Superstars spektakel 22 januari 2014 92e jaargang nr. 6 Alle 500 kienkaarten waren verkocht en degenen die te laat kwa men visten achter het net! Hele teams, met aanhang, deden er mee, uiteraard het eerste elftal, Zaterdag 6 (dat ook de nieuwe WK Brazuca bal met de handtekeningen van al hun spelers ter beschikking stelde, hulde!), Zaterdag 4, Zaterdag 7, Zondag 10, Veteranen 1, enz., enz. We hopen u wederom in groten getale te ontmoeten. Voor nu prettige jaarwisseling en een gezond, respectvol en sportief 2014. De kiencommissie, Ron van Doesburg, Ronald Koster, Roy van Dijk, Hans Hulst, Lou Hekster en Nicky Hekster. En hoofdtrainer Willem Leushuis maar denken dat kienen iets voor bejaarden was nou niet bij AFC! Overigens werd Willem ter ere van het feit dat AFC winterkampioen is, namens de kiencommissie een fles champagne ter hand gesteld. Met dank aan alle gulle gevers, we noemen ze maar eens een keertje: Abeln, Ajax, Amstel Bier, Amsterdamse Maatschappij, Bagels Beans Parnassusweg, Bellini, BMW Amsterdam, Bonnit, BP Zwart, Bronwasser Modes, Canter Slagerijen, Centralpoint, Club Sportive, Coster Diamonds, Deko, B.J. de Logie, De Verlichting, CST, Fashi- onato's modeagenturen. For Fellows, Gassan Diamonds, Gehring Heijdenrijk Lijsten, Groenhof Optiek, G-Star, Heeren Makelaars, HESCO fashion, Hulst Security Solutions, ING Bank, Intersport/Duo, Izzy Bizzy, Kappé, Kottmann Co, Koster Zonen, Léons, Lou Hekster Agenturen, Lutz Fashion, Mas o Menos, Moments for Wine, Moorman, Oger, Odysseus Reizen, Oostenrijk Touringcars, Paarden- burg, de Pachters van de AFC Sociëteit, Restaurant aan de Poel, ROHADCO Beheer, Roodbeen De Jong, Severin, Société Généra le, SmallTalk, Smit-Cruyff, The Sound Shop, Tommy Hilfiger, Troostwijk, Unique Logistics, Zat 6 van AFC (met excuus als we iemand hebben vergeten De Doos met het Vraagteken zorgde weer vol veel twijfel en hilariteit - altijd een prijs met een dubbele bodem. En in ronde 4 en 5 ging het traditioneel om een volle kaart en geen rijtje. Eerst was een 30 punts Wesselton diamant aan de beurt, en de laatste ronde was een 3-daagse reis naar Lissabon, te vergeven. De spanning steeg ten top! Rond de klok van half een was het uiteindelijk de sedert jaren met veel geluk kienende familie Kahn die de hoofdprijs in ontvangst mocht nemen. Overigens wonnen zij ook al in 2011 de "reisprijs"! Opmerkelijk was de benoeming van Miss Kien, dit keer de charman te Esther Kahn, dochter van Michael Kahn. Namens de AFC nam Marcel Koster, zelf gedurende 20 jaar kien- master, het woord. Met een sympathiek woord dankte hij het kienteam voor de inspanningen om zo'n rijk gevulde tafel bijelkaar te krijgen en voorts voor de gezellige avond die de uitzinnige menigte ten deel veel. Ondergetekenden willen daaraan graag de pachters Joop Ken ter en Frans Ris en hun zwart en witte brigade toevoegen, die garant stonden voor een Braziliaans culinaire intro, caipirinha's en een uitstekende service. Maar ook alle echtgenoten, c.q. vriendinnen van de kienmasters die met de kaartverkoop hun bijdragen leverden. Allen hartelijk dank! En alle gulle gevers nogmaals hartelijk dank! Noteert u voor volgend jaar vast 19 december 2014 als kienavond. U leest hierover volgend jaar meer op deze website en in De Schakel. Voor de 12de keer alweer vond op 19 januari de traditionele Super stars sportdag voor de Champions League, World Cup, F- en E- pupillen plaats in Borchland. De opkomst was geweldig, ruim 300 jongens deden mee. Na de inzet van Brian Speelman, voorzitter van de jeugdcommissie, werd er eerst voor de aftrap door alle jongens en ouders uit volle borst "lang zal ze leven" gezongen, voor het jarige AFC! De warming-up was een swingende reis door heel veel onderdelen van het voetbal, waaraan geweldig werd deelgenomen. Er werden halsbrekende breakdance moves geoefend, en prachtige atletische oefeningen gedaan op hippe beats! Ook werd er nog een echte Harlem Shake uitgevoerd! Iets met een jongen met een witte emmer op zijn hoofd?!? Bekijk het hier: Energie voor 100! De jongens waren er klaar voor dat was duidelijk, dus op naar de onderdelen Er werd natuurlijk gevoetbald, maar er waren ook weer heel veel andere spelonderdelen zoals: het partijenspel, penaltyschieten, goal- tjesdief, touwtrekken, de 'sandy pong', de midgetgolf en de bowling. De voetbalkennis werd weer getest in de quiz. Tussendoor werd iedereen voorzien van een heerlijke lunch. De teams met de beste scores van de groepen werden beloond met een beker! Ook werd op deze dag als verrassing, voor de eerste keer, de Chris Schroder Bokaal uitgereikt aan een jeugdlid, die zich het afgelopen jaar zeer verdienstelijk heeft gemaakt voor de club. Deze prijs werd uitgereikt door mevrouw Nelleke Penninx en de heer Frank Schroder, zoon van Chris, namens de Sociëteit Olympisch Stadion. Deze prijs is vernoemd naar AFC-erelid en clubstatisticus Chris Schroder, die in 2011 is overleden. Jeugdscheidsrechter Alexander Blomjous had dit niet zien aankomen, en was dan ook zeer verrast! Zoals al vermeld bij de prijsuitreiking, had dit festijn niet plaats kun nen vinden zonder de vele vrijwilligers waaronder de trainers van de Al, A2 en BI, alle enthousiaste Al en A2 spelers, de trainers van onze onderbouw, alle stagiairs en niet te vergeten de ouders die de kinderen de hele dag door begeleiden! Alles stond onder de geweldige leiding van Madelief, Aimee en Charlotte van onze fantastische eve nementen commissie! Grote klasse dat iedereen zich zo heeft ingezet om er een topdag voor de jongens van te maken. Na afloop kon iedereen een prachtige gouden medaille, en een paar originele AFC handschoenen mee naar huis nemen. Tot volgend jaar allemaal!

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 21