y 1896 Na 7 ongeslagen wedstrijden werd er weer eens verloren. Geen man over boord, dit kan gebeuren en volgende week JVC Cuijk staan we er weer, daar ben ik zeker van. Met de Treffers op de 15e op Goed Genoeg gaan wij 2013 op een AFC waardige manier afsluiten. Mannen en begeleiding, heel veel succes de komende weken, wij staan achter jullie. Ronald Koster Opstelling: YousefEl Abdallaoui, Jasper de Haer (Sjoerd Jens), Wout Meulemans Duncan van Moll), Laurens Samsom, Tim WuIJfraat, Marien Willemsen, Geoffrey Galata, Magid Jansen, Daan Sutorius, Pepijn Kluin (Joost Heij), Enrico Patrick. Voor foto's van deze wedstrijd kijk in ons Foto album of klik hier 8 december 2013: JVC Cuijk - AFC 4-2 AFC verliest in Cuijk maar blijft koploper AFC is er weer niet in geslaagd om de laatste wedstrijd van de eerste competitiehelft in Cuijk te winnen. In een aantrekkelijke wedstrijd liepen The Reds door twee defensieve missers in de eerste helft lange tijd achter de feiten aan. Het veldoverwicht in de tweede helft bracht de ploeg van trainer Willem Leushuis nog dicht bij een gelijkspel, maar JVC-keeper Joris van Gerwen wilde met enkele spectaculaire reddingen niet van wijken weten. Via een messcherpe counter werd de thuiszege door de equipe van technisch directeur Hans Kraaij jr. tenslotte zeker gesteld. Op het donkerkleurige kunstgras van sportpark De Groenendijkse Kampen treedt AFC aan zonder Magid Jansen, Laurens Samsom en Enrico Patrick. Wout Meulemans start op de bank. Met de weer herstelde Guido Moelee, Mitchell Theuns, Duncan van Moll en Sjoerd Jens in de basis wordt goed begonnen aan deze be langrijke wedstrijd. AFC is nog steeds de trotste koploper en wil dat vooral zo houden, JVC Cuijk staat op een gedeelde vijfde plaats en streeft de laatste tijd met sterk spel een nog veel hogere klassering na. Onze jongens beginnen aanvallend. Het is jammer dat een voorzet van Mitchell Theuns niet op waarde wordt geschat. Langzamerhand pakt JVC Cuijk het initiatief en via de vleugels worden de ballen in ons strafschopgebied gepompt. Dit sorteert niet veel gevaar. Tot de 25° mintuut als een slecht verwerkte bal 'out of the blue' voor de voeten van Kevin van Veen belandt. Tegen de poeier van Van Veen heeft Youssef el Abdallaoui geen enkele kans (1-0). Na een knal van Daan Sutorius, die net over vliegt, is het weer JVC Cuijk dat in de 3le minuut toeslaat. Het doelpunt bij de tweede paal ziet er knullig uit. De inzet van Frenk Schaap wordt van richting veranderd en de bal hobbelt langs de op het verkeerde been staande Youssef het doel in (2-0). Het laatste deel van de eerste helft zijn volledig voor The Reds, die voor deze gelegenheid in het blauw zijn gekleed. Een pass van Daan Sutorius bereikt de voor Sjoerd Jens ingevallen Michael Malmberg. Zijn lage voorzet wordt keurig ingetikt door linksback Guido Moelee. 2-1, en de tijd is rijp voor een gelijkmaker voor de rust. Michael is dichtbij een doelpunt na een pass van Daan, maar stuit letterlijk op JVC-keeper Joris van Gerwen. Niet veel later struikelt Tim Wulffraat oog in oog met Van Gerwen, na een leep balletje van Mitchell Theuns. Het is rust en gelukkig blijkt de knieblessure van Sjoerd mee te val len. Na de thee gaat AFC uitdrukkelijk op zoek naar de gelijkmaker. Ons aller eerste is met name via de steeds opkomende Marien Willemsen flink in de aanval. JVC Cuijk loert op een counter en al snel heeft die strategie succes. Slordig balverlies op het middenveld stelt Alexander Prent in staat de stand op 3-1 te brengen. De genadeslag? Absoluut niet. De roodwitten weten wel beter nadat Chabab een week eerder in Amsterdam een 0-4 achterstand in de slotminuten had weten om te buigen naar een 4-4 gelijkspel. Dit scenario schiet iedereen door het hoofd als de mee opgerukte Jasper de Haer na een combinatie met Tim weet te scoren. 3-2 en alles is weer mogelijk. In deze fase toont AFC wilskracht en JVC Cuijk mag keeper Van Gerwen heel erg dankbaar zijn dat hij de ene na de andere inzet van Mitchell (2x), Daan en Tim weet te keren. Willem Leushuis heeft inmiddels Joost Heij en debutant Randel Shakison ingebracht en een 18 december 2014 92e jaargang nr. 5 gelijkspel of misschien wel meer zit er in deze fase beslist in. Maar het loopt anders. JVC Cuijk weet goed te profiteren van de ruimte die de AFC-defensie noodgedwongen biedt en beslist via Shanon Carme- lia niet ver voor het laatste signaal van de uitstekend fluiten de scheidsrechter D'Onorio de wedstrijd. Een 4-2 nederlaag dus, maar daar moeten wij niet te lang over treu ren. Onze jongens toonden karakter en hadden daarbij nog het geluk dat de directe concurrenten Leonidas en De Treffers ook punten morsten. Aanstaande zondag treden wij als koploper thuis aan tegen De Tref fers. Inzet is het winterkampioenschap. Een wenkend perspectief. MvdW Opstelling AFC: Youssef el Abdallaoui, Marien Willemsen, Jasper de Haer, Geoffrey Galata, Guido Moelee (76. Randel Shakison), Mit chell Theuns, Duncan van Moll, Daan Sutorius, Sjoerd Jens (18. Michael Malmberg 68. Joost Heij), Pepijn Kluin en Tim Wulffraat. 15 december 2013: AFC - De Treffers 3 - 0 AFC winterkampioen na fraaie zege op De Treffers: 2-0 Met veel spanning werd uitgezien naar de wedstrijd tegen De Tref fers. Zou AFC in haar laatste wedstrijd voor de winterstop het dipje van 2 nederlagen op rij achter zich kunnen laten Of zou De Treffers, na 1 punt uit de laatste 4 wedstrijden zonder een doelpunt te scoren, zich op kunnen richten Bovendien zou AFC zich bij winst voor het eerst winterkampioen mogen noemen, een resultaat zonder echte waarde maar het zou wel een geweldige afsluiting van een turbulent 2013 betekenen. AFC had ook nog wat goed te maken, want de seizoenouverture uit tegen De Treffers ging op het nippertje met 3-2 verloren. De wedstrijd ging wat aarzelend van start. Beide ploegen hielden elkaar aardig in evenwicht. Pas na 15 minuten ontstond het eerste gevaar voor het doel van De Treffers: een goede voorzet van Magid Jansen leverde een kans op voor Pepijn Kluin maar diens schot werd uitstekend verwerkt door de doelman. Langzamerhand verloor AFC de grip op het middenveld een beetje en kreeg de Groesbeekse forma tie een licht overwicht. Een schot op doel belandde in handen van onze keeper maar in de 35c minuut brak AFC uit: een prima dieptepas van Marinus Willemsen zette Joost Heij schuin voor het doel vrij maar diens schot ging naast. Het slotakkoord was weer voor De Tref fers: een hard schot werd uitstekend gestopt door Youssef El Abdal laoui. De rust werd, na een niet zeer enerverende maar kwalitatief wel goede eerste helft, bereikt met 0-0. AFC begon sterk aan de tweede helft. Tim Wulffraat werd goed aan gespeeld maar schoot naast. Net als in de eerste helft werd De Treffers weer wat sterker en een voorzet over rechts werd vanaf de linkerkant keihard ingeschoten maar met een fenomenale reactie tikte Youssef de bal via de lat uit het doel: niet voor het eerst dit seizoen werden wij op de been gehouden door onze keeper: grote klasse Langzamerhand groeide het besef dat de ploeg die het eerst zou sco ren wel eens als winnaar uit de strijd zou komen. En zo geschiedde: een hard schot van Tim werd door een verdediger van De Treffers die zich even keeper waande, met de handen gestopt: penalty Geoffrey Galata schoot onberispelijk raak na 73 minuten. Handsbal en penalty, die de 1-0 inluidde

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 22