Seheidsrechterscommissie Medische commissie De zin en onzin omtrent spier-stretching! pers en ook bij de AFC-vriendelijke bedrijven en natuurlijk ook bij de eigen leden en donateurs. De eindredactie door Bobby Gehring en Thomas Rijsman van het recente prachtexemplaar van de nieuwe persmap valt duidelijk op ondermeer door de eigentijdse aanpak van de beide nog jonge man nen. Ook in de door hen zelf geschreven artikelen. Een aanpak, die bij hun nog jeugdige leeftijd hoort. Niet alleen aandacht voor het vaak zo verre verleden van AFC, maar ook voor het NU en artikelen dus, die in de huidige tijd passen. Zoals het artikel over Tom Jack. Twee in ons land overbekende tv-journalisten, waarvan Tom Egbers Studio Sport presenteert en Jack van Gelder Studio Voetbal. Zoals ook het artikel over Pim van de Meent, die zo'n kwart eeuw geleden AFC's trainer werd. Een boeiend portret van een AFC-er, die tegen het legendarische aanleunt. Uiteraard ook in de nieuwe persmap een interessant en heel actueel interview met AFC's nieuwe trainer Wil lem Leushuis. Een "voetbalkei" met een imponerende lijst van clubs, waarvoor hij voetbalde en die hij als trainer diende. De voor AFC voetballende Laurens Samsom verrijkte de persmap met een leuke column over Kleedkamer 2 op sportpark "Goed Genoeg". Waarmee hij zijn naam als getalenteerde journalist opnieuw waarmaakte. Arti kelen als "3 jaar topklasse, 3 jaar spanning", "Jens, Jansen en Meule- mans Sterkhouders AFC", "Rood Shirt, Zwarte V" en "Trainers door Weer en Wind", "Traditie in Ere Hersteld" en een dankbare terugblik naar onze overleden voorzitter Dick van der Klaauw" en een boeiend interview met Machiel van der Woude, onze door mij sterk bewonde rende huidige voorzitter. Het zijn allemaal sublieme en zeer lezens waardige teksten door Bobby Gehring en Thomas Rijsman. De royale vermelding van de historische feiten uit het verleden van onze favo riete voetbalclub, daar tekenden, zoals gebruikelijk, Hans de Wijs en Rik de Boer van AFC's archiefcommissie voor. De colofon van de 31 Persmap van AFC vermeldt verder, naast de al in dit artikel genoemden, als fotografen: Tom Poederbach, Henny Kottmann, Bill Tanaka, Karoly Effenberger en Karei Delvoye. Bij dragen verder van Maarten Blokland, Milan de Wijs, Henny Kott mann, Kees Gehring, Wessel Westerhof, Laurens Bianchi, Theo Jansen, als verantwoordelijk voor de correcties de over AFC "alles wetende" Edwin Geluk, Johan de Bie en Kees Gehring, de statistiek bekwame Hans Elias en Henny Kottmann. Voor de vormgever en druk van de AFC's persmap zorgde Felicia van Melsen van de met AFC al jaren samenwerkende drukkerij Palteam Duivendrecht. Hans de Bie Met ingang van het seizoen 2013/2014 gaan de maatregelen in uit het actieplan 'Tegen geweld, voor sportiviteit'. Tijdstraf bij (eerste) gele kaart voor de B-categorie Voetballers in de B-categorie van het veldvoetbal krijgen voortaan een tijdstraf van tien minuten opgelegd bij de eerste gele kaart. Een afkoelperiode die direct voelbaar is voor zowel de speler als het team dat tien minuten lang met een speler minder verder moet. Deze eerste gele kaart wordt niet op het wedstrijdformulier vermeld. De volgende (tweede) gele kaart voor dezelfde speler betekent rood en wordt wel op het wedstrijdformulier vermeld. Visuele controle spelerspas (A-categorie) Clubs en scheidsrechters zijn eerder al geïnformeerd over de visuele controle van de spelerspas. Vanaf 1 september gaat deze visuele controle bij de A-categorie senioren mannen en vrouwen in werking. 18 september 2013 92e jaargang nr. 2 In samenspraak met de COVS is een procedure voor deze controle opgesteld. Het is niet meer dan logisch dat iedereen wil weten wie er daadwer kelijk aan het spel deelnemen. Dit is een gezamenlijke verantwoorde lijkheid! Met behulp van de spelerspas en de daaraan gekoppelde visuele controle bestaat er een instrument om te controleren of de juiste speler op het juiste veld staat. Vanaf 1 september 2013 wordt hiermee gestart bij de senioren (man nen en vrouwen) in de A-categorie. Het zal in de praktijk voor ieder een even wennen zijn. De visuele controle van de spelerspas is een gezamenlijke taak van beide aanvoerders en de scheidsrechter. De verenigingen zorgen als eerst verantwoordelijke ervoor, dat van elke speler een geldige spelerspas aanwezig is. In samenspraak met de COVS is de onderstaande procedure opge steld. Ten opzichte van de onlangs verstuurde brochure tijdstraf en verbeteringen spelerspas is er een wijziging doorgevoerd. Dit betreft de procedure rondom de controle van de spelerspassen van wisselspe lers. De namen van de betrokkenen worden op het wedstrijdformulier ingevuld. De scheidsrechter controleert in het bijzijn van beide aanvoerders*) of de gegevens op de spelerspassen overeenkomen met de gegevens op het wedstrijdformulier. De beide aanvoerders en de scheidsrechter accorderen het ingevulde formulier en bevestigen daarmee de juistheid van de gegevens. De scheidsrechter ontvangt van de wedstrijdcoördinator uiterlijk 15 minuten voor aanvang van de wedstrijd een afdruk van het wedstrijd formulier. De scheidsrechter neemt de spelerspassen mee naar het speelveld voor de visuele controle. De spelers vormen voor het begin van de wedstrijd op het speelveld gezamenlijk een rij. De aanvoerder van de uitspelende partij gaat als eerste bij de scheidsrechter langs om te laten zien welke speler bij welke spelerspas hoort. Daarna volgt de thuisspelende partij. Na deze handeling geeft de scheidsrechter de spelerspassen aan de aanvoerder van het betreffende team en kan er getost worden. Op het moment dat een wisselspeler het veld ter hoogte van de middenlijn betreedt, overhandigt hij de spelerspas aan de scheidsrech ter. De scheidsrechter controleert aan de zijlijn de spelerspas en no teert het relatienummer. (De controle wordt in de topklasse uitge voerd door de vierde official en in de hoofdklasse door de eerste assistent-scheidsrechter) De spelerspas wordt na controle weer overhandigd aan de leider van de betreffende partij. Na afloop brengt de leider de spelerspassen naar de ruimte waar het wedstrijdformulier wordt afgerond. De scheidsrechter rondt het wedstrijdformulier af. Door ondertekening van het wedstrijdformulier, verklaren de beide aanvoerders en scheidsrechter alle gegevens te hebben gecontroleerd aan de hand van de spelerspassen en de visuele controle te hebben uitgevoerd. Bij het jeugdvoetbal is de leider verantwoordelijk. Bron: www.knvb.nl Voor info AFC seheidsrechterscommissie; fcjuch@msn.com Het voetbalseizoen is gestart. Veel en dik gras op de velden, maar tevens ook een diversiteit aan ondergrond, kunstgras. Dus kans op blessureleed. Relatief nog kortgeleden, ik bedoel de jaren 60 van de vorige eeuw, werd op school de gymnastiekles standaard begonnen met 10 rondjes hard hollen. Daarna met zijn vieren over het midden, armen in slag houding voor de borst en als maar naar voren en achter veren. Er werd geen gewricht overgeslagen. Echter diverse gewrichten en 10

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 10