014 92e jaargang nr. 10 Het Bestuur geeft met leedwezen kennis van het plotseling overlijden op 1 juni 2014 op de leeftijd van 70 jaar van de heer Jan Hein Lans AFC-Ridder, Lid van de Zilveren Ploeg en oud-bestuurslid. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naas te familie. Machiel van der Woude - voorzitter Ronald Koster - secretaris Toespraak van AFC-voorzitter Machiel van der Woude tijdens de rouwdienst voor Jan Hein Lans op 7 juni 2014 te Driehuis- Westerveld Lieve familie en vrienden van Jan Hein, Het is vandaag een dag van uitersten. Vroeg in de middag speelt het zaterdagteam van AFC een belangrijke promotiewedstrijd, gevolgd door het historische duel van ons eerste om het kampioenschap van Nederland. Vooraf aan deze wedstrijden staan we hier, totaal onverwacht, om Jan Hein te herdenken. Wat was Jan Hein er vanmiddag graag bij geweest. Als het even kon woonde hij de wedstrijden van ons eerste bij, samen met zijn club vrienden, meestal inclusief een gezellige derde helft. Jan Hein werd op 1 augustus 1954 lid van AFC, 10 jaar na zijn ge boorte. Anders dan nu, waar kinderen al met 5 jaar lid kunnen wor den, lag de leeftijdsgrens in 1954 op 10 jaar. Jan Hein werd dus zo snel mogelijk lid van AFC en die grote betrokkenheid is gedurende de 60 jaar van zijn lidmaatschap altijd gebleven. Zijn clubliefde werd o.a. gevoed door een flinke portie talent. Hij schopte het letterlijk en figuurlijk bij de jeugd en de senioren tot de hoogste elftallen. Bij de jeugd herinneren wij ons de gouden A 1 met latere eerste elftal spelers als Nol Kuikens, Ernst Seunke, Jaap Draisma, Hans Loonstijn, Hans Geus, Jos Lonnee, Roel Ridderikhoff, Ben Slaap jr., Jos Kemna en Frank Reddering, hier vanochtend bijna allemaal aanwezig. Jan Hein maakte deel uit van dit zeer getalenteer de team en bleef dat doen in de hoogste seniorenteams, bij de klassie ke veteranen en ook langdurig bij de golfclub ASGS, waarvan hij een van de oprichters was. Die bijzondere en grote groep clubvrienden was ongetwijfeld ook een voedingsbodem voor Jan Heins' lange lidmaatschap van onze club. Op tal van momenten genoot hij er, op zijn geheel eigen wijze, zicht baar van. Jan Hein maakte in de periode 1970-1975 deel uit van de A-selectie van AFC. In die tijd was hij ook captain van het tweede elftal. Met het eerste team bereikte hij in 1974 de in dat jaar gevormde Hoofdklasse na een beslissende wedstrijd tegen Zilvermeeuwen. In het Honderdja- renboek van AFC noemde hij deze prestatie het hoogtepunt van zijn sportieve carrière. Na die tijd speelde Jan Hein heel veel jaren bij de Klassieke Vetera nen. Een fantastische periode, gelardeerd met een groot aantal evene menten rondom het voetbal, in binnen- en buitenland, met als hoogte punt het grandioze feest van deze veteranen in het Rijksmuseum ter ere van het Honderd jarige bestaan van AFC. Het was allemaal zeer besteed aan Jan Hein. En natuurlijk bleef hij, bleef Jan Hein, nadat hij met het actieve voetbal gestopt was, de Klassieke Veteranen op de voet volgen. Dus niet alleen op zondag naar de AFC, maar ook gezel lig op de zaterdagmiddag. De grote clubliefde van Jan Hein voor AFC uitte zich ook achter de bestuurstafel. In de periode 1970-1975 maakte hij deel uit van het bestuur, samen met AFC-iconen als Henk Kappelhoff, Jan van Dijk en Otto van Rijn. Hij hield zich o.a. bezig met wat toen nog heette Pers Propaganda. En natuurlijk met voetbaltechnische zaken, want daar lag zijn hart. Met het overlijden van Jan Hein heeft AFC een speler en een bestuur der verloren, aan wie veel clubgenoten mooie herinneringen zullen blijven bewaren. Op 18 januari 2005 had ik zelf het genoegen hem tijdens ons Jaardiner in Krasnapolsky te installeren als Ridder van AFC, vanwege zijn 50 jarig lidmaatschap. Wij zullen Jan Hein missen. Het was niet alleen een aardige, markante kerel, maar ook een clubgenoot met een grote C. Het Bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden op 6 juni 2014 op de leeftijd van 67 jaar van de heer Peter Roosenschoon Lid van Verdienste, AFC-Ridder en Lid van de Zilveren Ploeg. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naas te familie. Machiel van der Woude - voorzitter Ronald Koster - secretaris Op 6 juni 2014 kregen we het droevige bericht van het plotseling overlijden van onze goede vriend Peter Roosenschoon. Bijna een jaar geleden namen we afscheid van zijn vroegere buurjongen Edward Janus, samen opgegroeid in de Amsterdamse Concert Gebouw buurt en samen lid geworden van A.F.C. in het jaarl954. Dus 60 jaar geleden. Peter werd als 10 jarige een voorbeeldig jeugd lid van A.F.C. meestal spelend onder het toeziend oog van leider en vader Roosenschoon. Het echte verenigingswerk voor Peter begon in zijn senioren tijd als medewerker van de Toto commissie tot het einde van het bestaan daarvan. Hij was een stayer als hij ergens aan begon, dan kwam je hem daar jaren later nog tegen Zo ook zijn jaren lange aanwezigheid in de B-.commissie, met het vele werk dat daar toen aanvast zat in die tijd, net nog voor het gebruik van het computer tijdperk! Aan menig penningmeester werden indringende vragen gesteld door hem, tijdens zijn functie als Kascommissie lid. In 1980 werd hem de Nobelprijs van de vereniging uitgereikt voor bewezen diensten. En een nog grotere eer die hem toekwam, was voor Peter, de benoeming als Lid van Verdienste in 1985. In 2000 werd het tijd om een stapje terug te doen, zo vond Peter zelf. Diverse gezondheidskwaaltjes diende zich aan. Peter en Ciska ver trokken naar Schagerbrug in de kop van Noord-Holland om daar verder ieder met een eigen hobby aan de slag te gaan, maar bleef wel steeds de wedstrijden ons eerste bezoeken. Stoel 4, rij 4,vak 4 was Peter's vaste stek tussen zijn oude makers van "Twee voor Twaalf'. Intussen sleutelde Peter graag aan oude brommers zijn tweede hobby. Hij zou met Pinksteren a,s, zich vervoegen bij zijn jaarlijkse brom merclub bijeenkomst. Tijdens een laatste proeffitje afgelopen vrijdag, is Peter onwel geworden en dat bracht hem niet meer thuis. Wij wen sen Ciska, kinderen, familie en nabestaanden veel kracht en sterkte toe voor de komende tijd, met dit grote plotselinge verlies. Wij verliezen een geweldige en fijne vriend in A.F.C. Hans de Wijs sr.

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 5