21. 4 MEI HERDENKING Op zondag 4 mei vond om 18.30 uur de traditionele Dodenherdenking op ons sportpark plaats om de clubgenoten van AFC en ACC te herden ken die ten offer vielen aan het geweld van de Duitse bezetter. Ook dit jaar verzamelden zich weer 1 O-tallen aanwezigen, die luisterden naar een toespraak van onze voorzitter Machiel van der Woude, die onder meer sprak over het feit dat de KNVB in al haar wijsheid had gemeend dat het voetbal op deze herdenkingsdag gewoon doorgang moest vin den. Passend was het geweest als op deze dag niet was gevoetbald uit eerbied voor de Joodse burgers, die werden uitgesloten van de voetbal velden, werden vervolgd en vermoord in concentratie- en vernietigings kampen. Er komt steeds meer een maatschappelijke discussie op gang over wie en wat wij op 4 mei moeten herdenken en de doelgroep lijkt steeds groter te worden tot Duitse soldaten en Nederlandse SS'ers aan toe. Met als gevolg dat bijna iedereen en dus eigenlijk niemand meer wordt herdacht. Wij AFC'ers herdenken al in lengte van jaren met ere onze clubgenoten die ten offer vielen aan het onvoorstelbare kwaad van de bezetter en zullen dat blijven doen. Kransen werden bij het monument gelegd door de voorzitters van AFC en ACC, Machiel van der Woude en Guido Dukker. 22. INMEMORIAM Tot groot verdriet van nabestaanden en vrienden moest in het afgelopen seizoen afscheid worden genomen van de volgende AFC-ers: Op 24 augustus 2013 overleed op 75-jarige leeftijd Nico van Til, lid van de Zilveren Ploeg en captain van het eerste elftal in de kampioensjaren 1967 en 1969, op 20 oktober 2013 overleed op 63-jarige leeftijd me vrouw Laurence Laarhoven-Seur, echtgenote van Zilveren Ploeger en AFC-Nobelprijswinnaar (1997) Fred Laarhoven, op 2 november 2013 overleed op 65-jarige leeftijd Zilveren Ploeger Louis van Rijn, op 9 november 2013 werden wij opgeschrikt door het overlijden op de zeer jonge leeftijd van 24 jaar van lid en speler van Zaterdag 7 Dennis van Metelen als gevolg van een noodlottig verkeersongeluk, Op 13 novem ber 2013 overleed op 72-jarige leeftijd mevrouw Paula Geusebroek- Krijger, echtgenote van Zilveren Ploeger Hans Geusebroek, mevrouw Agnes J.F. Mieghout-Snijders, ondersteunend lid en weduwe van onze in 1983 overleden Ridder P. Mieghout overleed op 96-jarige leeftijd.. Op 15 januari 2014 overleed op 81-jarige leeftijd Tjeerd Jung, tot 2013 ruim 40 jaar ondersteunend lid en Lid van de Zilveren Ploeg, op 24 maart 2014 overleed op 78-jarige leeftijd mevrouw Mieke Alberdingk, ex-echtgenote van ons in 2012 overleden erelid Jan van Dijk en moeder van ons Lid van verdienste Roy van Dijk, op 1 juni 2014 overleed op 70-jarige leeftijd Jan Hein Lans, AFC-Ridder, Lid van de Zilveren Ploeg en oud-bestuurslid en op 6 juni 2014 overleed op 67-jarige leeftijd Peter Roosenschoon, Lid van Verdienste, AFC-Ridder en Lid van de Zilveren Ploeg. Al deze AFC'ers zullen in onze herinneringen blijven voortleven. 23. RESUMÉ En hiermee sluiten wij het seizoen 2013-2014 af. Een zeer succesvol seizoen, met kampioenschappen van Zondag 1, Zondag 2, en de Al. Fantastisch Maar natuurlijk viel er nog meer te vieren, getuige de 19 kampioenschappen die door AFC dit seizoen werden behaald. Uiteraard was niet elk team even succesvol, maar voor veel elftallen geldt geluk kig ook dat sfeer en gezelligheid op de eerste plaats komen.. Wat kunnen wij van volgend seizoen verwachten. Wat ons lste betreft: het huidige kampioensteam blijft voor een groot deel in tact. Opnieuw onder leiding van onze succesvolle coach Willem Leushuis. Reden genoeg om het nieuwe seizoen met vertrouwen tegemoet te zien. Met betrekking tot ons nieuwe sportpark, het lijkt een never-ending story, mag worden verwacht dat het komende seizoen belangrijke stappen worden gezet. En dat wordt tijd ook want wij verkeren al veel te lang in onzekerheid over hoe dit er precies uit gaat zien. Laten wij hopen dat het eindresultaat er mag zijn, want onze fantastische club verdient zonder meer een geweldig sportpark. Uiteraard zal er in het nieuwe seizoen 12 juni 2014 92e jaargang nr. 10 weer veel aandacht zijn voor de vele teams, zowel bij de senioren als bij de jeugd. Met speciale aandacht voor de meisjes en vrouwen die voor het eerst bij AFC komen voetballen, laten wij hen het gevoel geven dat zij van harte welkom zijn zodat zij zich ook snel echte AFC-ers gaan voelen. Om alle doelstellingen te realiseren is naast veel noeste arbeid, uiteraard ook veel geld nodig. Het is en blijft dan ook van groot belang om samen met onze Commerciële Commissie ervoor te zorgen dat wij een aantrek kelijke partner blijven voor de vele sponsors die ons steunen. Een woord van dank voor de vele bedrijven die AFC het afgelopen seizoen hebben gesteund, is hier absoluut op zijn plaats. Het bestuur gaat in gewijzigde samenstel ling het nieuwe seizoen in. Machiel van der Woude, 24 jaar in het bestuur waarvan 11 tj^ll jo/» jaar als voorzitter, gaat het bestuur verlaten. Een groot verlies en AFC is Machiel zeer veel dank verschuldigd voor de geweldige I fefl wijze waarop hij AFC binnen de vereniging ^kfj maar ook daarbuiten, heeft vertegenwoor- digd. Niet voor niets werd Machiel vorig jaar al, voor zijn vele verdiensten, benoemd tot Erelid en ontving hij in 2013 de presti- BH - gieuze Penning van de Sportraad Amster- dam. Wij allen zullen Machiel als voorzitter missen. Als opvolger van Machiel zal worden voorgedragen Ad Westerhof, die na één jaar terugkeert in het bestuur. Met Ad zal, na goedkeuring van de Algemene Vergadering, een voorzitter aantreden die met zijn ervaring, deskundigheid en gedrevenheid, leiding kan geven aan een bestuur dat AFC op het hoge niveau dient te houden waarop het zich nu bevindt. Een enorme uitdaging, en het bestuur wenst Ad veel succes toe bij het vervullen van deze zware maar vooral mooie taak. Behalve Machiel treden ook Bob Duis en Ruud Mantel af. Bob heet 7 jaar deel uitgemaakt va het bestuur. De eerste zes jaar als commissaris TOPamateurs, het laatste jaar als commissaris sportparkontwikkeling. Hij combineerde die bestuursfuncties met het teamleiderschap van het eerste, een zware belasting. Mede door de grote inzet van Bob werd AFC 2 x kampioen, in de Hoofdklasse en in de Topklasse. Super gedaan dus. Het bestuur is Bob zeer dankbaar. Ruud heeft 7 jaar de rol van tweede secretaris vervuld. "Hij deed dat op een eminente manier. Het bestuur bedankt Ruud voor zijn nauwgezette inbreng en voor de constructieve samenwerking binnen het bestuur, in het bij zonder met secretaris Ronald Koster", (op.cit. RK) Als nieuwe commissaris Jeugdzaken in het bestuur zal worden voorge dragen Peter Dekkers die, als de Algemene Vergadering zijn voordracht goedkeurt, de functie van Brian Speelman overneemt. Ook nieuw in het bestuur is Bobby Gehring, die toe treedt als commissaris Pers, Publici teit en Evenementen. Het bestuur wenst Peter en Bobby veel succes toe. Bij het ter perse gaan van dit jaarverslag was de beoogde samenstelling van het nieuwe bestuur nog niet helemaal definitief. Het bestuur kan het natuurlijk niet alleen. Samen met de vele commissieleden en andere vrijwilligers en met de voor AFC werkzame professionals zal het be stuur AFC het komend seizoen naar vermogen ondersteunen. Ten slotte wil ik alle AFC-ers die een bijdrage aan dit jaarverslag heb ben geleverd hartelijk bedanken. Dit was mijn laatste jaarverslag, ik vond het een eer om dit te mogen doen en ik wens mijn opvolger veel succes toe. Namens het bestuur van AFC, Ruud Mantel, 2de secretaris. Amstelveen, 7 juni 2014. 20

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 20