i v w \JWLX 26. Verkiezing Commissie van Materiaal. Zitting hebben Fred ten Nijenhuis en Wiebe Westerhof. Wiebe Westerhof stelt zich niet herkiesbaar. Het bestuur zal z.s.m. komen met een voorstel tot uitbreiding. Fred ten Nijenhuis wordt herkozen. - Fred ten Nijenhuis merkt op dat hij het Nike-contract goed kent en dat hij het teleurstellend vindt dat hij niet betrokken is bij en niet geïnformeerd is over de gesprekken met Puma en Nike. - Bob Duis geeft aan dat hij meer op detailniveau heeft gekeken t.b.v. de A-selectie en dat het nooit de bedoeling is geweest om Fred te passeren. - Fred ten Nijenhuis blijft erbij dat hij geïnformeerd had moeten worden. - Machiel van der Woude beaamt dat het onderwerp materiaal extra aandacht zal krijgen van het nieuwe bestuur. Nicolaas van Ommeren zal als nieuwe voorzitter Commerciële Zaken met Fred in gesprek gaan en hem betrekken bij de contractbesprekingen. 27. Verkiezing Evenementencommissie. Zitting hebben Henk Foppen Dennis Bijlsma. Deze zelfstandige commissie zal worden opgeheven. 28. Rondvraag. - Jos Lonnee geeft aan dat hij onrustig is, hij zegt dat je ziet wat je niet ziet. Hij denkt dat er veel niet wordt gezegd. Hij vraagt zich af of dit nu zijn AFC is, nee, mensen willen elkaar niet begrijpen en dit botst wel heel erg. Jos hoopt dat het bestuur en de verontruste leden een brug zullen slaan. - Machiel van der Woude bedankt Jos voor zijn behartenswaardige woorden. - Hans Loonstijn geeft aan dat hij iets vergelijkbaars had willen zeggen. Hans heeft nog een 2-tal vragen: de voorzitter heeft zojuist een lofzang uitgesproken op Ad Westerhof. Hans begrijpt dan niet waarom Ad afscheid neemt. Verder merkt Hans op dat het op het laatst niet meer ging met Cor ten Bosch en hij vraagt zich af hoe het kan dat er een contractuele fout is gemaakt. Ook vraagt Hans zich af waarom er nog geen getekend contract was met Maarten Stekelen burg waardoor hij nu zomaar de deur uit kan lopen. Ten slotte merkt Hans op dat hij het onbeschaam vindt dat de KNVB Maarten in dit stadium heeft benaderd. - Machiel van der Woude antwoordt dat het bestuur de mening van Hans t.a.v. de KNVB deelt. Hier zal naar de KNVB nog op worden gereageerd. T.a.v. Maarten Stekelenburg is de voorzitter van mening dat hij ons uitstekend heeft geholpen in de strijd tegen degradatie en dat hij een mooie aanbieding heeft gekregen waardoor wij hem he laas niet kunnen houden. Overigens is het wel zo dat Maarten een contract met ons had getekend en met de contractuele afwikkeling zijn wij nog bezig. M.b.t. het afscheid van Ad geeft Machiel aan dat zijn woorden welgemeend waren. Machiel kijkt wat dat betreft met plezier terug op het verleden. Verder heeft Machiel begrepen dat er een aantal gesprekken is gevoerd met kandidaten waar hij zelf niet bij betrokken is geweest. De 'bottom lineis dat het bestuur er met deze kandidaten niet uit is gekomen en dat het hem zelf niet is gelukt Ad bij het bestuurte houden. Verder wil Machiel niet in detail treden. - Max Flam merkt op dat het aantal activiteiten op de club toeneemt. Hij stelt voor hiervoor een kalender op te stellen en deze op de websi te te vermelden. - Machiel van der Woude antwoordt dat hij dit een goed punt vindt en hij zal dit met de verenigingsmanager opnemen. - Benno Leeser merkt op dat het niet waar is dat er een pen voor Ad is besteld bij Gassan maar bij de grootste concurrent. Dit, en de wijze waarop er met Nike wordt omgegaan, helpt natuurlijk niet om AFC- vriendelijke bedrijven aan je te binden. - Ronald Koster deelt mee dat hij de pen inderdaad ergens anders heeft besteld, dat is in de snelheid gebeurd. Hij biedt hiervoor zijn excuses aan en geeft aan dat dit nog wel hersteld kan worden. - Benno Leeser merkt op dat dit de derde keer is dat er zoiets ge beurt, dat is reden om Gassan terug te trekken als AFC- vriendelijk bedrijf. 21 augustus 2013 92e jaargang nr. 1 - Jos Lonnee vraagt zich af of er wel naar hem geluisterd is. Aan zijn oproep om een brug te slaan wordt geen gehoor gegeven. - Hans Elias merkt op dat in de Schakel heeft gestaan dat er sprake is van 139 afmeldingen. In totaal hebben zich 500 personen aange meld. Hoeveel hiervan zijn inmiddels aangenomen - Henny Kottmann deelt mee dat Thea verhoeven hiermee bezig is. Bij de KNVB zijn er echter achterstanden. Alleen de nieuwe leden voor Champions League en World Cup worden handmatig ingevoerd. - Dennis de Wit deelt mee dat hij heeft vernomen dat er ook wed- strijdkleding bij Accent is besteld terwijl er een exclusief contract ligt met Duo Sport. - Bob Duis antwoordt dat dit niet waar is. - Bep Thomas merkt op dat hij houdt van normen en waarden. Hij is bang dat AFC dit steeds meer terzijde schuift. Nu de KNVB Maarten Stekelenburg op het laatst bij ons weghaalt, vindt Bep dat AFC de KNVB, die ten slotte over de normen enwaarden gaat, stevig moet aanpakken. T.a.v. de post scheidsrechters verbaast Bep zich erover dat deze post in de begroting op 0 staat. - Benno merkt op dat er wel wat voor de scheidsrechters is opgeno men. Dit staat onder de post Diversen. - Wiebe Westerhof vraagt of het bestuur het nog steeds een goed idee vindt dat de brief, waarover eerder in de vergadering is gesproken, niet is behandeld. - Machiel van der Woude antwoordt dat hij het niet meer dan redelijk vindt dat de tijd wordt genomen om de briefte behandelen. - Wiebe Westerhof merkt op dat het een brief was gericht aan de ledenvergadering, hierover had dus gestemd kunnen worden. - Machiel van der Woude vraagt waarom de brief niet eerder ver stuurd had kunnen worden. - Meindert Huisman deelt richting Milko Vinke mee het verstandig te vinden dat het bestuur bij benoemingen rekening houdt met compe tenties. Hij vraagt Milko om zich te introduceren. - Milko deelt mee dat hij zelf vrij hoog, onder meer jaren in de Hoofdklasse, heeft gespeeld. Sinds 3 jaar is hij lid van de Commissie TOPamateurs. Hij wil zijn uiterste best doen om het bestaande be leidsplan ten uitvoer te brengen. - Meindert Huisman vraagt of Milko zijn eigen team gaat samenstel len. - Miko geeft aan dat hij nu in de commissie zit met Henk Bijlsma en Hans Hulst. Als er gekeken wordt naar uitbreiding, dan zal dit met het bestuur worden doorgenomen. - Cees Thomas deelt mee dat er bepaalde beloftes zijn gedaan aan zijn zoon. De nieuwe trainer dacht hier echter anders over. Cees vindt dat de commissie hierin te kort is geschoten. Veel spelers ver trekken bij de club en eigen jongens krijgen nauwelijks kans. - Amel Vroege deelt mee dat hij zich bij de Gouden Ballen Avond, die hij op zich leuk vond, heeft geërgerd aan de ruime aandacht die besteed werd aan vertrekkende spelers die maar kort hebben gespeeld bij AFC. Hij beveelt aan alleen aandacht te geven aan spelers die lang bij AFC hebben gespeeld. - Dennis de Wit vraagt waarom Bob Duis onder 2 voorzitterskandida ten per sé vice-voorzitter wilde zijn, maar onder Machiel van der Woude een andere functie heeft geaccepteerd. - Machiel van der Woude herhaalt dat hij bij het voortraject niet berokken is geweest. Voor wat betreft het vervolg van de procedure verwijst hij zijn eerder afgelegde verklaring. - Fred ten Nijenhuis merkt op dat hij destijds als commissaris Mate riaal niet ook elftalleider mocht zijn, maar Bob Duis mocht wel 2 functies combineren. - Machiel van der Woude geeft aan dat een en ander zich moeilijk laat vergelijken. De achterliggende kritiek op Bob Duis acht de voor zitter zeer onverdiend. Bob heeft ook in het afgelopen seizoen op vrijwillige basis heel veel en goed werk voor AFC verzet. Bob ver dient hiervoor ons aller dank. - Johan de Bie neemt als laatste het woord. Johan merkt op dat hij al meer dan 60 jaar lid is, maar een dergelijke vergadering nooit eerder heeft meegemaakt. Ongetwijfeld bedoelt een ieder het goed, maar soms wint de emotie het. Johan roept een ieder op naar elkaar te luisteren en elkaar uit te laten spreken. Johan wil namens de Erele den dank zeggen aan Ad Westerhof. Ten slotte dankt hij het bestuur en wenst de 2 nieuwe bestuursleden veel succes. 14

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 16