t s/ Verslagen AFC 1 18 September 2013 92e jaargang nr. 2 omringende kapsels werden er ook zeker niet leniger van. Latere inzichten in de fysiologie bewezen dat. Maar wisten we toen veel! Tegenwoordig wordt als voorbereiding gezamenlijk gerekt met 12 tellen aanhouden in de bijna eindstand van het gewricht. Hierdoor wordt in de meest belangrijke spiergroepen de z.g. intrinsieke door bloeding verbeterd, waardoor rek, kracht, explosiviteit en coördinatie beter kan worden aangesproken. Hoewel meest recente ontwikkelin gen meer duidelijkheid geeft of rekken op welke manier dan ook echt wel zinnig is, zien wij bij A.F.C. de rekking oefeningen als belang rijk onderdeel van de totale warming-up. Maar ook als voorberei ding op alle trainingen en wedstrijden. De spiervezel is in feite het enige rekbare instrument van ons bewegingsapparaat wat in het ver lengde een aanhechting vindt in de eindpezen en het been- vlies(periost). Door juist uitgevoerde rekking vergroot je de lenigheid rondom de gewrichten, de bloedcirculatie komt op peil en het voelt prettig aan. Laat nu de tegenstander maar komen! Echter er zijn spelers met zeer dikke en vaak stevig of hard aanvoelende dijbeenmuscula- tuur. Het zou onzinnig zijn dit zodanig te gaan rekken, daar waar het bij die betreffende speler juist een functie heeft. Zo is bijvoorbeeld de spieropbouw van een getalenteerde en bewegelijke voorhoedespeler vaak anders ontwikkeld dan die van een robuuste fullback. Dus A.F.C.ers: Eerst warmlopen, gecombineerd met coördinatieoefeningen en stretching. Vervolgens oefeningen met de bal in alle spelfacetten ver deeld over de drie linies. Werk dan toe naar een maximale belasting met sprints van 20/30 en 40 meter. Voorts is er nog tijd om specifiek per positie te werken, bij voorbeeld inspelen en afronden op de goal. De cooling down is na de wedstrijd onontbeerlijk. Uitlopen en wat rustige spierrekking toepassen met als doel de spieren te ontspannen en de bloedcirculatie weer te normaliseren. Let op: de verzorgers van ons eerste senioren elftal Michael Olivieira en Bas ten Hoeven adviseert standaard je rekkingoefeningen onder de douche te doen. En daar valt veel voor te zeggen. Voor A.F.C.ers bestaat het woensdag-inloopspreekuur bij A.F.C. voor de jeugd 17.00-18.00 uur en senioren 18.00-19.00 uur door fysiotherapeuten van praktijk FYSIO&MORE of bel Mariëlle Marelis tel. 06-24207849 A.J.Ernststraat 167 Amsterdam Bvt. De Medische Commissie: Lex Swaan (arts) tel. 06-53674434 Wim Crouwel (fysiotherapeut/voorzitter) tel. 06-51050940 Mail: wim.crouwel(5ixs4all.nI Michael 01ivieira(sporttherapeut A-selectie) 06-21278122 Co Groszenipper (sportmasseur) tel. 06-44352970 25 augustus 2013: De Treffers - AFC 3-2 Het openingsduel van het seizoen, tussen de nummers 1 en 2 van eeuwige ranglijst van de Hoofdklasse. Voor AFC altijd een lastige uitwedstrijd. Maar een nieuw seizoen nieuwe kansen, met enkele nieuwe gezichten. De meeste meegereisde supporters zijn na de goede voorbereiding van AFC reeds bekend met de nieuwelingen, maar voor de anderen zal ik ze hier kort voorstellen. Op doel Youssef el Abdallaoui, overgekomen van Chabab, centrale verdediger Geoffrey Galata, terug bij AFC na een periode als prof en vorig jaar Quick Boys, linksachter Wibout de Vetten, speelde eind vorig seizoen al enkele keren mee, komt uit de eigen opleiding, Tim Wulffraat, spits, via de zaterdag 1 terug bij het Eerste en Rajendro Halman, rechtsachter, heeft ook de stap van het tweede naar AFC 1 gemaakt. Het team van De Treffers is nauwelijks veranderd ten opzichte van vorig seizoen en begon sterk aan de wedstrijd onder leiding van het arbitrale kwartet. AFC aantredend in het azzuri blauw, moest terug, speelde slordig, leed teveel balverlies en kon de snelle buitenspelers nauwelijks aan het werk zetten. De verdiende 1-0 viel na 22 minuten na een uitste kende aanval van De Treffers. Een lage harde voorzet werd bij de tweede paal ingetikt door de sterke nummer 10 met de mooie naam Santi Palacios Macedo. Na rust startte AFC met Guido Moelee, overgekomen van Noord- wijk, als linksachter. In de 52e minuut omspeelde aanvoerder Jens vanaf links twee tegenstanders en werd in het strafschopgebied aan getikt, de penalty werd door Jansen genomen, maar gestopt door de keeper. Wulffraat was er als de kippen bij om uit de rebound te sco ren. De gelijke stand was maar van korte duur. De linksbuiten van De Treffers omspeelde Halman en zijn harde lage schot ging onhoudbaar in de verre hoek (2-1). Trainer Leushuis bracht Meulemans in het veld, waardoor AFC wat meer aan het voetballen kwam op het mid denveld. Met een kwartier te spelen mocht ook spits Pepijn Kluin. overgekomen van Rijnsburgse Boys, zijn officiële debuut maken voor The Reds. Er kwam meer druk op het doel van De Treffers, maar tot grote kan sen leidde dit niet. De Treffers kwam er af en toe gevaarlijk uit met snelle counters. In de laatste minuut kreeg AFC een vrije trap op ongeveer 25 meter van het doel, waar iedereen een scherpe harde voorzet verwachtte schoot Duncan van Moll direct op doel, de keeper kon de bal maar net onder de lat vandaan tikken en tot comer verwerken. De 4e man gaf inmiddels aan dat er 3 minuten extra speeltijd bij kwam, dus dit was min of meer de laatste kans. De hoekschop kwam voorbij de 2e paal, waar Moelee de bal terug bracht en het was op nieuw Wulffraat die voor AFC scoorde, 2-2, een punt gewonnen. Maar it aint over till it's overAFC kreeg zelfs nog een kans op de winnende treffer, maar, het was De Treffers dat met 3 punten van het veld stapte. Een lange bal werd door de verdediging verkeerd ingeschat en invaller Echargui maakte hier dankbaar gebruik van. Een domper van jewelste voor alle meegereisde The Reds supporters. Volgende week kunnen de mannen van Leushuis zich revancheren, thuis tegen FC Lienden. Maar eerst woensdag de belangrijke beker wedstrijd uit tegen SHO. Opstelling AFC: el Abdallaoui (k), Galata, Jansen, Theuns (Meule mans), van Moll, Jens (c), E. Patrick (Kluin), J. Patrick, de Vetten (Moelee), Wulffraat, Halman Benno Honsdrecht 28 augustus 2013: KNVB Beker SHO - AFC 1 - 2 AFC wint spannend bekerduel in Oud-Beijerland 15

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 15