I sors, alsmede de individuele bijdragen in het kader van de Stichting Keep Smiling en de supportersclub The Reds. Zonder deze financiële ondersteuning zou het eerste beslist niet op continue basis op dit niveau kunnen spelen. Een groot applaus is hier op zijn plaats. Zondag 2 deed het dit jaar onder regie van de nieuwe trainer Joey van Leijenhorst opperbest en miste op een haar na het kampioenschap. Komend seizoen kan Joey weer beschikken over een uitstekende selectie, die naar wij verwachten, weer hoge ogen gaat gooien in de Reserve Hoofdklasse. Hopelijk kunnen gedurende het seizoen weer enkele spelers aansluiten bij de A-selectie. De andere 26 seniorenteams die AFC rijk is speelden bij tijd en wijle de sterren van de hemel. Zaterdag 1 kwam in het laatste deel van de competitie, mede door de komst van enkele nieuwe spelers, flink op stoom. In de nacompetitie kwam het team van trainer Wessel Colijn net iets te kort om te promoveren naar de Eerste Klasse. Komend seizoen zijn er weer nieuwe kansen. Het senioren seizoen werd tradi tiegetrouw afgesloten met de Be Friends Cup. Dit toernooi viel samen met de CL-finale tussen Bayern Munchen en Borrussia Dortmund. Niet geheel toevallig bestond het buffet uit Bratwursten en Kal- bstschnitzels mit Abfelstrudel. De klassieke veteranen besloten het seizoen met een geslaagde trip naar Ibiza. Onze grote jeugdafdeling draaide afgelopen seizoen weer op volle toeren. Om 89 teams week in week uit te laten trainen en spelen is een geweldige klus. Als daarbij ook nog allerlei evenementen worden georganiseerd als de herfst2daagse, de Sinterklaasviering, het kerstdi ner voor de C-junioren, het enorme AFC Superstars spektakel in de Borchland hallen en de Mini WK aan het eind van het seizoen neemt dit helemaal gigantische proporties aan. Er is kortom weer een fantas tische prestatie verricht door de jeugdcommissie, de technische staf en het legertje vrijwilligers dat zich maximaal inzet ten behoeve van onze jeugd. Een groot applaus is hier op zijn plaats. Hoewel de A 1 degradeerde naar de Tweede Divisie hoeven wij ons geen zorgen te maken over het niveau van onze jeugd. Van alle ama teurverenigingen in Nederland heeft AFC veruit de sterkste jeugd, wat ook in de externe toernooien bevestigd wordt. Iets om trots op te zijn. En wat de A 1 betreft is er alle hoop dat dit team het komend seizoen weer promoveert naar de Eerste Divisie. Naast alle genoemde activiteiten is er nog meer voor de jeugd te doen. In de nu komende vakantieperiode wordt weer een voetbalkamp georganiseerd en met ingang van komend seizoen gaat de Amster- damsche Football School van start op de zondagmorgen. Voorzitter Brian Speelman zal u daar bij punt 4 van de agenda (bestuursmedede lingen) nader over informeren. Verder zal vanaf volgend jaar voor de F-pupillen op ons sportpark een groot toernooi worden georganiseerd. Het toernooi zal de eerste keer de naam dragen van Dick van der Klaauw, oud voorzitter en erelid van AFC, in 2011 overleden. Dick was ook 5 jaar jeugdvoorzitter. Zijn vrouw Ria heeft toegezegd het toernooi te openen en daar zijn wij erg blij mee. In het afgelopen seizoen hebben heel wat evenementen plaats gevon den. Bij de jeugd heb ik ze al genoemd op de geslaagde leidersavond na aan het eind van het seizoen. Naast de ook al genoemde Be Friends Cup en de Gouden Ballen vonden plaats de Zilveren ploeg, het Kie nen, de Sixes, het Jaardiner in Krasnapolsky, het Dames jaardiner in het Hilton, het Stierenbal, de Dodenherdenking op 4 mei, de presen tatie van de nieuwe spelers, de vrijwilligersavond en de cricketdag bij onze dochter ACC, georganiseerd in samenwerking met hockeyclub Pinoké. En ga zo maar door. De AFC is niet alleen een club met een grote letter F maar ook één met een enorme letter C. Verder waren er de druk bezochte en door de commissie commerciële zaken goed georganiseerde evenementen voor onze sponsoren in het Cobra Museum en bij AFC-vriendelijk bedrijf Gassan Diamonds. Het bestuur hoopt dat ook in deze moeilij ke economische tijd het aantal sponsoren op peil blijft. Commerciële zaken zal in de komende tijd ongetwijfeld speerpunt zijn van het bestuursbeleid. Met vereende kracht is ook in deze moeilijke tijd naar wij hopen succes te behalen. Een andere bijeenkomst had een akelige achtergrond. Naar aanleiding van het overlijden van grensrechter Richard Nieuwenhuizen vond in ons clubhuis een bijeenkomst plaats met een discussie onder leiding 21 augustus 2013 92e jaargang nr. 1 van Mare de Hond. Vader Maurice zat in het panel, dit samen met vertegenwoordigers van de KNVB. In vervolg op dit breed gewaar deerde initiatief is binnen AFC een projectgroep Normen en Waarden aan de gang gegaan onder leiding van bestuurslid Ronald Koster. Ronald zal bij agendapunt 4 (bestuursmededelingen) de voortgang van dit project uit de doeken doen. In verband met het vorige onderwerp was het heel mooi dat AFC aan het begin van het seizoen de Amsterdamse Fair Play prijs won. 900 scheidsrechters kozen AFC tot de meest sportieve vereniging van de hoofdstad op basis van gedrag op en rondom het veld en de ontvangst bij AFC. Een pluim voor onze scheidsrechters, die week in week uit de wedstrijden in goede banen leiden. En een pluim voor Theo en Marjan Janssen en Jan Wortel, die op zaterdag en zondag de ont vangst van spelers en begeleiders voor hun rekening nemen. Frans Jüch, voorzitter van de succesvolle scheidsrechterscommissie, nam de prijs in ontvangst. Wij mogen blij zijn met onze scheidsrechters en het ontvangstcomité. Applaus! Aan het begin van het seizoen kwam de 30° Persmap uit onder redac tie van erelid Kees Gehring en met geweldige administratieve steun van onze verenigingsmanager Henny Kottmann. Er is weer een hoop werk verzet en het resultaat mocht er zijn. Veel dank daarvoor. Op dit moment zijn Thomas Rijsman en Bob Gehring bezig met de productie van de 31c Persmap. Succes heren. Over pers en publiciteit gespro ken: Hans Elias heeft het afgelopen seizoen weer heel veel werk verzet als webmaster en als producent van De Schakel en AFC-thuis. Hans, super bedankt! Voor wat betreft de toekomst van ons sportpark schijnt de zon weer een beetje. In het verslag van het vorig seizoen was het bestuur som ber over de ontwikkeling van dit dossier, nu staat het er weer beter voor. Het gaat hierbij natuurlijk niet alleen om het nieuwe complex, maar ook om de weg daarheen en de staat van ons huidige complex. Wij zijn wat betreft dit laatste punt in goed gesprek over een nieuwe toplaag van het oudste kunstgrasveld. Verder wordt er, rekening houdend met het aantal jaren dat wij hier nog zitten, een plan de campagne gemaakt om ons clubhuis in redelijke staat te houden. Vooruitlopend daarop werd het clubhuis voorzien van een nieuwe vloerbedekking en een nieuw plafond. Deze zomer worden o.a. de toiletgroepen aangepakt. Bob Duis, die zich in het beoogde nieuwe bestuur bezig gaat houden met de portefeuille sportparkontwikkeling, zal hier bij punt 4 van de agenda (bestuursmededelingen) nader op ingaan. Het lijkt mij gepast om aan het eind van dit overzicht kort in te gaan op de formatie van het bestuur 2013-2014. Zoals bekend heb ik vorig jaar meegedeeld dat het afgelopen seizoen voor mij het laatste jaar zou worden. Aan alles komt een eind en als je 10 jaar voorzitter bent geweest en 23 jaar bestuurslid is het niet meer dan normaal dat je plaats maakt voor een andere voorzitter. Afgesproken is dat het be stuur een nieuwe voorzitter zou zoeken en dat ik niet betrokken zou zijn bij dit zoekproces. Binnen het bestuur is verder gepraat over dit onderwerp en er is buiten mijn aanwezigheid met meerdere kandida ten gesproken. Mij is gemeld dat het bestuur niet geslaagd is in haar pogingen om een geschikte kandidaat te vinden die voldoende draag vlak zou hebben en men heeft mij hierna hierna gevraagd de formatie in handen te nemen. Ik heb vervolgens grondig de zaak verkend en ben tot de conclusie gekomen dat het goed zou zijn als ik nog even door zou gaan samen met het huidige bestuur, samen met één van de kandidaten voor het voorzitterschap van buiten het bestuur en twee gelouterde AFC'ers. Het huidige bestuur heeft zich akkoord verklaard met deze aanpak. De vicevoorzitter en een kandidaat van buiten niet. Hierna is contact gezocht met een kandidaat voor commerciële zaken en nadat de 2 gelouterde AFC'ers te kennen hadden gegeven dit bestuur liever van buiten dan van binnen te steunen is contact gezocht met een kandidaat voor Topamateurs. Ik hecht er persoonlijk aan te verklaren dat ik wel gewikt en gewogen heb om mijn voorzitterschap te continueren. Ik heb besloten dat toch te doen, louter in het belang van de club, in de overtuiging dat dit op de korte termijn de beste oplossing is. Ik heb mij daarbij laten over tuigen dat hiervoor voldoende draagvlak zou zijn binnen de club en ik heb mijn werkgever en mijn Judith moeten overtuigen dat deze stap 6

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 8