Herenjaar diner Het bestuur heeft er veel zin in om het nieuwe jaar 2014 succesvol te laten verlopen, wij zijn in juli 2013 met Nicolaas van Ommeren en Milko Vinke gestart aan het seizoen 2013-2014 toen Ad Westerhof was gestopt en uit het bestuur gestapt. Ad is nog vertegenwoordigd in het bestuur van de Stichting Goed Genoeg en tevens voorzitter van het Lieverdjesfonds. Wij vinden het prettig en belangrijk dat Ad zich in blijft zetten voor de club en dat hij samen met Edwin Geluk het voortouw zal nemen aangaande de organisatie voor het Jaardiner. 22 j anuari 2014 92e j aargang nr. 6 Brian heeft een aantal jaar geleden samen met Wiebe Westerhof het AFC voetbalkamp opgezet waar tijdens de zomervakantie ruim 400 jongens en meisjes sporten op Goed Genoeg. Hij heeft in dit laatste seizoen gezorgd dat de AFS is gestart, een voetbalschool met meer dan 140 kinderen die iedere zondagochtend extra training krijgen onder leiding van jeugdtrainers van AFC. Kom een keer kijken, het is een lust voor het oog om te zien wat er zich allemaal afspeelt in het weekend en door de week, bij jeugd en bij de senioren. Wat de Topamateurs betreft, wij hebben voor de zomer een turbulent seizoen gekend, waar de trainerswissel Maarten Stekelenburg voor Cor ten Bosch een goede uitwerking heeft gehad op de resultaten. Cor heeft bijna 5 jaar uitstekend leiding gegeven aan het eerste elftal en wij zien hem gelukkig geregeld nog op AFC. Maarten heeft een wonder verricht waar wij nog regelmatig aan terugdenken. 16 punten uit de laatste 6 wedstrijden en handhaving was een feit, een groot compliment tevens voor de spelers, begeleiding en Topamateurcom- missie bestaande uit Bob Duis, Milko Vinke, Hans Hulst en good old Henk Bijlsma. Alles was in kannen en kruiken voor het seizoen 2013-2014, maar de KNVB vond het nodig 3 weken voor het sluiten van de markt Maar ten bij ons weg te kapen. Het bestuur was hier dan ook zeer zeker niet blij mee, maar vanwege de positieverbetering heeft AFC toestemming gegeven aan Maarten en hem de kans gegeven om de stap naar de KNVB te maken. De commissie Topamateurs had reeds in samenspraak met Maarten de selectie samengesteld en de keuze voor de nieuwe trainer is gevallen op Willem Leushuis die gelijk met zijn selectie naar Italië is ver trokken. Het trainingskamp in Italië is een initiatief geweest van Dé Louis Hurwits, zoon van oud AFC bestuurder Jo Hurwits, die het gehele trainingskamp heeft bekostigd, een geweldig initiatief en gebaar. De eerste oefenwedstrijden waren zeer hoopvol. De 7-2 overwinning op algeheel kampioen Katwijk was lastig in te schatten, want was Katwijk nou zo slecht of waren wij nu zo goed? Katwijk staat nu in de gevaren zone en wij staan met 4 punten voorsprong bovenaan in de zondag Topklasse, winterkampioen, het is in ieder geval een geweldi ge prestatie en een groot compliment gaat dan ook uit naar de eerder genoemde commissie Topamateurs met voorzitter Milko Vinke, maar bovenal naar de spelers, trainer Willem Leushuis en het begeleidings team bestaande uit, Said Moumane, Bob Duis, Lex Swaan, Bas ter Hoeven, Bela Szenasi, Michael Olivieira, Ron van Es en Hans van Rossum. Heren, grote klasse! alle wedstrijden. Kees Gehring, Bob Neseker voor hun Stichtings werkzaamheden en adviezen. Pim Adriaansz voor zijn bijdrage aan de Schakel, Rob Duis voor zijn op afstand medeleven, wat tevens geldt voor Rein Akkerman sr. en Fred van Soomeren, allen Ereleden en AFC'ers van het eerste uur. Henny Kottmann. Theo Janssen, Lars Folkertsma, Thea Verhoeven, Jan Wortel, Marian Janssen, Paul Ravelli, Hassan, Sam, allen enorm bedankt voor jullie inzet. Beste AFC'ers, na het C junioren diner, het Kienen, het klaverjassen voor de jaarwisseling is 2014 alweer gestart met de Sixes en zal a.s. zondag krachtig ingezet worden met het Gelukkig Nieuwjaar toernooi dat plaats zal vinden in de Emergo hal in Amstelveen. Wij hebben een fantastische vereniging waar wij allen weer heel veel kunnen genieten in het nieuwe jaar. Nogmaals, al het goeds voor 2014, AFC is een club om van te hou den....PROOST! Op 18 januari 1895 is AFC opgericht en is dus die dag jarig. Vrijdagavond 17 januari werd dit reeds gevierd in het American Hotel tijdens het Herenjaardiner en in het Hilton Hotel tijdens het Dames- jaardiner. Het bestuur wil van de gelegenheid gebruik maken om te melden dat het contract met Willem Leushuis voor een jaar is verlengd. Dit is gisteren door beide partijen bevestigd en het is voor AFC van groot belang om de selectie en de club dit te laten weten dat Willem Leus huis trainer is voor het seizoen 2014-2015. Willem, wij zijn erg te vreden over jouw werkwijze en je inzet voor AFC en zijn zeer ver heugd datje ook volgend seizoen trainer van ons eerste elftal zal zijn. Wij wensen jou en het team heel veel succes komende wedstrijden in de Topklasse, om te beginnen 19 januari in een uitwedstrijd tegen FC Lienden, maar eerst op trainingskamp naar Barcelona a.s. zondag, veel succes! En wie weet hebben we aan het eind van het seizoen een klein feest je....?? Scheidend tafelpreses Nicky Hekster gaf na 6 jaar de microfoon over aan de nieuwe tafelpreses Tom Egbers. Eregasten waren Michael van Praag, Bondsvoorzitter KNVB en bestuurslid UEFA en Michael Kinsbergen, directeur van Ajax en tevens lid van AFC. Michael van Praag roemde in een sprankelende toespraak o.a. de tradities van AFC en de humor en lach, die bij AFC heerst. De ereleden Johan de Bie en Ger van Caspel willen wij bedanken voor hun aanwezigheid bij de wedstrijden van ons eerste en al hun werkzaamheden voor de Schakel en de website. Marcel Koster voor ontvangst van het scheidsrechterlijk viertal en zijn aanwezigheid bij Dé Hurwits en Bas Rachman werden onderscheiden met de Mr. Hen- ne Boskamp Nobelprijs. 9

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 9