12 juni 2014 92e jaargang nr. 10 Achteraf blijkt dit een beslissend moment te zijn. AFC, dat de wed strijd mag hervatten met een comer, is nadat de hoge bal met moeite is afgeslagen door Spakenburg nog niet bij de les. Uit de counter weet Mark de Loor (vorig seizoen ook bij ADO'20 actief) na zwak verde digen van onze defensie_ uit een onmogelijke hoek te scoren en staat het 3-1 in plaats van 2-2. De wedstrijd is beslist. Spakenburg deelt nu de lakens uit en Youssef moet enkele malen handelend optreden. Nog 1 keer sticht onze aanval gevaar via Rajendro Halman, die voor Tim is ingevallen. Zijn afgemeten voorzet op Wout Meulemans leidt tot een ziedend schot dat helaas 10 centimeter te hoog is. En net als je je verzoend met een 3-1 nederlaag, wordt het in de 92e minuut nog 4-1. Weer uit een corner. Niels Buytenhuis kan zo maar van dicht bij de bal in de touwen schieten. Alles wat blauw is gaat nu uit zijn dak. Voor onze jongens, de technische staf en de supportersschaar uit Amsterdam een flinke domper. Zaterdag 7 juni de tweede wedstrijd om het Algeheel Kampioenschap, dit maal op Sportpark Goed Genoeg. AFC begint met een door va kantieperikelen gehavende selectie met een 4-1 achterstand. Dus kansloos? Volgens onze trainer moet er nog wel minstens 90 minuten gevoetbald worden. Dan pas weten we meer. Zo is het maar net. De voetbalwonderen zijn immers de wereld nog niet uit! MvdW Opstelling AFC Youssef El Abdallaoui, Jasper de Haer, Geoffrey Galata, Randel Shakison, Marien Willemsen, Laurens Samsom, Ma- gid Jansen, Daan Sutorius (46. Wout Meulemans), Enrico Patrick, Sjoerd Jens (65. Rogier Wissink), Tim Wulffraat 80. Rajendro Hal man). 7 juni 2014: AFC - Spakenburg 3-2 AFC wint in slotminuut van kampioen Spakenburg Het is bloedheet op Goed Genoeg als de tweede wedstrijd om het Algeheel Kampioenschap in de late middag staat te beginnen. Met een 4-1 achterstand voor AFC, dat vorige week vooral in de tweede helft matig verdedigde in Spakenburg. Vooral de vierde tegengoal in de 92e minuut was een flinke domper. Op de tribunes rond de 1500 toeschouwers. De kleur blauw overheerst. De grote supportersschaar van Spakenburg heeft er hoorbaar vertrouwen in. AFC hoopt op een klein wondertje, een snelle goal, nog eentje voor de rust, etc. Het zou een jongensboek zijn, geschreven door een op verschillende plaatsen aangepast team. The Reds moeten het vandaag doen zonder Marien Willemsen, Magid Jansen, Laurens Samsom en Wout Meulemans die op vakantie zijn. Gelukkig is onze keeper Youssef El Abdallaoui niet naar Curasao afgereisd, want de andere keepers uit de selectie, Kerwin Hartman en Maxim Singels, zijn wel op vakantie. Hun plaats wordt ingenomen door Tamba Dos Santos uit de Al. Ontzettend zuur is het dat onze spitsen Pepijn Kluin en Joost Heij de kampioenswedstrijden door zeer zware knieblessures moeten missen. Zij gaan een lange revalidatiepe- riode tegemoet. Wij wensen Pepijn en Joost een heel voorspoedig herstel toe. Spakenburg moet het vandaag doen zonder Nick Ripson en Edwin Dekkers, die geschorst zijn. Verder treden de Blauwen op volle oorlogssterkte aan. De wedstrijd begint spectaculair. Binnen de minuut mist superspits Kees Tol een voorzet op een haar. Gelukkig blijft dit scenario ons bespaard. Anders dan vorige week pakt AFC het initiatief en wordt hier na een kwartier voor beloond. Een vrije trap van Daan Sutorius wordt licht getoucheerd door Jasper de Haer. Net genoeg om keeper Bary Ditewig te verrassen. 1-0 en alles en iedereen gaan er nog eens goed voor zitten. Zou het toch mogelijk zijn? Maar in plaats van 2-0 wordt het 1-1 na een sterke periode van Spakenburg met o.a. een knal op de lat van Maurice van der Wilt. Het doelpunt van de behendige spits Salim Amerzghiou brengt Spakenburg schijnbaar in veilige haven. Maar een minuut later lijken de kansen weer een beetje ge keerd als Joshua Patrick wordt getorpedeerd rand strafschopgebied en broerlief Enrico de vrije bal schitterend langs de muur en Ditewig schiet. 2-1een stand die ook na 45 minuten op het scoreboard prijkt. Ongetwijfeld zal Willem Leushuis in de rust alle mogelijkheden, kansen en gevaren met zijn spelers hebben doorgenomen. 2-1, nog 2 doelpunten en je hebt een verlenging te pakken. Maar kijk uit, Spa kenburg heeft een gevaarlijke aanval. Iets in die trant. Maar ondanks dat slaat Spakenburg direct na rust toch toe. Een fraai doelpunt van middenvelder Mark de Loor, die na een mooie loopactie Youssef in de verste hoek weet te passeren. Het is 2-2 en daarmee lijkt de wed strijd beslist. Spakenburg is na de gelijkmaker een tijd lang de boven liggende ploeg. Tol, Amerzghiou en Van der Wilt zijn dicht bij een doelpunt. Langzamerhand richt AFC zich echter weer op en mist Rogier Wissink van dichtbij maar net na een puntgave voorzet van Joshua Patrick. Even later kopt Sjoerd Jens, ingevallen voor Rogier Wissink, geheel tegen zijn gewoonte in, in vrijstaande positie naast en mist hij een voorzet van Guido Moulee op een haar. De kansen rijgen zich aaneen. De grootste kans is voor Daan Sutorius na een pass van Tim Wulffraat, maar zijn inzet ketst af op een op de lijn staande verdediger. De tijd tikt door en het is bijna afgelopen. 2-2, het is niet anders. Maar dan komt er nog een heel mooi slotakkoord. Sjoerd, die vandaag zijn laatste wedstrijd speelt in ons eerste wordt gevloerd in het strafschopgebied. Na een goedkeurend knikje van penalty specia list Enrico pakt Sjoerd resoluut de bal en passeert hij Ditewig feilloos. 3-2. Toch nog een beetje een jongensboek. De Kampioen van Neder land verslagen, in de slotminuut, door een doelpunt van een fantasti sche speler, die de AFC in de afgelopen 6 seizoenen niet alleen 88 doelpunten bezorgde maar door zijn sportieve spel en enthousiasme een sieraad was voor het topvoetbal bij de amateurs. Laat in de wed strijd viel nog een andere topspeler in aan AFC-kant: Duncan van Moll. Ooit één van de allerbesten bij Spakenburg. Dat was goed te horen, want Duncan werd door de in het blauw gehulde supporters luid toegejuicht. Een mooi moment. Na afloop was er de prijsuitreiking en ging de schaal naar de vereni ging die hem over 2 wedstrijden het meest verdiende: SV Spaken burg. Wij feliciteren de Blauwen van harte met deze prestatie. AFC deed wat het kon tegen een uitstekende ploeg, die de laatste maanden in topvorm verkeerde. Onze jongens misten na het vroege kampioen schap in de Zondagtopklasse voldoende ritme om het echt spannend te maken, hadden veel pech met blessures en troffen het niet dat de kampioenswedstrijden 2 weken later plaats vonden dan oorspronke lijk gepland. Dit alles neemt zeker niet weg dat de spelers en begelei ding van ons eerste terug kunnen zien op een fantastisch seizoen. AFC is er trots op.

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 31