21 augustus 2013 92e jaargang nr. 1 noodzakelijk is. Ruim 1000 uur bezig zijn voor je club op vrijwillige basis naast een volledige werkkring en een druk gezinsleven is be hoorlijk intensief, maar ik heb het er graag voor over. Dat te meer omdat er naar mijn overtuiging een heel goede groep jonge bestuur ders achter de tafel zit, diep geworteld in AFC, die bereid is er heel veel tijd in te stoppen, ook naast een druk gezinsleven en een verant woordelijke baan. Ik denk dat alle voetbalclubs op een dergelijk bestuur zeer trots zouden zijn. Het is naar mijn mening beslist moge lijk dat op redelijk korte termijn uit dit gezelschap een goede nieuwe voorzitter voortkomt en dat onze 118 jaar oude club ook in dit opzicht de toekomst optimistisch tegemoet kan gaan. 2. Ingekomen stukken Secretaris Ronald Koster deelt mee dat hij de volgende stukken heeft ontvangen: a) Berichten van verhindering ontvangen van: Kees Gehring, Cees den Braven, Hans Woudstra, Ger van Caspel, Hans de Bie, Wim Ringe, Paul Koster, Maurice Koster, Pirn Adriaansz, Barry van der Glas, Henk Bijlsma, Roy van Dijk, Wim Crouwel, Rein Akkerman Sr. en Marcel Koster. b) Een verklaring van de Kascommissie die behandeld zal worden bij agendapunt 7. c) Een brief van Maurice Loonstijn die zal worden behandeld bij agendapunt 6. d) Een brief van Maurice Koster die voorstelt het clublied in een nieuw, eigentijdser, jasje te steken omdat het huidige clublied een beetje doet denken aan een minder fraaie periode uit de geschiedenis. Machiel stelt voor het clublied te handhaven. De Algemene Vergade ring stemt hiermee in. e) Een brief van Bob Neseker over de werkgroep Normen en Waarden die zal worden behandeld bij agendapunt 4. f) Een brief getekend door André Wijnand, Peter van Essen en Wiebe Westerhof met een voorstel een commissie in te stellen die een nieuw beleidsplan zal gaan opstellen. - Machiel van der Woude deelt mee dat het bestuur deze brief van daag pas heeft ontvangen en daardoor nog niet de gelegenheid heeft gehad om deze te bespreken. In de brief wordt voorgesteld een com missie in te stellen, bestaande uit bestuursleden en niet - bestuursleden, die voorstellen zullen doen voor een nieuw beleids plan. Machiel stelt voor om deze brief door te geven aan het nieuwe bestuur die hierover een standpunt zal bepalen en dit zal terugkoppe len aan en bespreken met de 3 indieners. - Wiebe Westerhof stelt voor de brief in de Algemene Vergadering te behandelen: de briefis ten slotte aan de leden gericht. Hij wil aan de vergadering vragen of zij de brief nu willen behandelen. - Machiel van der Woude merkt op dat volgens de statuten de brief een maand van te voren had moeten worden ingediend. Nu de brief zo laat is ingediend is het niet meer dan logisch om het nieuwe bestuur eerst de tijd te geven de briefte bespreken en daarna terug te koppe len. - Dennis de Wit geeft aan dat hij wel geïnteresseerd is in de brief. - Max de Bruin merkt op dat de vergadering zou moeten gaan over rekening en verantwoording van het bestuur en de samenstelling van bestuur en commissies. - Donald Speelman merkt op dat het bestuur veel te weinig tijd heeft gekregen om de briefte kunnen beoordelen. - Peter van Essen begrijpt dat het moeilijk is om nu inhoudelijk op de brief in te gaan. Hij doet het verzoek om de brief onder de aanwezi gen te verspreiden dan wel de brief voor te lezen. - Dennis de Wit merkt op dat er meer leden zijn die willen dat de brief wordt voorgelezen. - Hans Elias beschouwt de brief als een motie van wantrouwen tegen het bestuur. Hij raadt af om de brief voor te lezen. - Machiel stelt voor dat de brief in de pauze wordt verspreid maar dat het nieuwe bestuur, na bestudering, terugkoppeling geeft aan de indieners en aan de leden. - Wiebe Westerhof geeft aan hier dan in de rondvraag op terug te komen. 3. Notulen van de Algemene vergadering van 19 juli 2012. Deze notulen zijn gepubliceerd in de Schakel nummer 1 seizoen 2012-2013, 91c jaargang, van 15 augustus 2012. Bob Neseker vraagt n.a.v. het ingekomen stuk van Ron Limburg waarom het bestuur haar toezegging om te komen met een voorstel voor aanpassing van de Statuten niet is nagekomen. Machiel van der Woude geeft aan dat Ruud Mantel wel een inventari satie heeft gemaakt van mogelijke aanpassingen maar dat deze niet zodanig urgent zijn dat niet met aanpassing kan worden gewacht. Daarbij hebben andere prioriteiten ook een rol gespeeld. Er worden door de aanwezigen geen verdere opmerkingen gemaakt zodat deze notulen onder dankzegging en applaus voor de samenstel ler Ruud Mantel worden goedgekeurd en ongewijzigd worden vastge steld. Ruud wordt onder applaus bedankt voor zijn inzet. 4. Bestuursmededelingen Ronald Koster geeft op verzoek van de voorzitter een toelichting op de activiteiten van de werkgroep Normen en Waarden. Zitting hebben: Edwin Geluk, Emiel Neter, Rutger Koopmans, Seth van Straaten, Jan van Galen, Patrick Reddering en Ronald Koster. Uitgestapt is Wiebe Westerhof, die wel in eerste instantie zitting had genomen. Na de vreselijke dood van Richard Nieuwenhuizen moest er wat gebeuren. Dit is gevolgd door een oproep van de KNVB om hier over in gesprek te gaan. AFC heeft dat gedaan en na ons samenzijn is er een werkgroep ge formeerd die over het onderwerp Normen en Waarden in gesprek is gegaan. De eerste actie van het Bestuur was om de spelers voor en na de wedstrijden verplicht handen te laten geven. Helaas is dit sporadisch gebeurd en heeft de werkgroep besloten om te bespreken wat hier verder mee moet worden gedaan. De werkgroep is 5x bij elkaar gekomen en heeft besloten de meeste zaken die geregeld moeten worden voor het seizoen 2013-2014 te implementeren. Wat wel reeds werd geregeld was dat de scheidsrechters van AFC en van de KNVB de mogelijkheid hebben gekregen om na de wedstrijd een formulier in te vullen waarop zij aan kunnen geven of er eventu eel calamiteiten plaats hadden gevonden gedurende de wedstrijd met spelers, tegenstander, ouders enz. Wiebe Westerhof heeft in eerste instantie bekeken of er eventueel problemen waren en dat doorgegeven aan de desbetreffende commis sies. Gelukkig zijn er sinds de invoering van dit formulier geen noe menswaardige incidenten geweest. De volgende zaken wil de werkgroep voor komend seizoen imple menteren: Bord voor de ingang van het sportpark met een aantal gouden regels, dit bord is klaar en zal worden geproduceerd. Ook worden deze gou den regels opgehangen in alle kleedkamers en wordt dit boven bij de wedstrijdtafel neergelegd. Convenant namens AFC dat voor alle leden geldt. Van Bestuurders tot spelers en van trainers tot ouders, de hele club wordt hiermee geconfronteerd en een ieder zal dit bij aanvang seizoen per mail (nieuwsbrief) ontvangen en tevens zal dit op de AFC website worden geplaatst. Er zal ruim aandacht aan worden besteed in de Persmap. Er komt een flyer bij AFC te liggen met een aantal zaken die de werk groep heeft bedacht en dit zal door het Bestuur worden bekrachtigd. Last but not least' wil de werkgroep een gastheerschap instellen bij AFC. Dit moet een verlengde worden van de wedstrijdtafel en deze gastheer of dame moet herkenbaar zijn en rondlopen. De precieze taken van de gastheer zullen nader worden opgesteld, maar hij of zij moet in ieder geval AFC op een goede manier uitdragen, ouders eventueel aanspreken die zich niet goed gedragen. Ook kan de gast- 7

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 9