18 September 2013 92e jaargang nr. 2 Wie mag er op woensdag 25 september as. thuis aantreden tegen de FC Groningen? Dat is de inzet vandaag in het duel tussen SHO en AFC. De club uit Oud-Beijerland is nog niet begonnen aan de competitie, maar speelde afgelopen weekend al wel een verdienstelijke bekerwedstrijd tegen de sterke hoofdklasser RVVH (1-1). Onder leiding van Jeroen Rijsdijk wil eerste klasser Steeds Hooger Oud-Beijerland weer terug naar de Hoofdklasse op welk niveau men in sportief betere tijden heel veel jaren actief was. Steunend op de grote jeugd, maar ook met gerichte aankopen. Zo kwamen Henk Roeland en Joshua Brard over van sv Capelle, Giovanni Klaverweide van Kozakkenboys en maakt SHO dit seizoen ook gebruik van de diensten van ex-prof (o.a. AZ) Rogier Molhoek. Geen makkie dus voor de selectie van trainer Willem Leushuis, die 's middags al vroeg op pad ging richting Hoeksche Waard. Op sportcomplex Kikkershoek kan onze trainer niet beschikken over Rogier Wissink, Pepijn Veerman, Marien Willensen, Daan Sutorius, Wout Meulemans en Joshua Patrick. In vergelijking met de wel heel nipt verloren competitiewedstrijd tegen De Treffers starten Pepijn Kluin en Guido Moelee in de basis voor Joshua en Wibout de Vetten. Om 20.00 uur gaat de bal rollen en blijkt al gauw dat AFC en SHO qua speelstijl verschillen. De Reds (dit keer in een blauw wit tenue gehuld) spelen in een rustig tempo verzorgd opbouwend voetbal, de zwart witten houden van de lange bal. De eerste kansen zijn voor Pepijn Kluin en Tim Wulffraat, maar de SHO-keep blijkt op zijn taak berekend. Langzamerhand klopt de thuisploeg ook aan de deur en moet Youssef Abdalloui handelend optreden. De laatste 20 minuten dringt AFC aan en is vooral gevaarlijk via een reeks corners, die goed worden geno men door Enrico Patrick. Een van die comers caramboleert in de 33° minuut via Tim en een been van een verdediger in het SHO-doel. 0-1 dus en dat blijft het tot de rust omdat SHO nog 2 100% kansen om zeep helpt en Pepijn een voorzet van Enrico net naast schiet. Na de thee begint AFC veel te slap. Dit vertaalt zich in o.a. in een vrije trap op de rand van ons strafschopgebied. Gelukkig wordt het schot gesmoord in de muur. Even later is het wel raak. Giovanni Klaverweide pikt een bal uit de lucht op en laat met een hard hoog schot Youssef volkomen kansloos. Een prachtig doelpunt, voor AFC een 'wake up call'. Zo door voetballend kan de wedstrijd tegen FC Groningen worden vergeten. Langzamerhand lijkt dat besef door te dringen en wordt het spel verplaatst naar de helft van SHO. Ook nu zijn de comers weer ge vaarlijk. Magid Jansen en Laurens Samsom (ingevallen voor Rajen- dro Halman) zijn heel dicht bij een doelpunt. In de 79c minuut is het wel raak als Joost Heij (ingevallen voor Duncan van Moll) Enrico weg stuurt. Enrico zet aan en laat 2 verdedigers zijn hielen zien. Op volle snelheid laat hij vervolgens de keeper volledig kansloos. Een beauty. Hierna laat Enrico zich meteen vervangen door Ronny van Es, die zich met veel inzet in de laatste 15 hectische minuten laat zien. SHO pompt in de slotfase iedere bal in het strafschopgebied en hoopt nog op de gelijkmaker. AFC loert op een uitval. Sjoerd Jens is na een subtiel hakje van Joost nog heel dicht bij de verlossende treffer. Omdat de scheidrechter maar niet afblaast blijft het zeer spannend. De laatste kans is voor Oud-Beijerland, maar die wordt tot verdriet van het goed opgekomen thuispubliek gemist. Als het laatste fluit signaal uiteindelijk klinkt prijkt 1-2 op het scorebord en mag AFC op 25 september op Goed Genoeg aantreden tegen FC Groningen. Een mooie beloning na een spannende avond in de Hoeksche Waard. MvdW Opstelling: Yoessef Abdallaoui, Rajendro Halman (Laurens Samsom), Geoffrey Galata, Magid Jansen, Guido Moelee, Enrico Patrick (Ron ny van Es), Duncan van Moll (Joost Heij), Mitchel Theuns, Sjoerd Jens, Pepijn Khun, Tim Wulffraat. 1 september 2013: AFC - FC Lienden 2-0 AFC wint eerste thuiswedstrijd van FC Lienden: 2-0 Na de op het nippertje verloren uitwedstrijd vorige week tegen het sterke De Treffers, werd verwachtingsvol uitgekeken naar de eerste thuiswedstrijd tegen FC Lienden. De goede resultaten tijdens de voorbereiding zorgden voor een optimistische stemming, en de harde kem besprak dan ook met hoeveel wij (als je wint mag je wij zeggen) van Lienden zouden gaan winnen. Maar goed, eerst zien en dan gelo ven. AFC begon goed aan het duel en na enkele minuten al kreeg Tim Wulffraat een kans maar hij schoot de bal voorlangs. AFC bleef sterker, speelde verzorgd voetbal en controleerde de wedstrijd. Echter omdat Lienden goed verdedigde werden er niet veel kansen gecre- eerd. Enkele minuten nadat Sjoerd Jens gevaarlijk was geweest bij een scrimmage voor het vijandelijke doel, verzond Magid Jansen een prachtige diepe bal die door Tim Wulffraat fraai over de iets te ver voor zijn doel staande keeper van Lienden werd gekopt: 1-0 na 27 minuten. AFC bleef de wedstrijd controleren en pas na 41 minuten werden de bezoekers voor het eerst gevaarlijk: uit de draai werd de bal echter naast het AFC-doel geschoten. De rust ging derhalve in met een verdiende 1-0 voorsprong. Na de hervatting drongen de bezoekers wat meer aan. Een van rechts indraaiende vrije trap werd doorgekopt en uitstekend verwerkt door onze doelman Youssef El Abdallaoui, die ook in de hierop volgende onoverzichtelijke situatie nog 2 keer knap redding bracht: Youssef hield AFC in deze fase op de been. Hierna golfde de wedstrijd op en neer met ook weer kansen voor AFC. Een schot van Pepijn Kluin werd door de keeper van Lienden tot corner verwerkt en de voor Sjoerd Jens ingevallen Joost Heij kopte een vrije trap van Magid Jansen naast. Een kwartier voor tijd werd een schot van de weer zeer gevaarlijke Tim Wulffraat door de keeper gestopt en uit de counter die hierop volgde wist één der spit sen van Lienden voor open doel te missen. Op de vraag hoe dit nou mogelijk was antwoordde trouwe supporter Michel de Jongh droog jes: hij schoot naast. Een juiste analyse. Deze misser kwam Lienden duur te staan want 2 minuten later was het Wulffraat die zijn 2e treffer liet aantekenen, waarbij de keeper van Lienden niet geheel vrijuit ging: 2-0. Hiermee was de strijd wel gestreden. Een verdiende overwinning, ook al zat het in de 2L helft niet tegen. Een goede T en een iets mindere 2° helft, maar al met al begaf het AFC-publiek zich met een tevreden gevoel naar het clubhuis voor de uitreiking van alweer de 31° pers map. Ruud Mantel Opstelling: Youssef el Abdallaoui, Marien Willemsen, Geoffrey Gala ta, Guido Moelee, Wout Meulemans (Laurens Samsom), Pepijn Kluin, Duncan van Moll (Mitchel Theuns), Sjoerd Jens (Joost Heij)Magid Jansen, Enrico Patrick, Tim Wulffraat 8 september 2013: Be Quick 1887 - AFC 0 - 2 16

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 16