12 juni 2014 92e jaargang nr. 10 Bestuur In het Bestuur heeft Lou Hekster het seniorenvoetbal (heren en nu volgend seizoen ook dames!) in zijn portefeuille. Samen met hem en de leden van de elftalcommissie C hebben we veel tot stand gebracht. Vooral bij de organisatie van het "Gelukkig Nieuwjaar toernooi" en de informatieavond voor de tweedejaars A-junioren werd er weer goed samengewerkt. Wij bedanken Lou voor zijn ondersteuning en adviezen. Administratie Dankzij de hulp en ondersteuning van Lars Folkertsma en Thea Ver hoeven werd ons weer veel werk uit handen genomen en konden we onze aanvoerders en spelers altijd goed informeren over o.a. wijzigin gen in het wedstrijdprogramma, aangevraagde snipperdagen, open staande boetes en contributies. En 'last but not least' willen wij na tuurlijk ook Henny Kottmann bedanken voor zijn ondersteuning als verenigingsmanager. Wedstrijdtafel Elke zondag werd de wedstrijdtafel op uitstekende wijze bemand door Paul Ravelli en Jan Wortel. Prima gastheren voor aanvoerders, leiders en scheidsrechters. Daarnaast was Jan van Galen elk weekend op ons sportpark actief als "AFC Gastheer". In deze nieuwe functie kon hij zowel de wedstrijdtafel als de scheidsrechters ondersteunen en er op toezien dat spelers en supporters zich houden aan de gedragsregels die we als AFC - onder het KNVB motto "Zonder Respect Geen Voetbal" - belangrijk vinden. Sportpark De organisatie van de kleedkamers, materialen en velden op ons prachtige sportpark werden door de inzet van Hassan tot volle tevre denheid uitgevoerd. Onze teams worden elke zondag uitstekend op gevangen en begeleid. Door de komst van een nieuw seniorenteam en de start van vrouwenvoetbal worden er komend seizoen meer wed strijden op de zondag gespeeld. De wedstrijden voor de senioren beginnen in de ochtend om 10.45 of 11.00 uur en 's middags om 13.15 of 15.15 uur. Teams Zondag 3 is de competitie sterk begonnen. Na zes wedstrijden stond het team op de derde plaats in de reserve eerste klasse. De eerste periode werd afgesloten met een keurige vijfde plaats. Helaas waren de prestaties na de winterstop, mede door een groot aantal blessures en schorsingen, een stuk minder. Met als resultaat dat er in de nacom- petitie gespeeld moest worden voor handhaving. Na twee spannende, maar verloren wedstrijden tegen de zondag 2 van De Dijk, was degra datie helaas een feit. De ambitie van de spelers, die vrijwel allemaal doorgaan, is om volgend seizoen kampioen te worden in de reserve tweede klasse. Zondag 4 is dit seizoen in de reserve vierde klasse op de achtste plek geëindigd. In de winterstop stond het team op een zevende plaats. De uitdaging van het team is om volgend seizoen een serieuze rol te spelen in de strijd om het kampioenschap. Enkele nieuwe spelers van buitenaf en spelers uit de zondag Al zullen het team gaan versterken. Ook volgend seizoen is Kees Bregman weer de trainer/coach met Gerrit Altena als elftalleider. Zondag 5 heeft met de een na laatste plaats in de eindklassering, sportief gezien, een teleurstellend seizoen achter de rug in de reserve vierde klasse. Helaas is het niet gelukt om na de winterstop, de toen achtste plaats in de competitie, te verbeteren. Bijzonder deze competi tie waren o.a. de wedstrijden tegen de zondag 6, die in dezelfde poule speelde. De huidige spelersgroep, gaat op één speler na, volgend seizoen door. De eerste nieuwe versterking is inmiddels aangetrok ken. Zondag 6 heeft met een keurige zevende plaats een puike tweede seizoenshelft achter de rug. Bij aanvang van dit seizoen waren er 8 debutanten en het is niet meer dan logisch dat het enige tijd heeft gekost om die in te passen in ons speelsysteem. Het komend seizoen wordt deze lijn doorgezet met een plek bij de eerste 3 als uitgangs punt. Er wordt inmiddels gesproken met 2 a 3 versterkingen voor die posities die nog niet dubbel bezet zijn. Hoogtepunten van het afgelo pen seizoen waren naast de trainingen o.l.v. Kees Bregman natuurlijk de tweede plek bij het Nieuwjaarstoernooi in de Emergohal, de ecla tante zege op AFC Zondag 5 en het jaarlijkse kienfestijn alwaar weer vele fijne prijzen in de wacht gesleept werden. Niet onvermeld mag blijven dat de daarbij door ons aangeboden WK Brazuca wedstrijdbal (die overigens verdiend werd gewonnen door Tom Egbers) abusieve lijk toegeschreven werd aan AFC Zaterdag 6, waarvan akte. Zondag 7 is dit seizoen in de reserve vijfde klasse op een achtste plaats geëindigd. Na het behalen van twaalf punten uit de eerste vier wedstrijden werd er door de spelers al aan een kampioenschap ge dacht. Maar helaas bleek dit al snel een illusie. Ondanks deze teleur stelling is de teamspirit, mede door twee gezellige stapavonden, altijd goed gebleven. En de traditionele teambarbecue komt eraan. Volgend seizoen is het de bedoeling om door een hogere trainingsopkomst weer beter te presteren. Zondag 8 heeft weer een verdienstelijk seizoen achter de rug in de regio Haarlem en zij zullen ook volgend seizoen actief blijven in het Kennemerland. Het grote euvel voor het elftal blijft het gebrek aan een vaste keeper. Dit heeft wat punten gekost, waardoor het 8e wel licht iets lager is geëindigd en er meer in had gezeten. Desalniettemin zorgde een sterke serie aan het einde van het seizoen dat de sfeer van het team goed bleef in de voorbereiding naar het volgend seizoen. Zondag 9 heeft met een gedeelde zevende plek in de reserve zevende klasse een prima seizoen gedraaid. Omdat de opkomst over het alge meen goed was hebben ze alle wedstrijden kunnen spelen. De tweede seizoenshelft was de beste met overwinningen op de tot dan toe onge slagen kampioen en een gelijkspel tegen de nummer twee. Het hoog tepunt was echter de laatste wedstrijd: een 4-2 overwinning op zon- j dag 11Als afsluiting van het seizoen heeft zondag 9 voor de vierde keer meegedaan aan de Guus Niemeijer Cup bij WV-HEDW. Daar werden ze in de halve finale uitgeschakeld door de latere kampioen. Het team blijft grotendeels intact. Een nieuwe speler heeft zondag 9 al gevonden. Zondag 10 is dit seizoen op de zevende plaats in de reserve zevende klasse geëindigd. Het team kende een moeizame start, maar wist in oktober deze negatieve trend te doorbreken. Na de winterstop werden wedstrijden gewonnen op karakter en verloren door dromerigheid. De opkomst was vergeleken met de resultaten aan de start bovengemid deld, maar door blessureleed, werd de selectie al snel gereduceerd tot gemiddeld elf. Voor komend seizoen zijn twee nieuwe spelers aange trokken en zal één speler transfereren binnen AFC. Zondag 11 is in de reserve zevende klasse dit seizoen op de tiende plaats geëindigd. Het seizoen werd matig begonnen. De tweede seizoenshelft draaide het team goed en werden nagenoeg alle wed strijden gewonnen. Speciaal waren de wedstrijden tegen zondag 9, die in dezelfde poule speelden. Beide elftallen wonnen een wedstrijd met 4-2. Als afsluiting van het seizoen heeft het team weer meegedaan aan de Piet en Ciska Tool Cup bij FIT waar ze een prachtige tweede plaats behaalden. Het seizoen wordt traditioneel afgesloten met de Gouden Schoen avond waar o.a. de winnaar van de Gouden Schoen wordt bekend gemaakt. De eindklassering op de tiende plaats is voor zondag 11 een te lage plek gelet dat het team altijd in de top drie meedoet. Het team gaat volgend seizoen weer voor een toppositie. Activiteiten Samen met de elftalcommissie C en Lou Hekster hebben we afgelo pen seizoen weer het "Gelukkig Nieuwjaar" toernooi georganiseerd in de Emergohal. De traditionele afsluiting van het seizoen met het "AFC Be Friends Cup" toernooi kon op 24 mei helaas niet doorgaan omdat er zich om diverse redenen te weinig zaterdag- en zondagteams hadden aangemeld. De bedoeling is nu om in september, voor de start van de competitie, een onderling toernooi te organiseren.

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 13