Verslagen AFC 1 Trainingskamp Barcelona van 5 t/m 8 januari 2014 22 januari 2014 92e jaargang nr. 6 aan Eusebio besteedde met interessante opnamen van de diverse doelpunten, die Eusebio voor Benfica scoorde Waardoor ondanks een snelle ruime voorsprong van Real Madrid, de twee doelpunten van Eusebio Benfica de 5-3 overwinning bezorgde. Om de geweldig imponerende herinnering aan Eusebio nog wat groter te maken, maak te "De Wereld Draait Door" ook opmane op de grasmat van het Olympisch Stadion met als onderwerp de jonge AFC-ertjes, die vrij toegankelijk getuige mochten zijn van een van de beroemdste voet balwedstrijden aller tijden. Daarover werd ik midden in het Olym pisch Stadion geïnterviewd. De bijzonder sterke band, die AFC altijd met het Olympisch Stadion had en nog steeds heeft, was duidelijk in 1962 al herkenbaar Waarom ook niet Flet duel tussen Real Madrid en Benfica werd ruim 50 jaar geleden geleid door AFC-er Leo Horn, een van de beroemdste voetbalarbiters van Nederland. De vroegere AFC-voorzitter Dick Bessem in de jaren dertig was later directeur van het Olympisch Stadion in onze hoofdstad. Was voor mij weer een mooie gelegenheid om AFC positief in het nieuw te brengen. Heel leuk om al zo lang lid van m'n favoriete club te zijn. Hans de Bie. 19 januari 2014: FC Lienden - AFC 4-2 (2-1) Zaterdagavond, op de gezellige verjaardagsborrel van Henk Bijlsma, AFC'ers onder elkaar, werd het al uitgesproken, 'dat wordt morgen geen gemakkelijke wedstrijd'. Immers, Lienden is dit seizoen met 1 punt uit 4 wedstrijden slecht begonnen, maar het verjongde team liet in de loop van het seizoen o.l.v. de jonge trainer Hans van de Haar steeds betere resultaten zien. Uit de laatste 2 wedstrijden voor de winterstop werden 6 punten behaald, waarbij de 1-2 bij het sterke VVSB opviel. Dit gevoel werd voor de wedstrijd bevestigd door oude bekende Rene Haringsma. Rene was eind 70-er jaren enkele seizoenen een talentvol le reservedoelman bij AFC-1 en woont sinds vele jaren in Lienden. Al na 3 minuten spelen was AFC echter dichtbij een voorsprong; een listig balletje van Tim Wulffraat belandde op de paal. Maar in de 12e minuut kwam Lienden uit een onnodige vrije trap vlak buiten het strafschopgebied op 1-0. Tien minuten later kreeg AFC een tweede domper te verwerken, toen de scheidsrechter Lienden een (te) gemak kelijk gegeven strafschop toekende. In eerste instantie wist Youssef de penalty nog te keren, maar de rebound betekende 2-0 en onze slechte voorgevoelens leken te worden bewaarheid, maar tien minuten later scoorde Sjoerd met een prachtige kopbal uit een corner van Tim de aansluitingstreffer. Na de thee ging het spel op en neer, waarbij Lienden toch het meeste balbezit had. Sjoerd kreeg halverwege na een lange bal van Marien Willemsen een mooie kans, maar zijn schot ging net naast. In de 78e minuut gooide Lienden via de jonge en goed spelende Vreekamp de wedstrijd in het slot (tenminste, dat dachten de AFC- supporters) met een prachtig schot van ruim 20 meter, 3-1. Direct daarna kende de scheidsrechter echter opnieuw een penalty toe, dit maal aan AFC omdat Sjoerd bij een vrije trap voor AFC in het straf schopgebied van Lienden werd vastgehouden. Geoffrey Galata's inzet werd helaas gestopt door de boomlange doel man, die ook de rebounds van AFC tot tweemaal toe van de doellijn ranselde. In de 88e minuut onderbrak de scheidsrechter de wedstrijd en verliet het veld met een blessure. De vierde man nam voor de resterende tijd de leiding over, nadat hij eerst een warming-up op het veld deed van ruim 10 minuten Toch werd het nog spannend. In de 90e minuut schoot Pepijn Kluin een teruggelegde bal rand strafschopgebied onhoudbaar in de boven hoek, 3-2. Zouden wij in de 4 minuten toegekende blessuretijd dan toch nog een gelijkspelletje kunnen behalen? Helaas, in de 92e minuut maakte de sterk ingevallen spits Hasselbaink een einde aan de spanning, 4-2. Een verdiende overwinning voor Lienden. Ik geloof niet dat er bij onze spelers sprake was van onderschatting, maar helaas moesten de s - supporters constateren dat de (meeste) spelers individueel en het team als collectief niet het niveau van voor de winterstop haalden. Toch staat AFC nog altijd 3 punten voor! Zondag aanstaande, aanvang 14:30 uur de Klassieker, AFC (van 1895) tegen Be Quick Groningen (van 1887). Een mooie gelegenheid om ons te revancheren. Veel succes en KOMT DAT ZIEN! K.G. Opstelling AFC: Youssef el Abdallaoui, Marien Willemsen, Geoffrey Galata, Guido Moelee (68. Rand el Shakison), Mag id Jansen, Laurens Samsom (74. Mitchel Theuns), Daan Sutorius, Sjoerd Jens, Pepijn Kluin. Joshua Patrick en Tim Wulffraat. Dag 1 Om 06:00 uur stond de bijna voltallige eerste selectie klaar op Schip hol. Al snel werd duidelijk dat de veteranen diezelfde nacht een gezel lig feestje hadden gehad. De spelers daarentegen stonden fris en fruitig (en op tijd) in vertrekhal 1. Helaas zonder de aanwezigheid van Magid Jansen, Joost Heij en Wibaut de Vetten, die om uiteenlopende redenen er dit jaar niet bij kunnen zijn. Na een vlekkeloze vlucht arriveerden wij in Barcelona, waar een heerlijk zonnetje ons welkom heette. Ook werden wij prettig verrast door de kunde en de uiterlijke verschijning van onze reisleidster Solle. Strandloop van 10 km. Na het inchecken in het hotel vertrokken wij naar het nabijgelegen strand, waar een 10 km loop op het programma stond. Onder aanvoe ring van de oude, maar nog altijd even fitte en sluwe Said werden (tegen)wind en het mulle zand getrotseerd. Terug in het hotel wachtte een smakelijke lunch op ons. De heerlijke pasta en verse vis bleken een goede bodem te zijn voor een fantasti sche dag die op het programma stond. Naast het maken van prachtige foto's bleek Marcel Koster ook nog over een ander talent te beschik ken. Hij bezorgde ons namelijk kaartjes voor de wedstrijd FC Barce lona - Elche. Om half 3 vertrokken wij naar het indrukwekkende Vertrek vanaf Schiphol 25

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 25