AFC evenement met Gassan Diamonds en Paardenburg Medische commissie WÊmÊi A.F.C. heeft the Passion". 23 april 2014 92e jaargang nr. 9 Aan het eind van de lunch spreekt de AFC-voorzitter nog alle aanwe zigen toe waarbij hij terecht de organisatoren (Max, Hans en Johan) bedankt voor de vlekkeloze organisatie en de bediening en het keu- kenpersoneel evenmin vergeten worden. Aansluitend wordt nog een drietal groepsfoto's (alle nieuwe Ridders -zie de foto-, alle ereleden en alle Ridders totaal) gemaakt op het zonovergoten terras. De zon schijnt uitbundig en de temperatuur bedraagt zeker zo'n 19 a 20 graden. Tijd dus voor een afsluitend drankje en het enigszins doezelig terugkijken op een prima middag. Rond kwart voor vier stap ik op mijn fiets en bedenk dat dit opnieuw een kwalitatief hoogtepunt was in de AFC-geschiedenis. Wim Ringe Dinsdag 15 april verzamelden 50 AFC-Vriendelijke Bedrijven en genodigden bij Gassan Diamonds. Onder het genot van een glas champagne heette David Bijlsma van Gassan iedereen welkom en kon een kijkje in de boutique van Gassan Diamonds worden genomen. P W fg- 0 Vervolgens ging het gezelschap per rondvaartboot naar het Rijksmu seum. In het prachtig gerenoveerde museum was een rondleiding georganiseerd langs een aantal van de hoogtepunten die dit unieke museum te bieden heeft. Velen hadden hun eigen "Obama-moment" voor De Nachtwacht. Weer terug aan boord kon worden genoten van een heerlijk Captains Diner verzorgd door Paardenburg terwijl de mooiste stad van de wereld aan de genodigden voorbij gleed. Iedereen was het er na afloop over eens dat door de hoogwaardige combinatie van Gassan-Paardenburg en AFC dit een uniek evenement is geworden. Ons vlaggenschip kampioen van de landelijke Topklasse! Wie had dat ooit kunnen denken, maar volkomen verdiend en chapeau voor het team met coach Willem Leushuis en zijn staf. De vorige week, het kon gewoon niet meer stuk. Donderdag j.l. werd in processie the Passion breeduit bekeken door 4 miljoen TV kijkers met o.a. Jack van Gelder en Mare de Hond, waarbij Jack alle gruwe lijke details meldde hoe Jezus met 18 cm. lange spijkers door polsen en achillespezen ten aanzien van het volk onschuldig werd gekruisigd. April doet wat-ie wil. Dat heeft ons eigen AFC, maar ook stadsgenoot AJAX moeten ondervinden. De zwakke plek of anders gezegd "de Achilleshiel" werd duidelijk zichtbaar. Aaneenvolgend, de ingelaste algemene ledenvergadering, waarbij het jarenlange regiem van oud voorzitter Kappelhof positief werd ondermijnd door meis jes/vrouwenvoetbal te introduceren, vervolgens AJAX dat afhankelijk bleek van de prestatie van 010 en dus nog 14 dagen moet nagelbijten, en zelfs ook de bekerfinale verloor. Kortom de Achilleshiel" in vogelvlucht, maar dat alles staat los van klachten aan de achillespees. De Achillespees dankt zijn naam aan Achilles, de held uit de Griekse mythologie. Ondanks zijn toegeschreven onsterfelijkheid, bleek een pijl dwars door het peeseinde van zijn kuit te hebben doorboord, hij kon niet meer lopen en door deze kwetsbaarheid gedood. De achilles pees is de sterkste pees in ons lichaam en kan zonder scheuren een gewicht van 400 kilo dragen. Ondanks dat komen rupturen vaker voor bij de achillespees dan bij andere pezen in het lichaam. Registratie toont aan dat het meestal optreed bij weekendsporters en voetballers van boven de dertig jaar. De test is eenvoudig uit te voeren en resul teert na herkenning nagenoeg altijd in een reconstructieve operatie. Veel lastiger zijn de achillespees klachten na overbelasting waarbij door korte snelheidsexplosies kleine scheurtjes ontstaan, z.g. micro traumata. Dit komt door grote spanning van de kuit op een pees die niet contractiel is. De verschijnselen zijn naast ochtend stijfheid, lichte zwelling of roodheid en lokale drukpijn, waardoor in later stadium zelfs verkle- vingen kunnen ontstaan tussen de pees en peesschede. Dit geheel werkt remmend op de peesbewegingen. Gedoceerde rust, ijsbehande- ling en rekkingoefeningen zullen in enkele weken de klacht doen verdwijnen. Ook hielklachten, welke ontstaan door trainen en spelen op harde- of kunstgrasvelden of door een langlopend seizoen, zijn aan de orde van de dag. Critici zouden zeggen, zie je wel, op grasvelden gebeurt dat niet? De Medische Commissie denkt daar anders over. Veelal is dit een overbelastingsblessure ter hoogte van de aanhechting van de peesplaat van de voet( fascia plantaris) aan de binnen-onderzijde van de voet. Het is een peesblad welke de verbinding vormt tussen de tenen en de hak. Soms geeft een echo duidelijkheid omtrent deze vaak degeneratieve afwijking of zelfs een verkalking op die pijnplek, het geen we een hielspoor noemen. De kenmerkende klachten zijn, een scherpe lokale pijn aan de hiel diep onder het vetkussen, pijn bij belasten welke 's nachts nog kan nazeuren, ochtendstijfheid en start klachten. Wat te doen? Als vuistregel geldt: gedoceerde rust, onbelast oefenen, koelen, rekken en het dragen van doelmatig en stevig schoei sel. Doe ijsmassage met een ijsklontje of een plastic bekertje met ijs uit de vriezer en masseer de pijnplek gedurende 10 minuten. Herhaal dit enkele malen per dag of rol ter ontspanning met de blote voet over een gekoeld blikje frisdrank. Ook kunnen enkele behandelingen met Shockwave applicatie al helpen. Een meesterlijke oplossing is vaak het aanbrengen van een hakinleg van gelmateriaal waarin een z.g. soft spot is verwerkt waardoor de spanning van de peesplaat verdwijnt als sneeuw voor de zon. Doe ook rekkingoefeningen van de kuit en voet zoolspieren, dan kan al snel met de juiste opbouw van de sportbelas- ting worden gestart. Een snelle en adequate eerste hulp is hierbij dus van groot belang voor een vlotte genezing. Het zal bij dit kampioenschap van A.F.C. nog lang onrustig blijven. 'Ik heb u lief mijn A.F.C."! De medische Commissie: Lex Swaan (arts) tel. 06-53674434 Wim Crouwel (fysiotherapeut/voorzitter) tel. 06-51050940 Mail: wimcrouwel(a;xs4all.n 1 Michael Olivieira (verzorger A-selectie) tel. 06-21278122 Co Groszenipper (sportmasseur) tel. 06-44352970 Voor AFC-ers inloopspreekuur op woensdagen 17.00 - 18.30 uur in de Bas Rachman fysioruimte bij A.F.C. door fysiotherapeuten van Fysio&More of bel Mariele Marelis tel. 06-24207849 9

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 9