Scheidsrechterscommissie Medische commissie Humor en discipline, A.F.C. team-spirit Met ingang van het seizoen 2013/2014 gaan de maatregelen in uit het actieplan 'Tegen geweld, voor sportiviteit'. De invoering van de tijdstraf en de visuele controle van de spelerspas zijn twee maatregelen die direct voor de betrokkenen merkbaar zijn. Tijdstraf bij (eerste) gele kaart Voetballers in de B-categorie van het veldvoetbal krijgen voortaan een tijdstraf van tien minuten opgelegd bij de eerste gele kaart. Een afkoelperiode die direct voelbaar is voor zowel de speler als het team dat tien minuten lang met een speler minder verder moet. De volgen de (tweede) gele kaart voor dezelfde speler betekent rood. Verbeteren gebruik spelerspas De controle op het juiste gebruik van de spelerspas is voor verbete ring vatbaar. Met ingang van het nieuwe seizoen ondertekenen ook beide aanvoerders het wedstrijdformulier. Daarmee dragen zij mede de verantwoordelijkheid voor de controle van de spelerspassen en wat er tijdens de wedstrijd is gebeurd. Daarnaast vindt voortaan ook een verplichte visuele controle plaats aan de hand van de spelerspas, direct voorafgaand aan de wedstrijd. Dit is een gezamenlijke taak van de scheidsrechter en beide aanvoerders (bij jeugdvoetbal de leiders). Deze visuele controle wordt tijdens het seizoen fasegewijs ingevoerd, te beginnen bij de A-categorie mannen en vrouwen. Vanaf 1 september 2013: Verplichte visuele controle voor senioren mannen en vrouwen categorie A. Vanaf 1 november 2013: Verplichte visuele controle voor jeugdvoet bal jongens en meisjes cat. A. Vanaf 1 januari 2014: Verplichte visuele controle voor senioren mannen en vrouwen categorie B. Vanaf 1 maart 2014: Verplichte visuele controle voor jeugdvoetbal jongens en meisjes categorie B. Alle betrokken clubs, spelers en officials ontvangen hierover nadere info. AFC Scheidsrechterscommissie Aanmelden cursus Basis Opleiding Scheidsrechter van de KNVB Scheidsrechter zijn is natuurlijk niet de makkelijkste 'baan', maar wel een heel belangrijke. Voor meer bagage volg je als (aankomend) scheidsrechter natuurlijk de Basis Opleiding Scheidsrechter Veld voetbal (BOS). In oktober 2013 gaan weer de BOS-cursussen weer van start. Iedere cursus omvat zeven bijeenkomsten en wordt op doordeweekse avon den gegeven. De cursussen beginnen om 19.00 uur of 19.30 uur en duren drie uur per bijeenkomst. De kosten zijn 50,00 (inclusief cursusmateriaal); deze kosten worden betaald door AFC. Vanaf de leeftijd van 16 jaar kan de cursus gevolgd worden. De cursussen in de regio Amsterdam beginnen maandag 7 oktober. (Locaties nader te bepalen.) Voor meer informatie over de cursusin- houd;http://scheidsrechters. voetbal.nl/article/12780/basisopleiding- scheidsrechter-veld Voor info AFC scheidsrechterscommissie; fcjuch@msn.com Beste A.F.C. sportvrienden, Het seizoen 2013/2014 vangt aan en alle trainingen worden druk bezocht. Ondanks de huidige bijna tropische temperaturen zijn de standaard elftallen bezig in een ritme te komen welke nodig is bij een 21 augustus 2013 92e jaargang nr. 1 frisse start. Kortom de A.F.C. trein staat weer onder stoom!! Voor onze A.F.C.-ers zijn de "ins-and-outs" op het gebied van blessure preventie wel bekend. De nieuwe leden heten wij van harte welkom en wensen hen eveneens een sportief en succesvol AFC-gevoel toe. Vóór aanvang van training/wedstrijd is het belangrijk al een goede voorbereiding te treffen, wat zeker voor jezelf, maar ook het team ten goede komt. Algemene preventie en hygiëne. Voetnagels kort houden en recht afknippen. Voorkom blaren door talkpoeder of Skinlube aan te bren gen. Gebruik deugdelijk en goed passend schoeisel. Kousen en schoenveters niet te strak aantrekken. Tijdens training/wedstrijden zijn enkelbandages aan te be velen. Scheenbeschermers zijn verplicht, de kousen omhoog en met verbandgaas fixeren. Zorg datje schoeisel soepel blijft, dus invetten. Controleer je noppen op lengte en slijtage. Draag altijd schoongewassen sportkleding. Na het douchen goed afdrogen, ook tussen de tenen. Laat ook ogenschijnlijk kleine kwetsuren deskundig behan delen. Draag tijdens de warming-up altijd een eigen shirt, géén wedstrijdshirt. Draag na de training/wedstrijd in natte ruimtes altijd BADSLIPPERS. Specifieke hygiëne. Doe een goede Warming-Up en vergeet nooit te rekken. Neem vóór de training/wedstrijd altijd glucose- of koolhy- draatrijke voeding. Gebruik thee of Gatorade-drank tijdens de rust. Drink geen koolzuurhoudende dranken vóór trai ning/wedstrijd. Breng vaseline aan op de wenkbrauwen i.v.m. transpiratie. Breng vaseline aan op buitenzijde knie en bovenbenen, te gen schaafwonden. Bij gevoel van kramp dit niet door het gehele elftal laten "behandelen." Na een blessure NOOIT warmte, maar wel IJS-applicatie gedurende 24 uur. Mocht zich na een wedstrijd toch een blessure voordoen, raadpleeg dan een Eerste-Hulp van een ziekenhuis, of je huisarts en stel je in verbinding met onze medische staf. Met deze wenken hopen wij preventief te werken dus, wie weet, Olé, Olé Kampioenen.' De medische commissie maakt bekend dat de paramedische dienst bij A.F.C. dit seizoen weer geheel paraat staat. Bij onze Hoofdmacht wordt Michaël Olivieira bij gestaan door Sebastiaan ter Hoeven, als fysio/manueel therapeut werkzaam in de praktijk Mobilis te Buiten- veldert. Samen met clubarts Lex Swaan wordt er dus bij A.F.C. weer Top-professioneel gewerkt zodat de nieuwe trainer Willem Leushuis over een super fitte spelersgroep kan beschikken. Bij de sen. 2 blijft dat Dennis Schroder (tevens jun. Al), fysiotherapeut Swan Lee Tan zaterdag 1, Maxime Groenewegen jun. B.l, Aukje Spoelstra jun. Cl en Floor Monas pup. Dl. Op de website heb je, in woord en beeld al kunnen ervaren dat het Bas Rachman Sport Medisch Centrum is uitgebreid en gemoderni seerd. Alles bedoeld om nog efficiënter te kunnen werken. Of zoals eerder gezegd, de Medische Dienst bij A.F.C. functioneert mede als een radartje om ook dit jaar weer kampioenen af te leveren! De medische commissie: Lex Swaan (arts) tel. 06 53674434 Michael Olivieira (sporttherapeut) 06 21278122 Co Grosze Nipper (sportverzorger) tel. 06 44352970 24

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 26