Verslagen AFC 1 21 augustus 2013 92e jaargang nr. 1 Wim Crouwel (fysiotherapeut/voorzitter) 06 51050940 mail: wim.crouwel@xs4all.nl Voor A.F.C.ers is iedere woensdag inloopspreekuur in onze eigen fysioruimte. Fysiotherapeuten van FYSIO&MORE zijn dan aan wezig voor vrijblijvend advies en beoordeling van je sportblessu re. Tijden inloopspreekuur: jeugd 17.00 - 18.00 uur senioren 18.00 - 19.00 uur De Medische Commissie: Lex Swaan (arts) tel. 06-53674434 Wim Crouwel (voorzitter) voor reacties: wim.crouwel@xs4all.nl Michael Olivieira (sporttherapeut A-selectie) 06-21278122 Co GroszeNipper (sportmasseur) tel. 06 44352970 Maandag 15 juli is AFC met haar nieuwe trainer Willem Leushuis vol goede moed met de eerste training aan een nieuw Topklasse seizoen begonnen. Nagenoeg de voltallige selectie was aanwezig en wederom door kle ding sponsor Nike in het nieuw gestoken. Van donderdag 25 t/m zondag 28 juli verbleef de selectie en staf in Belluno, Italië voor een trainingskamp op uitnodiging van Dé Hur- wits. Hieronder laten wij de verslagen volgen, die iedere dag op onze web site zijn verschenen. DAG I In de vertrekhal van Schiphol staat donderdagochtend een dertigtal AFC-ers in blauwe blazers en donkerblauwe broek. Het is vijf uur in de ochtend, maar dat drukt de pret niet omdat een oefenstage naar Noord-Italië op het programma staat. Het vlaggenschip staat op het punt om af te reizen naar Belluno in Noord-Italië waar het op uitnodi ging van Dé Hurwits (zoon van Jo Hurwits en trouwe AFC-supporter) een 4-daagse zomerstage zal afwerken. Nog voor het middaguur arriveert de groep, met tal van nieuwe ge zichten in de spelersgroep en staf en onder begeleiding van gastheer Dé, in een pittoresk hotel te midden van de grillige uitlopers van de Dolomieten (zie foto in slider). De lunch wordt genuttigd op z'n Italiaans: eerst pasta, dan gnocchi, vervolgens vlees, en tot slot chocolade ijs. Ook maakt Henk Bijlsma van de gelegenheid gebruik om de meegereisde ereleden te introduce- le training met op de achtergrond de Dolomieten Na een korte rustperiode zet de voltallige ploeg koers richting trai ningsveld. Tijdens de wandeling wordt uitvoerig gesproken over het nieuwe seizoen, maar ook de studies en werkzaamheden van de jon gens komen aan bod. Van grafisch designer tot dokter, van winkelei genaar tot managementstudent: de selectieleden blijken veel meer te kunnen dan tegen een leren knikker trappen. Trainer Willem Leushuis heeft een pittige training voorbereid. Schit terende doelpunten van Wout Meulemans worden afgewisseld met accurate verdedigende ingrepen van Geoffrey Galata en acrobatische reddingen van Youssef El Abdallaoui. Kortom: de mannen gaan er flink tegenaan op het zonovergoten veld. Na de training volgt een snelle opfrisbeurt, waarna een ieder zich in de meegebrachte avondoutfits hijst. De volgende halte: het pasta restaurant in Belluno. De gerechten smaken uitstekend en er wordt honderduit gepraat en vooral veel gelachen (ondanks het decreet om de lokale wijnen links te laten liggen). De rondgang door de historische binnenstad, gevuld met vrolijke live muziek en honderden bezoekers, blijft beperkt tot een kleine wande ling. Voor vrijdag staat een dubbel programma gepland, te weten: een training en een oefenwedstrijd, en dus kruipt iedereen vroeg in bed. Al met al een mooie ouverture van een uniek trainingskamp. Tekst: Laurens Samsom DAG 2 Een 'buongiorno' bleek het zeker nadat de gordijnen werden openge slagen; we werden getrakteerd op een panorama van de uitlopers van de Dolomieten, waarbij de stralende zon het plaatje compleet maakte. Na het gezamenlijke ontbijt, werd de wandeling ingezet naar het trainingsveld. Alhier aangekomen werd er een lichte training verricht, waarbij onder andere Wout en Duncan lieten zien hoe een positiespel letje gespeeld dient te worden. Terug bij onze vaste verblijfplaats aangekomen werd de lunch geser veerd, bestaande uit risotto en een stukje vlees. Omdat aan het eind van de middag een wedstrijd gepland stond, zochten de meeste spe lers even de rust op. Na een korte wedstrijdbespreking werd de reis per bus ingezet naar de lokale rugbyclub, welke het veld ons ter beschikking heeft gesteld voor de eerste oefenwedstrijd. De tegenstander zou niet uit een vast team bestaan, maar uit een groep spelers uit deze regio. Deze selectie van spelers was samengesteld door Gian Pietro Bocanegra, die ook het mandaat had gekregen van Dé Hurwits (meer dan 50 jaar lid, dus AFC Ridder) voor de lokale organisatie van dit trainingskamp. Vooraf: Belluno combinatie - AFC Ondanks dat onze tegenstanders nog nooit in deze samenstelling gespeeld hadden, bleken ze een 'sparringpartner' van formaat. Na enkele kansjes over en weer kwam AFC in de eerste helft vlak voor rust op voorsprong door een rake kopbal van Joost Hcij (na een mooie assist van Enrico). Net nadat de tweede helft begonnen was, was er een kort intermezzo doordat het onweer onze kant op dreigde te ko men. Ondanks het overwicht van AFC kwam de 'squadra mista' op gelijke hoogte, nadat de rechter vleugelaanvaller niet in de buiten- spelval van AFC was getrapt. Twee minuten voor tijd werd het pleit dan alsnog beslecht, nadat Tim Wulffraat zich knap vrij had gespeeld en vrij voor de keeper Joshua Patrick in staat stelde om het laatste tikje te geven. De wedstrijd verliep vriendelijk en werd goed geleid door het Italiaanse arbitrale trio. Teruggekomen in het hotel werd het avondmaal genuttigd. Hierbij sprak de spelersgroep zijn dank uit naar Dé Hurwits voor dit fantasti sche trainingskamp, welke in een speech beaamt werd door onze voorzitter Machiel en kracht werd bijgezet door als present het AFC- 25 i-

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 27