fs/% 21 augustus 2013 92e jaargang nr. 1 shirt met handtekeningen van de spelersgroep en staf aan Dé Hurwits te overhandigen. Een trainingskamp zou een trainingskamp niet zijn zonder de inzege ning van het seizoen. Deze honneurs werden waargenomen door onze 'materiaalman1 en sfeermaker Hans van Rossum. Hierna ging ieder zijn weg. Morgen een nieuwe dag, met nieuwe kansen, een wedstrijd en natuur lijk een verslag. Ciao, Sjoerd Jens DAG 3 Na de oefenzege op vrijdag stond de zaterdag in het teken van de wedstrijd tegen Vittorio Veneto, uitkomend in de Italiaanse Serie D. In de ochtend voor de ontmoeting met deze traditieclub bezochten de AFC-ers eerst een nabijgelegen golfcomplex. Op het strak gemaaide veld, gelegen in een lommerrijke Dolomieten-vallei, maakte verdedi ger Jasper de Haer een uitstekende indruk. In de groep der gevorder den hoefde hij slechts Henk Bijlsma voor zich te dulden. Viiiife Ook bij de beginnelingen waren er positieve verrassingen: nieuwko mer Pepijn Veerman bewees niet alleen te beschikken over een sterk rechterbeen, maar ook over een prima swing in de armen. En Ra- jendro Halman overtuigde met een ijzersterke afslag. Inmiddels was een oudere AFC-delegatie, inclusief gastheer Dé Hur wits, naar de burgemeester van Belluno vertrokken. Een warm onthaal volgde, waarbij voorzitter Machiel van der Woude (direct gedoopt tot 'il presidente') een houten AFC-paneel overhandigde en de hoop werd uitgesproken dat met het Amsterdamse bezoek een nieuwe traditie geboren zal zijn. Een delegatie van AFC werd ontvangen door de Burgemeester en Wethouders van Belluno. Met sjerp de burgermeester en 4e van links Dé Hurwits. Eenmaal terug in het hotel nuttigde de hele selectie wederom een smakelijke Italiaanse sportmaaltijd, waarna iedereen naar het wed- strijdveld toog. Onderweg besprak een stel spelers de voortreffelijke wijze waarop Dé Hurwits het gehele trainingskamp had verzorgd. Zowel de eerst als tweede helft was AFC de bovenliggende partij. Ondanks het vele balbezit waren de goals helaas schaars. Alleen de technische goaltjesdief Tim Wulfraat wist het net te vinden, waardoor met een stand van 1-1 de rust werd bereikt. In de tweede helft hetzelfde beeld: AFC veelvuldig aan de bal, maar grote kansen bleven uit. Het enige echte gevaarlijke moment van Vittorio Veneto verdween prompt in de rechter bovenhoek, waardoor de wedstrijd in 2-1 voor de thuisploeg eindigde. De onnodige nederlaag ten spijt, iets meer dan een uur na de wedstrijd schoven de AFC-ers alweer aan bij een plaatselijk barbecuefeest. Er werd gedineerd aan lange tafels, gebroederlijk zittend met de tegen standers van die middag en zeker tweehonderd andere streekbewo- ners. Toen de lokale folkloreband 'El Canfin' ook nog een keur aan Italiaanse traditionele liederen aanhief, kon de avond niet meer stuk. Het drankje nadien in Belluno smaakte de meesten bijzonder goed: het sportieve deel van het trainingskamp was nu ten einde en zo rook AFC1 naast de zeer intensieve en succesvolle trainingen toch ook nog even aan la dolce vita. Laurens Samsom DAG 4 Dag 4 van trainingskamp 'Belluno' stond in het teken van de terugreis. Ondanks dat de trainer ons beloond had met een 'laat' ontbijt, waren er nog fanatieke spelers die in de ochtend een trainingssessie wilden afleggen. Onder leiding van Bela Szenasi werd de training verricht. Na eerst wat passen en trappen, maakte Youssef El Abdallaoui als doelverdediger het voor Tim Wulffraat, Jendro Halman en de gebroe ders Patrick knap lastig om het net te vinden. De overige spelers herstelden van de inspanningen van de afgelopen dagen, en nadat alle spelers zich hadden verzameld in de eetzaal sprak onze trainer Willem Leushuis zijn dank uit aan de organisatoren van deze geslaagde trainingsstage, met daarbij in het bijzonder Dé Hur wits. Daarnaast gaf de trainer zijn complimenten aan de spelersgroep en staf voor het goed verlopen van deze stage. Vanuit AFC werden Gian Pietro Bocanegra en de hotelhouders bedankt voor hun inzet en kregen beide een door de selectie gesigneerde AFC-shirt. Gian Pietro Bocanegra ontvangt een AFC vaantje Vlak voor het middaguur had iedereen zijn spullen gepakt en werd er nog een laatste groepsfoto gemaakt op de trappen van het hotel. Ver volgens werd per bus het hooggebergte verlaten en werden we nog even getrakteerd op enkele 'bellavista's'. Op het vliegveld van Treviso aangekomen sloeg nog even de paniek toe bij Wout Meulemans toen bleek dat zijn paspoort zoek was. Gelukkig waren de Italianen coulant en mocht Wout alsnog meereizen op vertoon van zijn rijbewijs. rmsmx Drie fervente golfers: v.l.n.r. Sjoerd Jens, Henk Bijlsma en Jasper de Haer. 26

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 28