Naschrift van Dé Hurwits (Italië) Oefenwedstrijden 21 augustus 2013 92e jaargang nr. 1 Na een ongecompliceerde vlucht zocht iedereen zijn bagage op. Een uitgebreid afscheid volgde, waarna eenieder zijn weg ging. Tot slot mag de trainingsstage geclassificeerd worden als 'succesvol'. De selectie is sterk naar elkaar toe gegroeid en voetballend gezien zal de trainer een stuk wijzer zijn geworden. Vanaf deze plek wil ik, namens de spelersgroep, iedereen hartelijk danken die een rol heeft gehad in de organisatie en het mogelijk maken van dit trainingskamp. Ten slotte nog een persoonlijke noot voor De Hurwits: Grazi mille!! Hopelijk hebben we een nieuwe AFC-traditie gecreëerd en kunnen we volgend jaar gezamenlijk concluderen dat in Belluno de eerste stap is gezet voor een succesvol seizoen. Sjoerd Jens Alle en meer foto's zijn in groter formaat nog te zien op onze website. Beste AFC'ers Op mijn invitatie verbleef de selectie groep met bestuur en begeleiding 4 dagen bij mij in de mooie Dolomieten. Als AFC'er in hart en nieren was het voor mij een onvergetelijke gebeurtenis de hele groep te mogen ontvangen en begeleiden gedurende het verblijf. Om onze schitterende rood-zwarte shirts op mooie groene velden tussen de rondom gelegen hoge bergen te zien dragen, was werkelijk een droom die waar werd. Zelfs menige Italiaanse toeschouwer (en die weten mooie dingen op waarde te schatten) vond onze outfit prachtig en uniek. Alles klopte op deze trip en het was een genot om AFC onder deze prachtige omstandigheden tegen gelijkwaardige tegenstanders mooie partijen te zien afwikkelen. Over de belevenissen van iedere dag is iedereen door de snelle dage lijkse berichtgeving op de AFC website uitvoerig geïnformeerd. Ik wilde nog vermelden dat het een trots was om zo'n gezelschap te mogen introduceren overal waar we zijn gegaan. Ik ben gecompli menteerd met deze groep en de jongens hebben zich uitstekend ge dragen en waren een voorbeeld van goed, sportief en correct gedrag. Zelfs op de golflinks waar men natuurlijk wat vreemd opkijkt tegen zo'n grote groep voetballers, was men unaniem over het uitstekend gedrag van onze jongens en de aanleg die sommige van hen hebben voor het golfspel. Ik ben overtuigd dat de getoonde saamhorigheid tot positieve resulta ten leidt en wens Willem Leushuis, zijn jongens, de begeleiders een goed en succesvol seizoen toe zonder noemenswaardige blessures. En volgend jaar doen we het nog eens dik over! Hartelijke groeten Dé Hurwits (Italië) AFC-TAC90: 4-0 Na de geslaagde trip naar Noord-Italië speelt ons eerste vooraf aan de competitie nog 5 oefenwedstrijden in Nederland. De eerste wedstrijd was vandaag, 4 augustus, op een zonnig sportpark Goed Genoeg, niet op het hoofdveld maar op veld 3, tegen de Haagse derde klasser TAC'90 uit Den Haag. In de ochtenduren was reeds getraind onder regie van de nieuwe trainer Willem Leushuis met o.a. een shuttle-run van \Vi uur. De trainer startte tegen TAC'90 met de volgende elf spelers: Maxim Singels, Marien Willemsen, Daan Sutorius, Magid Jansen, Wibaut de Vetten, Laurens Samsom, Mitchel Theuns, Wout Meulemans, Jendro Halman, Joost Heij en Sjoerd Jens. In de eerste helft liet Daan Sutorius zich met een lichte blessure al snel vervangen door Geoffrey Galata. Hoewel er kansen genoeg wa ren opende Magid pas in de 25e minuut de score uit een schitterende vrije trap rand strafschopgebied. Voor rust bepaalde Sjoerd Jens op aangeven van resp. Joost Heij en Wout Meulemans met 2 doelpunten de ruststand op 3-0. Na de thee kwamen Joshua en Enrico Patrick, Tim Wulffraat. Duncan van Moll en Guido Moulee het veld in en bleven Sjoerd, Jendro, Laurens, Wout en Wibaut achter in de kleedkamer. Leushuis kon vandaag niet beschikken over Pepijn Veerman en Rogier Wissink (allebei geblesseerd) en Pepijn Kluin (nog op vakantie). Ook in de nieuwe opstelling was AFC heer en meester en was de druk op het Haagse doel groot. Mede door goed keeperswerk werden de vele kansen echter niet verzilverd. Vlak voor tijd werd nog een doelpunt toegevoegd aan het totaal. Een lange bal van Geoffrey Gala ta werd verlengd door Tim Wulffraat, waarna Ronnie van Es, die was ingevallen voor Magid Jansen, de bal in de touwen deponeerde. 4-0 dus in een sportief verlopen oefenwedstrijd tegen een enthousias te, niet al te sterke tegenstander. Dinsdagavond 6 augustus is het andere koek. Dan staat om 20.00 uur in Katwijk de volgende oefenwedstrijd tegen de algeheel amateur kampioen van Nederland op het programma. MvdW Op RTV N-H is een eerste interview met trainer Willem Leushuis opgenomen. 7 augustus 2013 Sprankelend AFC speelt Katwijk van de mat Na 2 trainingswedstrijden in Noord-Italië en een oefenwedstrijd tegen derdeklasser TAC'90 afgelopen zondag stond 2 dagen later in Kat wijk een oefenwedstrijd tegen de algeheel kampioen van Nederland op het programma. De eerste echt serieuze test dus tegen de kampioe nen van vv Katwijk die net terug waren van een feestelijk weekend op Ibiza. Onder perfecte weersomstandigheden startte trainer Wim Leushuis op een bijveld met kunstgras met de volgende elf spelers: Youssef el Abdallloui, Marien Willemsen, Geoffrey Galata, Magid Jansen, Guido Moelee, Duncan van Moll, Mitchel Theuns, Joshua Patrick, Tim Wulffraat, Sjoerd Jens en Enrico Patrick. Op de bank zat o.a. Mussi Durcan (keeper Al), die de licht geblesseerde Maxime Singels ver ving. Voor AFC hanteerde Gerrit van Altena de grensrechtervlag. Onder toeziend oog van de drie oud-trainers van AFC Pim van de Meent, Ton du Chatinier en Cor ten Bosch en nog heel wat toe schouwers (ook uit Amsterdam) startten de Reds, die dit keer in een fraai blauwwit tenue speelden, overrompelend. Katwijk kwam handen en voeten tekort om het uitgekiende positiespel en de snelle aanvallen te pareren. Na 15 minuten was het voor het eerst raak toen Mitchel Theuns een corner van Duncan van Moll met een kopbal verzilverde. De beer was nu echt los. Op aangeven van Mitchel scoorde Sjoerd Jens 0-2 en even later was het weer Mitchel die nu Joshua Patrick aan het werk zette. Zijn voorzet werd door Sjoerd met een boogbal afgerond. 0-3 dus en nog was de AFC-koek niet op. De vierde goal was een copro ductie van de gebroeders Patrick. Joshua zette fraai voor en Enrico maakte het mooiste doelpunt van de avond. Ook een vijfde treffer hing in de lucht, maar de penalty van Magid Jansen werd gestopt door keeper Martijn Zwaan. Op al dit sportieve geweld bleef Katwijk het antwoord bijna volledig schuldig. Aanvallend konden slechts 2 on benutte vrije trappen rand strafschopgebied worden genoteerd. In de tweede helft werd er aan beide kanten heel wat gewisseld. Bij AFC kwamen successievelijk Wout Meulemans, Joos Heij, Jendro Halman, Laurens Samsom, Wibout de Vetten en Ronnie van Es voor resp. Duncan, Sjoerd, Joshua, Mitchel, Guido en Enrico in het veld. Dit verhinderde niet dat er nog 5 keer werd gescoord. Direct na de thee onderstreepte Tim Wulffraat zijn vorm met een mooi doelpunt, waarna Magid Jansen de tweede penalty wel benutte. Joost Heij maakte 0-7 na een pass van Rajendro Halman. In het slotdeel redde Katwijk door doelpunten van Jerghinio Sahadewsing (vrije trap over de muur) en Danny van Oijen (intikkertje) de spreekwoordelijke eer. 29

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 31