f v' JL 12 juni 2014 92e jaargang nr. 10 Junioren: Al (zaterdag), B5, B6 en C5, Pupillen: Najaarscompetitie: F6. Pupillen: Voorjaarscompetitie: D6, El, E5, E7, E10, El 1, E12, E14, E16, Fl, F6 (zowel najaars- als voorjaarskampioen Bekerwinnaar werd de A3 Zondag dat Hercules na verlenging met 2-1 wist te verslaan. Al Zondag promoveert via de nacompetitie naar de Hoofdklasse. De felicitaties voor deze mooie resultaten gaan uit naar alle spelers, trainers en begeleiders 5. TOPAMATEURS Het seizoen 2013/2014 is een voetbaljaargang geworden om in te lijsten! Zondag 1 Op een roerig einde van seizoen 2012/2013 waarin met een sensatio nele eindsprint degradatie uit de Topklasse werd ontlopen, volgde een dito zomer. Te elfder uren besloot onze hoofdtrainer Maarten Steke lenburg een uitdaging aan te gaan bij de KNVB. Vlak voor de start van de voorbereiding werd als zijn vervanger Willem Leushuis aange steld. Vrijwel direct vertrokken we op uitnodiging van Ridder Dé Hurwits in de voorbereiding naar Belluno. Niet alleen voor Willem maar ook voor de overige nieuwelingen een uitgelezen kans om de club en elkaar te leren kennen. Youssef el Abdallaoui, Maxime Singels, Geof frey Galata, Marien Willemsen, Guido Moelee, Randel Shakison, Laurens Samsom, Pepijn Veerman, Rajendro Halman, Pepijn Kluin, Daan Sutorius, Tim Wulffraat, Rogier Wissink en Wibout de Vetten vernieuwden de selectie en op de eerste training werd de onderlinge doelstelling afgesproken: gaan voor het hoogst haalbare en dus spelen voor het kampioenschap. Na een succesvolle voorbereiding was de eerste wedstrijd een dom per: verlies uit bij De Treffers. Daarna volgden vier winstpartijen op rij en vestigde AFC zich bij de kanshebbers. Na een onderbreking door Leonidas volgden maar liefst zes winstpartijen. Het spel was genadeloos effectief, de oude garde speelde als herboren en de nieu welingen bleken aanwinsten. De verdediging onder leiding van Magid Jansen en Geoffrey Galata verweerde zich kranig en Tim Wulffraat ontpopte zich als een topscorer. Tussen de competitiewedstrijden door werd na winst in de eerste ronde van de KNVB beker gewonnen van SHO, maar bleek de latere nummer zeven van de Eredivisie, FC Groningen, met 0-2 op een goed bezocht Goed Genoeg net een maatje te groot. Vlak voor de winterstop werd tegen HBS voor de eerste keer gelijk gespeeld, verloren tegen VVSB en JVC Cuijk en als laatste wedstrijd in 2013 ruim gewonnen van De Treffers op ons Goed Genoeg. AFC was voor het eerst in haar historie koploper in de Topklasse, zelfs winterkampioen en voor de doelstelling lag het op schema. De accu werd in Barcelona opgeladen tijdens een succesvol verlopen winterstage. Dat AFC klaar was voor de tweede seizoenshelft bleek nog niet helemaal tijdens de eerste wedstrijd die verloren ging bij en tegen FC Lienden, maar des te meer tijdens de acht daaropvolgende wedstrijden met een gelijkspel en maar liefst zeven winstpartijen. Onder spanning van het binnenhalen van de schaal werd nog twee keer gelijk gespeeld, maar 19 april 2014 gebeurde het onvermijdelij ke: AFC werd kampioen! Na een spannende partij tegen HBS bleek een gelijkspel genoeg voor het kampioenschap van de Topklasse. AFC is dit seizoen de beste van alle zondagamateurs van Nederland. In de laatste weken van het seizoen trof het noodlot de selectie van AFC. Beide centrumspitsen, Pepijn Kluin en Joost Heij, raakten zwaar geblesseerd aan een knie en scheuren beiden een kruisband. Tijdens de finale om het algeheel amateurkampioenschap tegen zater dagkampioen Spakenburg verloor AFC na een 'soap' over de speelda- ta in de heenwedstrijd uit met ruime cijfers. In de return vocht AFC voor haar kansen en werd na een mooie open wedstrijd gewonnen. Op doelsaldo ging deze hoofdprijs echter naar het blauwe gedeelte van het vissersdorp. Al met al dus een seizoen dat de geschiedenis in zal gaan als een mijlpaal voor de club. De spelers, de technische staf (Willem Leus huis, assistent Saïd Moumane, spitsentrainer Ron van Es en keepers trainer Bela Szenasi), de medische staf (clubartsen Lex Swaan en Bas Pijnenburg, fysiotherapeuten Bas ter Hoeven en Michael Oliveira), materiaalman (Hans van Rossum) en last but not least teammanager Bob Duis hebben dit jaar historie geschreven. Dat geldt ook uiteraard ook voor commissaris TOPamateurs Milko Vinke, die in zijn eerste bestuursjaar buitengewoon succesvol was. Zondag 2 Onder leiding van Joey van Leijenhorst, Kay Bottse en John Sijes en met assistentie door Ernst-Pieter Knüpfer ontpopten de talenten van AFC zich als een hecht en sterk team. In de reserve Hoofdklasse verliep het seizoen in eerste instantie wis selvallig, maar na de winterstop werd een sprint ingezet die zijn weer ga niet kent. De achterstand op koploper KHFC was op enig moment opgelopen tot een schier onoverbrugbare negen punten, maar niets bleek minder waar. In de laatste competitiewedstrijd werd de inhaal race afgesloten met een meer dan verdiend kampioenschap. De selec tie van bijna uitsluitend spelers vanuit de AFC-gelederen werd een vriendenploeg die voor elkaar door het vuur gingen en uiteindelijk onoverwinnelijk bleek. Dat de zondag 2 in de wedstrijden om het algeheel kampioenschap vlak voor de halve finale strandde was zuur vanwege slechts één doelpunt dat ze tekort schoten, maar de spelers en begeleiding verdie nen een groot compliment voor het behaalde succes. In het toernooi om de districtsbeker kwam de zondag 2 zelfs verder dan het vlaggenschip, dat werd uitgeschakeld door de amateurs van Ajax. De zondag 2 vond pas haar Waterloo in de kwartfinale tegen het eerste van JOS/WGM nadat alle tweede elftallen al waren uitgescha keld. Voorwaar een geweldige prestatie. 6. ZONDAG SENIOREN 3 T/M 11 Samenstelling B-commissie De B-commissie bestond afgelopen seizoen uit Patrick Reddering, Max Flam en Seth van Straten. De begeleiding van de zondag 3 t/m 5 was in handen van Patrick Reddering. Max Flam hield zich bezig met de zondag 6, 8 en 11En Seth van Straten was verantwoordelijk voor de zondag 7, 9 en 10. Volgend seizoen zal er een extra seniorenteam bijkomen waardoor we in totaal met 12 teams op zondag uitkomen. Met ingang van het nieuwe seizoen worden de werkzaamheden van Seth van Straten in de commissie overgenomen door Diederick de Mos. Hierbij willen wij Seth bedanken voor zijn inzet voor de B- commissie in de afgelopen jaren en wensen wij Diederick (tevens aanvoerder van de zondag 6) veel succes. T rainers/trainingen Martin Verburg was afgelopen seizoen trainer van de zondag 3. Hij werd daarbij geassisteerd door elftalleider Cocky van Duivenbode. Omdat Martin stopt als trainer van de zondag 3 komt aan hun jaren lange samenwerking een eind. De opvolger van Martin is Michael Timisela, die overkomt van Zeeburgia, waar hij de trainer was van de zondag 2. De training van de overige zondagteams stond op de woensdagavond onder leiding van Kees Bregman. Op zondag was Kees de trai ner/coach van de zondag 4. Hij deed de begeleiding van dit team samen met elftalleider Gerrit Altena. Beiden zullen ze het nieuwe seizoen doorgaan met de zondag 4. Scheidsrechters Dankzij de wekelijkse inzet van onze eigen clubscheidsrechters Gerrit Altena, Erik Bos, Adriaan Jeukens, Frans Jüch, Till Kolle, Rutger Koopmans, Karei Kuijvenhoven, Wim Ringe, Seth van Straten, Abel Swaan en George Wijnberg was het mogelijk praktisch alle thuiswed strijden van onze zondagteams te laten leiden door eigen scheidsrech ters. Ook konden wij op de medewerking van onze eigen scheidsrech ters rekenen bij het "Gelukkig Nieuwjaar toernooi" in de Emergohal. Hierbij willen wij, mede namens de spelers, alle scheidsrechters be danken voor hun enorme inzet. 12

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 12