wzw. -C*E Camp Nou, waar grote sterren als Neymar en Iniesta wekelijks 100.000 man in vervoering brengen. Zo ook vandaag! In een zacht winterzonnetje bleek eens te meer hoe mooi voetbal kan zijn. Onder leiding van een fabelachtige Iniesta werd Elche van het kastje naar de muur gestuurd. Ook Alexis Sanchez deed een duit in het zakje door drie keer te scoren. Na een gemiste penalty van aanvoerder Xavi werden wij getrakteerd op een enerverend einde. De invalbeurt van Neymar en de 4-0 eind stand liet ons voetbalhart voor even sneller kloppen. Na deze middag stond ons de spannende avond der avonden te wach ten: De Silver Spoon! Tijdens deze avond dienen alle nieuwelingen een memorabele speech af te leveren, als ware een vuurdoop voor hun verdere AFC carrière. Onder leiding van Laurens Samsom en Hans van Rossum werd de druk al weken lang opgevoerd. Dit bleek niet zonder resultaat. Ieder een was het erover eens dat het niveau van de speeches zelden zo hoog heeft gelegen. De onverwachts pure toespraak van Tim Wulf- fraat, de emotionele toon van Yousef el Abdellaoui en de verplette rende performance van Pepijn Kluin lieten zien dat deze selectie ook naast het voetbalveld over de nodige kwaliteiten beschikt. In de fan tastische ambiance van het 'El Gran Café' liet elke spreker de aanwe zige luisteraars met kippenvel achter. Uiteindelijk was het Pepijn Kluin die er met de prestigieuze lepel vandoor ging en zo zijn plekje in de AFC geschiedenis veilig stelde. Ook de strijd om de Linnen Lepel, een traditie in het leven geroepen door Hans van Rossum, bleek een waar spektakel. De strijd tussen onze trainer en Bas ter Hoeven werd nipt in het voordeel van de fysio beslist. Het enige smetje op dit nu al legendarische trainingskamp is het ontbreken van teammanager Bob Duis. Mede dankzij zijn organisatie hebben we een ouverture van deze winterstage gehad als nooit tevo ren. Wout Meulemans Daan Sutorius Dag2 Na een lange, maar toch vooral legendarische avond zaten wij 's ochtends vroeg om 9 uur alweer aan het zeer uitgebreide ontbijt. Ook vandaag hadden wij weer te maken met een strak schema. Twee trai ningen, waarvan de eerste uit de alom gevreesde shuttle run test be stond, waren vandaag geprogrammeerd. Om kwart over tien stond onze bus klaar. In een rit door de straten van Castelldefels werden wij naar ons trainingsveld gereden. Op het kunstgrasveld van een plaatselijk clubje werden de loopschoenen voor de tweede keer uit de kast getrokken. In een heerlijk Catalaans ochtendzonnetje werd onder leiding van Michael Oliviera Bas ter Hoeven de interval shuttle run-test gelopen. Het deed de trainer deugd dat bijna iedereen qua prestatie is verbeterd ten opzichte van de start van dit seizoen. Dat belooft toch wat voor de komende maanden. Na de test werd er nog getraind op onder andere de opbouw van achteruit en het afwerken vanuit een voorzet. Op de weg terug naar ons hotel werden de oren verwend door de swingende muziek die met zorg werd geselecteerd door Maxime Singels. Eenmaal aangekomen waren er enkele spelers die het aan durfden een duik te nemen in het ijskoude buitenbad van het hotel. Wellicht dat zij dachten dat dit bevorderlijk zou zijn voor het herstel van de ietwat trainingsk(r)ampachtige spieren. Onder andere Laurens Samsom, Wout Meulemans, Pepijn Kluin Jasper de Haer waren vooral blij dat ze daarna gelijk door konden naar een warme douche. Rond 1 uur in de middag kregen wij een lunch voorgeschoteld. De lunch was heerlijk en bestond uit Spaanse hoeveelheden die wij in Nederland lang niet gewend zijn. Met een volle maag konden alle AFCers zich linea recta opmaken voor training numero 2. Ook deze training werd er hard gewerkt. Onder leiding van het trainersduo werd er dit keer 10 tegen 10 gespeeld op een heel veld. De meegereisde AFC'ers zagen en leuke trainingspot met veel inzet. Links achterin bij het team spelend zonder hesjes buffelde keeperstrainer Bela Szenasi er aardig op los. Dat deze onderlinge wedstrijd uiteindelijk in een bloedeloze brilstand eindigde was een klein mirakel. De keepers Maxime Singels en Kerwin Hartman hadden een paar voortreffelijke 22 januari 2014 92e jaargang nr. 6 'saves' in huis. Youssef el Abdallaoui moest deze training helaas laten schieten vanwege een lichte blessure. Met twee trainingen in de benen hadden de spelers tot aan het diner een vrij programma. Zo werd er onder andere gerust of even langs het strand gelopen. Ons diner werd wederom enthousiast geserveerd door enkele norse Spanjolen. Aan het eind van dit avondmaal werd ieder een verzocht om in het hotel te blijven. Dit vooral in de hoop dat iedereen fris en fruitig aan de wedstrijddag van morgen zou verschij nen. Er werd nog door een aantal spelers een kaartje gelegd, maar de meeste vertrokken toch al redelijk bijtijds naar bed. Op naar een nieuwe, mooie dag hier in Castelldefels. Guido Moelee Dag 3 Xum-rm Har Rmnbiti «ah v mm Onder een heerlijke januarizon vandaag alweer de voorlaatste dag van ons prachtige trainingskamp. De dag bestond vandaag uit een training en een wedstrijd tegen voetbalclub CE Masnou uit de Spaanse Terce- ra Division, het Spaanse derde niveau. Na de wedstrijd zou de alom- beruchte stapavond plaatsvinden waarin het koren van het kaf ge scheiden zou worden. Na een wederom heerlijk ontbijt waarbij de deur van gebakken spek en kaas je keihard in het gezicht gesmeten werd, stond er een training op het programma waarbij er nieuwe spelpatronen ingeslepen werden. Het duurde even voordat de 'eredivisie oefeningen' op de juiste waarde werden geschat en hoewel dit in eerste instantie voor hilariteit zorgde, toonde de selectie een zeer steile leercurve te bezitten. De training werd afgesloten met een spel waarbij het ene team in het doel stond en het andere team vanaf 16 meter moest proberen te scoren. Vooral Randal Shakison en Pepijn Kluin lieten zien over meer dan gemiddelde keeperskwaliteiten te bezitten. 's Middags was het een vrij programma waarbij er door sommige jongens werd besloten even het centrum van Casteldefells onveilig te maken en de plaatselijke Zara leeg te kopen (Mitchel Theuns). Ande ren kozen ervoor een oogje dicht te doen of eeen frisse duik in het zwembad te nemen. Voor de wedstrijd volgde een kleine sportmaal- tijd en werd er vertrokken richting het plaatsje Masnou alwaar er gestreden zou worden tegen de gelijknamige opponent. De heenreis duurde wat langer dan verwacht door de verkeersdrukte waardoor de wedstrijd een kwartier later begon dan gepland. De tegenstander bleek een taaie opponent en speelde met name de eerste helft behoorlijk gegroepeerd. Toch lukte het Sjoerd Jens, Mit chel Theuns en Pepijn Kluin de muur te breken en de eerste overwin ning van 2014 was een feit (1-3). Onder het mom: 'de boog niet altijd gespannen kan zijn', werd er op de terugreis al enige voorpret beleefd aan de op handen zijnde avond. Om half 12 vertrok de gehele selectie, staf en begeleiding richting Barcelona waar een gastenlijstplek de hele groep een plaatsje bezorg de in het gezellige Club Apollo. De avond, die door de club gedoopt werd tot 'crappy tuesdays' bleek verre van crappy en menigeen liet zich maar wat graag meevoeren door de DJ en enkele drankjes. Hoe de selectie zich verder staande hield deze avond zal in dit stukje helaas niet meer worden behandeld, maar benadrukt mag worden dat het met de teamspirit voor aankomend halfjaar wel goed zit. Rogier Wissink 26

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 26