Jaarverslag Amsterdamsche Football Club over het seizoen 2013 - 2014 12 juni 2014 92e jaargang nr. TO 1. INLEIDING Het seizoen 2013 - 2014 is waarschijnlijk het meest succesvolle seizoen uit de lange clubhistorie. Nadat ons 1sle zich vorig seizoen op het nippertje wist te handhaven in de Topklasse, bleek AFC dit sei zoen over een zeer sterke selectie te beschikken en troonde het zich dik verdiend en met ruime voorsprong tot kampioen van de Topklasse Zondag. Een geweldige prestatie uiteraard van de nieuwe trainer Willem Leushuis en zijn mannen. Gevolg hiervan was een smakelijk nagerecht in de vorm van 2 wedstrijden tegen Zaterdagkampioen Spakenburg. Helaas werd dit tweeluik niet gewonnen maar de totaal prestatie van ons lste vervult iedere AFC-er met trots. Ook Zondag 2 was zeer succesvol en hoewel het daar lange tijd niet naar uitzag behaalde het team onder leiding van trainer Joey van Leijenhorst het kampioenschap in de Reserve Hoofdklasse A. In de strijd om het algeheel Nederlands kampioenschap voor reserveteams kwam het 2de net iets te kort, maar dat mocht de pret niet drukken. Complimenten uiteraard voor de spelers en begeleiding en zeker ook voor de vertrekkende Joey van Leijenhorst die wij bij zijn nieuwe club Abcoude veel succes toewensen. De Zaterdag Al degradeerde vorig seizoen uit de sterke Eerste Divisie maar werd dit seizoen onder leiding van Roy Tular kampioen in de tweede Divisie B en keert derhalve na één jaar al weer terug. Zaterdag 1 wist zich net als vorig seizoen te plaatsen voor de nacompetitie. Na de hoopgevende winst op UW, werd over 2 wedstrijden nipt het onderspit gedolven tegen Almkerk. Hierdoor zal Zaterdag 1 volgend seizoen opnieuw uitkomen in de 2de klasse. Bij de jeugd waren weer de nodige kampioenschappen te vieren: 15 in totaal. De F 6 werd zelfs 2 keer kampioen. Grote klasse! Bij de senio ren werd, maast de al genoemde Zondag 1 en 2 ook Zaterdag 8 kam pioen. In het hoofdstuk Resultaten seizoen 2012-2013 leest u hier meer over. Onze vereniging is een 119 j aar) oude vereniging maar staat gelukkig ook open voor nieuwe ontwikkelingen. Een initiatief van een aantal jonge AFC-ers om meisjes- en vrouwenvoetbal bij AFC te introduce ren sloot uitstekend aan bij de gedachten die hierover in het bestuur leefden en besloten werd dit in een Buitengewone Algemene Verga dering, gehouden op 10 april, in stemming te brengen. Met ruime meerderheid werd dit voorstel aanvaard en dus zal met ingang van het nieuwe seizoen meisjes- en vrouwen voetbal bij AFC te bewonde ren zijn. Ook werd een interne vrijdagavondcompetitie, onder de welluidende naam Heeren Divisie, geïntroduceerd en zullen volgend seizoen voor het eerst 5-jarigen worden toegelaten. Naast alles wat direct met voetbal heeft te maken gebeurde er natuurlijk veel meer binnen onze mooie club. Zo werd op 3 november 2013 het Bas Rachman Sport Medisch Centrum geopend, en kwam ons nieuwe sportpark weer iets dichter bij al is er tussen de Gemeente en AFC nog geen witte rook. Het streven blijft uiteraard gericht op een AFC- waardig sportpark op de Zuidas. Meer hierover leest u verder in dit jaarverslag in een bijdrage van onze voorzitter. In dit jaarverslag wordt uiteraard ook aandacht besteed aan de Topamateurs, de senio ren, de jeugd, de overige commissies, de evenementen enkele opval lende wisselingen in de samenstelling van het bestuur en nog veel meer. Over al deze zaken berichten wij aan de hand van de volgende hoofdstukken: 2 - De Algemene Vergadering 3 - Het bestuur en de interne organisatie 4- Resultaten seizoen 2013 - 2014 5 - TOPamateurs 6 - Zondag senioren 7 - Zaterdag senioren 8 - De jonge AFC'ers 9 - De Klassieke Veteranen 10 - De commissie medische zaken 11 - Pers, Publiciteit en Evenementen 12 - Archiefcommissie 13 - De commissie Commerciële Zaken 14 - De Scheidsrechterscommissie 15 - De overige commissies 16 - Supportersclub "the Reds" 17 - Stichting "Keep Smiling" 18 - Stichting Goed Genoeg en de V.S.G.G. 19 - AFC en de Zuidas 20 - De evenementen 21 - 4 mei herdenking 22 - In memoriam 23 - Resumé. 2. DE ALGEMENE VERGADERING De jaarlijkse Algemene Vergadering vond plaats op donderdag 27 juni 2013. Op deze vergadering, die traditiegetrouw plaatsvond in de achterzaal van ons clubhuis op Sportpark Goed Genoeg, tekenden 108 werkende leden de presentielijst. De notulen van deze vergadering werden verzorgd door 2dc secretaris Ruud Mantel en werden gepubli ceerd in "De Schakel" nummer 1, seizoen 2013 -2014, 92sle jaargang van 21 augustus 2013. 3. HET BESTUUR EN DE INTERNE ORGANISATIE Het bestuur was voor het seizoen 2013 - 2014 als volgt samengesteld: Voorzitter: Machiel van der Woude (24stc jaar in het bestuur) Vice-voorzitter en Secretaris: Ronald Koster (13), Penningmeester: Benno Honsdrecht (5) Voorzitter jeugdcommissie: Brian Speelman (6) 2de secretaris: Ruud Mantel (7) Commissaris TOPamateurs: Milko Vinke (1) Commissaris Sportparkontwikkeling: Bob Duis (7) Commissaris seniorenvoetbal: Lou Hekster (4) Commissaris Commerciële Zaken: Nicolaas van Ommeren (8) Het bestuur kwam 20 keer officieel in vergadering bijeen en daarnaast vond vrijwel dagelijks onderling overleg tussen de bestuursleden plaats. Het bestuur werd bij de uitvoering van het beleid op het sportpark dagelijks geassisteerd door de verenigingsmanager Henny Kottmann, administrateur Lars Folkertsma en sportparkmedewerker Hassan el Markouchi. Frans Ris, bijgestaan door Joop Kenter, fungeerde ook dit seizoen tot veler tevredenheid als pachter van het clubhuis, en zal dat ook ko mend seizoen blijven doen. Marcel Koster begeleidde ook dit seizoen het arbitrale trio en was tevens wisselfunctionaris bij de thuiswed strijden van het eerste elftal, Hans Elias redigeerde de Schakel, het programmablad AFC-Thuis en was iedere dag actief als webmaster van de meest bezochte website van alle amateurvoetbalclubs van Nederland. Vanzelfsprekend mag niet onvermeld blijven dat meer dan 60 commissieleden in de vele commissies (zie voor hun namen en activiteiten de hoofdstukken 5 t/m 15) en talloze trainers, elftalleiders en andere vrijwilligers iedere week tijd vrijmaken om de talloze wed strijden en trainingen in goede banen te leiden. 4. RESULTATEN SEIZOEN 2013 - 2014 In het seizoen 2013-2014 betraden bij AFC maar liefst 109 teams het veld, verdeeld over 27 seniorenteams, 22 juniorenteams, 36 pupillen- teams en 24 Champions League en World Cup teams. In het seizoen 2013-2014 telde AFC maar liefst 19 kampioenen Dit zijn: Senioren: Zondag 1, Zondag 2 en Zaterdag 8. 11

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 11