rsia Uryj 12 juni 2014 92e jaargang nr. 10 8. DE JONGE AFC'ERS "Winnen en Verliezen" Het seizoen 2013-2014 is afgesloten en er is weer hard gestreden, geploeterd en gevoetbald door de AFC jeugd. "Winnen is niet belang rijk" hoor je sommige ouders verstandig zeggen langs de lijn en soms, als troostende woorden, aan de wat jongere jeugd, maar de praktijk leert ons dat winnen EN verliezen belangrijk zijn. Hoe ga je met winst en verlies om? Zowel mentaal als voetbal inhoudelijk? Niets is mooi er dan het voetbal en de bijbehorende emoties te volgen van verlie zende en winnende jeugd. Verliezen ze eervol en strijdend? Winnen ze eervol en strijdend? In beide gevallen zijn er leermomenten voor het team en de bijbehorende trainer/coach. De Jeugdcommissie van AFC maakt zich sterk om een balans te heb ben tussen winnen en verliezen: een team dat alleen maar wint leert niet veel in een seizoen omdat ze te weinig weerstand hebben, een team wat alleen maar verliest raakt ontmoedigd en kan zich niet ont wikkelen. Het heeft onze aandacht daarom om de teams zo goed mogelijk in te delen wat hun niveau betreft. Maar ook is het van belang voor de ontwikkeling en beleving van individuele spelers dat ze goed zijn ingedeeld. Ook dit seizoen is daar weer volop aandacht aan besteed, al beseffen we ons dat met zoveel jeugdspelers niet iedereen het altijd met de indeling eens is. Natuurlijk is het heerlijk om te winnen en dat mag dan ook zeker gevierd worden. De felicitaties gaan uit naar de kampioenen van afgelopen seizoen: De Fl, F6 (2x!), El, E5, E7, E10, E12, E14, E16, D6, C5 en Al. De zondag Al is gepromoveerd en de Zondag A3 heeft zelfs de bekerfinale gewonnen. Wat betreft de Fl was natuurlijk het kampioenschap fantastisch, maar wellicht vonden de mannen het nog mooier dat Frank de Boer vooraf van de wedstrijd uit tegen Ajax die met 5-2 gewonnen werd, in de kleedkamer kwam om even te babbelen en succes te wensen! Daarnaast willen we dit jaar ook de kampioenen vermelden bij de World Cup and Champions League: Ajax, Barcelona en Nederland, (als die laatste nu ook in Brazilië werkelijkheid wordt. Samen met Hans Waterschoot van de RKSV Nuenen heeft Harry van Vlijmen van Alphense Boys sinds 2010 een lijst opgesteld waarbij alle amateurverenigingen in Nederland zijn bekeken. Onderzocht is in welke klassen de Al, A2, BI, B2, Cl, C2, Dl en D2 spelen. Een team dat in de eerste divisie speelt krijgt 1 punt. Voor elke divisie (of klasse) lager komt er een punt bij. Op deze wijze zijn ze tot een top 100 gekomen.Net als afgelopen seizoen is ook dit jaar onze AFC de nummer 1 van de lijst. Het seizoen is afgesloten met een spectaculair AFC voetbal weekend. Op 14 juni was AFC gastheer van het befaamde Rinus Michels Toer nooi en 1 dag later vond het traditionele en altijd succesvolle Mini WK plaats. Het AFC Mini WK staat in het teken van vriendschap en elkaar leren kennen. Het maakt niet uit of je nu in AFC Dl of in AFC F9 speelt, alle spelers van AFC voelen zich met elkaar verbonden. Het voetbalkamp blijft stijgen in aantallen en daar zijn we best trots op. De evenementen commissie heeft ook dit seizoen niet stil gezeten: een geslaagde herfst tweedaagse, een top Sinterklaasviering en een chique Kerstdiner voor de C junioren en niet te vergeten: AFC Superstars in Borchland Kortom: het winnen en verliezen blijft bij AFC een mooie beleving! De Jeugdcommissie wil een ieder oprecht danken voor hun harde werk in het afgelopen seizoen. De Jeugdcommissie 9. DE KLASSIEKE VETERANEN De Klassieken verkeerden in een dipje het afgelopen seizoen. In de eindstand werd een vijfde plek behaald en als je de ruimere rekenme- thodiek van de competitieleider er op na houdt zelfs zevende. Kortom een seizoen om snel te vergeten. Uiteraard zijn er veel excuses te bedenken en verzachtende omstandigheden op te noemen. Maar laat ik het kort houden, we kwamen op een aantal belangrijke momenten te kort en dat scheelt punten. Wat waren de hoogtepunten? Zoals de laatste jaren gebruikelijk lagen die niet op het veld, maar ditmaal voor de tweede keer op rij in het Buitenveldertse etablissement van spits Sander Hommel Bar Bistro Select. Met partners werd in februari uitgebreid gegeten en een klein feestje gevierd en werden de laatste ideeën gelanceerd voor de buiten landreis. Het werkelijke hoogtepunt van het seizoen. De verwachtin gen kwamen helemaal uit. De band is onderling verder aangehaald en onmogelijk geachte combinaties liepen vloeiend. Daar hoefde geen bal aan te pas te komen. Ibiza 2014 kost ons ongetwijfeld en wederom de titel voor het ko mende seizoen, maar we hebben het er graag voor over. Daar zijn we het allemaal over eens. De Klassieke Veteranen Commissie bestond dit jaar uit de Wim Hu- sers, Maarten Oldenhof, Frank Keijzer en Nick van Ommeren. De laatste twee hebben aangegeven te stoppen met hun commissie werk. Pieter Scholten zal in de jaarvergadering naar wij hopen benoemd worden in de commissie. 10. DE COMMISSIE MEDISCHE ZAKEN Tijdens het seizoen 1999 nam Wim Crouwel het initiatief de Medi sche Commissie in het leven te roepen. Deze commissie houdt toe zicht op de algemene hygiëne in en rondom de kleedkamers, het beoordelen en behandelen van blessures van onze voetballende leden in het algemeen, maar ook een preventieve gezondheidstaak bij onze jeugdleden in het bijzonder. Voorts is een interne opleiding opgezet voor diverse voor A.F.C. functionerende sporttherapeuten. Al weer 15 seizoenen stellen de commissieleden hun professionele kennis ter beschikking. De M.C. bestond dit seizoen uit de leden Lex Swaan arts, fysiotherapeut Wim Crouwel (voorzitter), sporttherapeut Michael Olivieira en sportverzorger Co Groszenipper. Allen zijn herkiesbaar. Ons Eerste vlaggenschip werd vakkundig begeleid door clubarts Lex Swaan, de nieuw aangetrokken fysiotherapeut Bas ter Hoeven van de praktijk Mobillis en Michael Olivieira. Blijkbaar een succesformule als onderdeel van een staf wat heeft geleid tot het kampioenschap Topklasse bij de zondag amateurs. De senioren 2 werd begeleid door sporttherapeut Dennis Schroder, welke tevens de jun. Al onder zijn hoede nam. De zaterdag senioren 1 werd aanvankelijk begeleid door fysiothera peute Marielle Marelis, die om moverende reden werd vervangen door 3de jaars student fysiotherapie Steven Keverkamp. De A.F.C. Top-jeugd werd dit seizoen paramedisch begeleid door sporttherapeu ten Dennis Schroder (jun. Al), Jürgen Boerleider (jun BI), Floor Monas (jun. Cl) en Aukje Spoelstra (pup. Dl). Tevens waren allen inzetbaar bij diverse door de commissies georganiseerde toernooien. De reguliere kolom van de Medische Commissie in ons clubblad de Schakel heeft tot een moderne communicatie over en weer geleid met ouders van onze jeugd en/of trainers, daar waar het ging om vragen m.b.t. algemene gezondheid. Een belangrijk verlengstuk daarvan bleek door een nieuw inloop spreekuur op woensdagmiddag in te stellen door fysiotherapeute Mariëlle Marcellis met haar medewerkers van praktijk Fysio More. Omdat de M.C. groen licht heeft gekregen van het Bestuur om het Bas Rachman Medisch Centrum fors uit te breiden, is wederom door toedoen van ons lid Bas Rachman een veel betere en professionele werkomstandigheid gecreëerd. De jaarlijks verplichte A.E.D.( Automatisch Externe Defibrillator) training werd dit keer door 15 verschillende AFC functionarissen met goed gevolg bijgewoond. Als een club als A.F.C. door haar diverse commissies te vergelijken is met een "gezond" bedrijf, dan functioneerde de Medische Commissie daarin wederom als een geolied radertje. 15

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 15