Bestuursmededeling Notulen Algemene Vergadering 21 augustus 2013 92e jaargang nr. 1 Automatische incasso contributie seizoen 2013-2014 De penningmeester van AFC maakt bekend dat bij de leden, die de machtiging automatische incasso van de contributie seizoen 2013- 2014 hebben afgegeven, deze eind augustus zal worden geïncasseerd. Wij hopen hiermede de leden en donateurs naar behoren te hebben geïnformeerd. Namens de penningmeester, Henny Kottmann, verenigingsmanager AFC. Brasserie Paardenburg is "AFC- Vriendelijk". Brasserie Paardenburg is de nieuwe aanwinst als AFC Vriendelijk Bedrijf. Het gerenommeerde horeca etablissement in Ouderkerk aan de Amstel is in handen van een bekende van AFC, namelijk Jan Se- meins en de Amsterdam Hospitality Company (AHC). Jan Semeins was enkele jaren geleden met zijn Arvato al enkele jaren AFC-Vriendelijk. We hopen met het aangaan van deze nieuwe ver bintenis voor alle partijen op een vruchtbare en langdurige samen werking. Op de foto staan AFC bestuurslid Commerciële Zaken Nick van Ommeren (links), Jan Semeins (AHC) en AFC secretaris Ronald Koster (rechts). Notulen van de Algemene Vergadering van de Amsterdamsche Foot ball Club, gehouden op 27 juni 2013 in het clubhuis, gelegen aan de De Boelelaan 50 te Amsterdam. Aanwezig: 108 werkende leden hebben de presentielijst ondertekend. 1. Opening door de voorzitter Om 20.00 uur opent voorzitter Machiel van der Woude de Algemene Vergadering. Nadat hij geconstateerd heeft dat er niet voldoende stemgerechtigden aanwezig zijn, sluit hij de vergadering met een volgende Algemene Vergadering op dezelfde datum om 20.30 uur. Om 20.30 uur opent de voorzitter de vergadering met een hartelijk woord van welkom aan de aanwezigen, in het bijzonder de ereleden Johan de Bie, Rob Duis, Bob Neseker en Edwin Geluk, de Leden van Verdienste, de winnaars van mr. Henne Boskamp-Nobelprijs, AFC- Ridders en commissieleden. Hij spreekt de wens uit dat deze vergade ring op een vruchtbare en plezierige wijze zal verlopen. Voor dat laatste is volgens de voorzitter alle aanleiding. AFC is anno 2013, ruim 118 jaar na de oprichting, nog steeds de Club die jong en oud veel plezier brengt. Een club waar wij allen trots op kunnen zijn. De voorzitter blikt vervolgens op het afgelopen seizoen terug. Het was, kort samengevat een seizoen met sportief succes en tegenslag, met veel evenementen voor jong en oud, met gelukkige, maar ook verdrietige gebeurtenissen, zoals het overlijden van onze oud voorzitter en erelid Jan van Dijk. Een voetbaljaar waarin tradities werden hooggehouden en nieuwe initiatieven werden ontplooid. Dit alles staat beschreven in het uitvoerige en zorgvuldig door tweede secretaris Ruud Mantel opgestelde jaarverslag dat is afgedrukt in de Schakel van 12 juni 2013 (91e jaargang, nr. 10). Ruud, zeer bedankt. Een jaar ook waarin AFC een gezonde financiële basis had en hield. Onze penningmeester zal dat later in de vergadering toelichten. Gezien de stortvloed aan activiteiten beperkt de voorzitter zich tot de meest saillante gebeurtenissen in het afgelopen jaar. Te beginnen met hetgeen waar AFC ruim 118 jaar geleden voor is opgericht: voetbal! In het afgelopen seizoen waren 117 teams actief, verdeeld over 28 seniorenelftallen, 24 juniorenelftallen, 41 pupillenteams en 24 teams in de World Cup en Champions League. Kampioenen waren er geluk kig ook: in totaal werd 16 keer de kampioensvlag gehesen. Bij de senioren werd zondag 12 kampioen, Bij de junioren A 2 zondag, B6 en B7 en bij de pupillen D 5, E 3, E 4, E 9, E 13, E 15 F 1F 5, F 6 en F 8. D 5 en F 1 werden zelfs 2 x kampioen. De zondag A 2 won onder leiding van Donovan van Dam en Frank Weijtboer ook de Districtsbeker. Spelers en begeleiding, van harte gefeliciteerd. De voorzitter reikt vervolgens onder applaus de diploma's van zondag 12 uit aan Max Vlam, commissielid van de zondagsenioren. Nicky Hekster merkt op dat ook de A 3 Tandag kampioen is gewor den. Ook dit team krijgt een welverdiend applaus. De diploma's zullen na ajloop van de zomervakantie worden uitgereikt. Ons aller eerste wist zich in het derde jaar in de Topklasse door een formidabele eindsprint uiteindelijk te handhaven, op dezelfde plaats als een seizoen daarvoor, zelfs met een punt meer. Lange tijd zag het hier niet naar uit, maar mede door de komst van trainer Maarten Stekelenburg werd door ons gerevitaliseerde eerste een klein wonder tje verricht in een moeilijke klasse die de zwaarste degradatieregeling van het betaald- en amateurvoetbal kent. Het vroegtijdig vertrek van Cor ten Bosch was in de ogen van bestuur en commissie Topamateurs na een zeer lange reeks slechte resultaten even onvermijdelijk als zuur. Met Cor hebben wij mooie jaren ge kend, met een historisch kampioenschap en plaatsing voor de topklas se als absoluut hoogtepunt. Wij wensen Cor bij het vervolg van zijn carrière, te beginnen bij FC Breukelen, veel succes. Er is, zo is ook in de pers terecht gekomen, een gerede kans dat Maarten Stekelenburg het komend seizoen in dienst treedt bij de KNVB als bondscoach van het Nederlands team onder 17. Hij komt dus terug op zijn contract bij AFC. Het bestuur zou deze ontwikkeling bijzonder jammer vinden, maar heeft anderzijds begrip dat Maarten deze mogelijkheid aangrijpt. Dat de KNVB op deze wijze handelt is ronduit teleurstellend te noe men. Begin volgende week weten wij meer. In geval Maarten daad werkelijk vertrekt moet de commissie Topamateurs snel, maar ook zorgvuldig op zoek naar een nieuwe trainer. Het bestuur houdt u op de hoogte. De A-selectie kent verschillende mutaties. Willem Scheerens, Gideon de Graaf, Mike Ruijter, Dwight Gefferie, Bas Ent, Mike Derlagen, Mitchell Schildwacht, Beau Molenaar, Barry Tjeertes en Dion Tho mas vertrekken. Van de meesten van hen werd afscheid genomen tijdens de traditionele Gouden Ballen avond. Op de valreep ging Javier Vet naar FC Dordrecht. Nieuwe spelers zijn de keepers Yous- sef el Abdalloui (van FC Chabab) en Maxime Singels (tot voor kort bij Argon 1 onder de lat, maar eerder actief in onze jeugd), uit zondag 2 komen Wibout de Vetten en Rajendro Halman over, uit zaterdag 1, terug van weggeweest komen Tim Wulffraat en Daan Sutorius. Lau rens Samsom is weer uit Israël terug. Verder komen Pepijn Veerman (van Helmond Sport), Marien Willemsen (Spakenburg), Rogier Wis- sink (Bennekom), Geoffrey Galata (Quick Boys), Guido Moelee (Noordwijk) en Pepijn Kluin van Rijnsburgse Boys de A-selectie versterken. Wij wensen al deze spelers veel plezier en succes toe. Van 25 tot en met 28 juli gaat ons eerste naar Italië voor een trai- ningstage op uitnodiging van Dé Louis Hurwits, zoon van oud bestuurder Jo Hurwits, een groots gebaar. Spelen op het hoogste amateurniveau stelt anno 2013 hoge financiële eisen aan het huishoudboekje van AFC. Het zij dan ook dubbeldik onderstreept: het bestuur is uitermate dankbaar voor de geweldige financiële bijdragen van de AFC-vriendelijke bedrijven, de bordspon- 5

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 7