.^4. Scheidsrechterscommissie k®? Medische commissie Kampioen en 100 jaar ervaring! 12 juni 2014 92e jaargang nr. 10 De AFC scheidsrechterscommissie sloot het seizoen af met een eten tje, aangeboden door het Bestuur van AFC, bij onze sponsor Brasserie Paardenburg in Ouderkerk aan de Amstel. Een geweldige geste als dank voor de inspanningen van de AFC senioren scheidsrechters gedurende het afgelopen seizoen. De Gouden Fluit voor Gerrit Altena Na het hoofdgerecht werd AFC scheidsrechter Gerrit Altena beloond met de 'Gouden Fluit'. Dit kleinood voor zijn verdiensten als referee werd hem omgehangen wegens zijn tomeloze inzet, grote waardering bij de teams en zelfkritiek. Nieuwe scheidsrechters; Abel Swaan en Till Kolle In de loop van het afgelopen seizoen versterkten Abel Swaan en Till Kolle de groep. Abel Swaan, speler van AFC8 zat, zette zich in voor de jeugd- en seniorenteams. Till Kolle, wiens zoons in AFC Al zon speelt, is een ervaren hockey scheidsrechter, en kent 'de klappen van de zweep'. Met beiden is de scheidsrechterscommissie nu 16 man sterk. KNVB selecteert AFC'er Xander Stoffer als talentvolle scheids rechter Xander Stoffer, AFC lid sinds 1999, werd recent door de KNVB geselecteerd voor het Talenten Traject Amateur Voetbal om scheids rechters extra te begeleiden. Op zijn 17e begon Xander op zaterdag, toen nog in spijkerbroek, op AFC zijn eerste wedstrijd te fluiten. Door zijn enthousiasme en positieve feedback uit zijn omgeving volgde hij succesvol de cursus Jeugdscheidsrechter en de BOS cursus. In die periode werd hij ook door verschillende AFC scheidsrechters begeleid. Na deze zomerstop zal Xander het Talenten Traject bij de KNVB gaan volgen. 'Om toegelaten te worden moetje als eerste scheidsrech- ter willen zijn', aldus Xander, 'omdat dit voor een groot deel je men taliteit bepaalt in een wedstrijd. Ten tweede moetje gemotiveerd zijn om je zelf te willen ontwikkelen, een goede conditie en spelregelken nis hebben en de BOS cursus hebben gevolgd'. AFC wenst Xander alle succes en zal hem blijven volgen. Frans Jüch 'Zondag Kampioen 2014' in de Topklasse. Dat staat in de boeken en zal een mijlpaal blijven in onze reeds langdurige historie. Tegen Spakenburg uit "altijd lastig" helaas met 4-1 onderuit. Dan maar rekenen op een revanche, zondag j.l. op ons eigen Goed Genoeg. Maar wat nu? Een senioren momentje bij de medische begeleiding? De vaste fysio Bas naar een gepland examen op Papendal en Michael met welverdiende vakantie. En ja hoor, daar zijn ze weer, als een soort Heintje Davids traden Co Groszenipper en Wim Crouwel zaterdag j.l. weer op om A.F.C. hun diensten te bewijzen. Co en Wim, beiden méér dan 100 jaar ervaring! Beiden 10 jaar de medische zorg bij het helaas ter zielen FC Amster dam, en nu ruim 30 jaar bij A.F.C. deel van de Medische Commissie. Ze gingen gewoon, met kunstheup, de wei weer in alsof er niets was gebeurt. Chapeau! De toernooien staan voor de deur, dus breekt de vakantie aan. Zomervakantie, ondanks cola en chips binnen handbereik blijkt zelfs in het gehele betaalde voetbal een voedingadvies te circuleren. De Medische Commissie vaart graag mee op moderne inzichten en advi seert onze Topamateurs dit mogelijk op te volgen. Door regelmatig iets te eten voorkom je dat je opeens heel veel trek krijgt en gaat zitten 'snaaien". Tips om regelmatig te eten zijn: altijd ontbijten als je uit bed komt, al is het pas laat in de och tend. neem na elke 3 tot 4 uur iets te eten wat wel gezond is. Gezonde tussendoortjes zijn: biscuits als Liga of Sultana, ontbijtkoek, eierkoek, krentenbol, rijstwafel, lange vingers, crackers(evt. belegd), muesli- of sportrepen, vruchtenyoghurt, kwark, alle soorten vers fruit of fruitshakes, een soepje, gedroogd fruit zoals rozijnen en vijgen, rijstcrackers, zoute Japanse mix of vruchtenvlaai. Het is vakantie, dus weinig beweging en veel suikers: herken jij je daarin, dan sla je deze energie op in vet (love-handles rondom je buik). Veel suikers bevind zich in frisdranken en siropen, maar ook in te zoete "sport" drankjes, alle soorten snoep en te veel enkelvoudige suiker in thee en koffie. Wil je toch even vetbekken, miniseer dit tot maximaal twee keer per week. Dit is beter dan elke dag een beetje. Te vette happen zijn: crois sants, donut, broodje kroket, saucijzenbroodje, pizzapunt, hotdog, bapao broodje, gevulde koek, sprits, glacé- en cocuskoeken, snoep 25

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 25