MIXED PICKLES ingelegd door Willem (Pim) Adriaansz (sinds 1976 nr. 376) w.adriaansz@ziggo.nl WEBSITE Het begon bij AFC-WKE: met als als als, kon AFC kampioen worden, wat Pickelaar onwaarschijnlijk achtte. Met de geplande Schakel-verschijning per 16 april j.l. richtte hij zijn Mixed Pickles dan ook anders in. Het uitkomen van de Schakel werd echter één week uitgesteld. Daarin zouden de aangeleverde Pickles dan als een tang op een varken slaan. Herschrijven vond Pickelaar geen optie en hij stelde voor de actuele tekst van zijn vermoedde scenario toch op de 16-de april te publiceren; maar dan rechtstreeks op alleen de website. Webmaster Hans Elias nam het idee onmiddellijk over en dat bleek een voltreffer. Veel e-mail, deurmatpost en telefoontjes bereikten Pickelaar. Als deze Schakel tot u komt kan Pickelaar het niet maken een beroep te doen op verschoningsrecht. Hij komt dus wederom met een Mixed Pickles (nr. 376) in De Schakel uit (na nr. 375 uitsluitend op de website). Van een telfout in de Schakel Mixed Pickles is dus geen sprake. CITAAT "Het uitroeien van één vooroordeel is meer waard dan het bedenken van tien nieuwe stelsels". (Multatuli [Eduard Douwes Dekker}, Nederlands schrijver, 1820-1887). HALLELUJA KAMPIOENEN Normaliter zouden deze Mixed Pickles moeten beginnen met een oerkreet: KAMPIOEN! Omdat Pickelaar hierboven nog iets moest uitleggen zakt zijn kampioenspickle een plaats in de pickles rangorde. Maar zijn geestdriftige meebeleving blijft uiteraard ongewijzigd optimaal. Het zondagtopklasse kampioenschap is inmiddels - wereldwijd - bekend. Teletekst (van Nederland 1, 2 en 3) plaatste er zelfs een tekst van; sociale media en de (dag-)bladen deden de rest. Pickelaar sloeg er de Persmap 2014 nog eens op na. Van de oorspronkelijke 24 geselecteerden verwachtten van te voren 13 spelers het kampioenschap als eindresultaat! Pickelaar noemt de profeten: Marien Willemsen, (Geoffrey Galata), (Guido Moelee), Laurens Samsom, Wout Meulemans, Mitchell Theuns, Magid Jansen, Joshua Patrick, Enrico Patrick, Maxime Singels, (Joost Heij), (Pepijn Veerman), en Tim Wulffraat. Negen daarvan kwamen tegen HBS in het veld. Vier (tussen haakjes genoemd) niet. Pickelaar feliciteert de geselecteerden, de trainer en alle begeleiders van harte met het behaalde succes! Dat doet hij namens zichzelf als eenvoudige medewerker, niet vervallend in de pluralis majestatis (het meervoud van hoge gezagsdragers). AFC SPONSOR EVENEMENT Na Barack Obama vonden (op uitnodiging van het AFC- vriendelijke bedrijf Gassan Diamonds en het AFC-bestuur) alle overige AFC-vriendelijke bedrijven, ereleden en bestuursleden de weg naar het Rijksmuseum. Op dinsdag 15 april j.l. mocht Pickelaar als laagstwaardige onder de hoogwaardigen om 15,00 uur met Pickelaarse aanschuiven. De weg naar de verzamelplaats bij Gassan aan de Nieuwe Uilenburgerstraat 175 bleek wat Pickelaar betreft (45 jaar woonachtig in Castricum) moeizaam. In Amsterdam komt hij niet veel verder dan Goed Genoeg. Zijn actuele beeld van onze hoofdstad loopt dan ook achter en een tomtom is een stap te ver. Voor - pak weg - 35 km trok hij 3 uur uit. Hij vond wel de IJ-tunnel, maar daarna ging het volledig mis. Eénrichting autoverkeer bij de Nieuwmarkt werd fietspad. Terug over de Kloveniersburgwal, Munt, langs de Kleine Komedie naar het Waterlooplein; waar hij -jawel - weer in de IJ-tunnel terecht kwam. Keren in noord was er niet meer bij en via de Zeeburger tunnel kwam hij weer angstig dicht bij het Waterlooplein. Hij parkeerde zijn auto noodgedwongen fout, liet Pickelaarse er in achter om zelf te voet passanten te bevragen. Dat bleken allemaal buitenlandse toeristen. Hij stapte een café binnen, waarin studenten elkaar tegenover Pickelaar tegenspraken. Hij bevroeg daarom de uitbater, die hem zijn I-pad toeschoof en zei: "zoek maar op". Pickelaar had het gevoel een tijdbom in handen te hebben. De uitbater liep, om er vanaf te komen, tenslotte met Pickelaar naar buiten; zocht en vond zelf de juiste weg .De tijd schreed ras verder en van de 3 uur gereserveerde tijd restte nog maar 10 minuten. Nipt op tijd kwamen de Pickelaars bij Gassan. "Om 7 uur terug wordt een makkie", meende Pickelaar; die niettemin op dat tijdstip toch weer in de fout ging en pas bij Diemen de weg naar huis hervond. In Amsterdam varen bleek gemakkelijker dat autotijden. Bezoek aan het Rijksmuseum per boot: een fluitje van een (euro-)cent. Voor Pickelaar zelf was het museumbezoek wat beperkter dan voor de anderen, maar daarmee niet van minder waarde. De rondvaart, die volgde, was een belevenis: rondom de hele Prinsengracht, het IJ, buitenom via de Nieuwe Prinsengracht, Amstel en weer naar het water aan de achterzijde bij Gassan. Het captainsdiner werd door Pickelaarse terecht geduid als onder meer capucijners met gehakt. Zo kon het gebeuren, dat Pickelaar voor het eerst van zijn leven op het IJ een gehaktbal nuttigde. Weliswaar bij de warme hap; het later rondgaande stokbrood miste hij nipt, dus net geen broodje bal. Het aantal mensen, dat ooit een gehaktbal eet op het IJ, is uiteraard gering. CAPUCIJNERS Van het één komt het ander. Weinig huidige AFC-ers zullen weet hebben van Pickelaars afstamming. Ooit prangde de capucijner monnik Hadrianus vrijmoedig een dienstmaagd in het hooiveld van een kloostertuin; wat leidde tot de geboorte van een drieling. Dat is terug te vinden in Pickelaars familiewapen: drie capucijners in een veld van hooi, waaronder de wapenspreuk Incipit Vita Nova Capucinae (het begin van nieuw capucijner leven).Eeuwenlang verzwegen familieleden de daad hunner oorsprong, want naar de normen van toen had het geslacht behoren uit te sterven. De tijden veranderden en achteraf gezien was het geslacht Pickelaar zijn tijd toch wel ver vooruit: een frisse dienstmaagd in plaats van postbezorgertjes. 23 april 2014 92e jaargang nr. 9 22

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 22