8. Verkiezing van het bestuur Het bestuur bestond het afgelopen seizoen uit de volgende leden: Machiel van der Woude (voorzitter), Ronald Koster (secretaris), Benno Honsdrecht (penningmeester), Ad Westerhof (vice-voorzitter), Ruud Mantel (2e secretaris), Lou Hekster (commissaris seniorenvoet bal), Bob Duis (commissaris TOPamateurs), Brian Speelman (com missaris jeugdzaken). Ad Westerhof is niet beschikbaar. Het bestuur stelt voor het bestuur uit te breiden met Nicolaas van Ommeren (commissaris Commerciële Zaken) en Milko Vinke (com missaris TOPamateurs). Bob Duis wordt commissaris sportparkont wikkeling. Er zijn geen tegenkandidaten en Machiel van der Woude verzoekt het voorstel met applaus te bekrachtigen. Applaus volgt. Afscheid Ad Westerhof. Machiel van der Woude wil voor de pauze namens het bestuur graag het woord richten tot Ad Westerhof om hem te bedanken voor al het bestuurswerk wat hij voor AFC heeft verzet. Als commissaris jeugd zaken, vicevoorzitter met commercie als portefeuille en daarbuiten als voorzitter van de Stichting Keep Smiling was je op belangrijke posten met veel enthousiasme en 'drive' actief. In de afgelopen 15 jaar heeft de club je leren kennen als een AFC'er in hart en nieren, met een hechte vriendenkring en oog voor de ontwikkelingen om ons heen. Het was voor jou een hectische tijd, vooral als je beseft dat je AFC combineerde met je drukke werkzaamheden voor Troostwijk in bin nen- en buitenland, naast allerlei andere activiteiten. Daar heb je veel energie voor nodig en dat heb je gelukkig in overvloed. In seizoen 1998-1999 heb je een vliegende start gehad bij de jeugd commissie als opvolger van Jacques Parson. In die tijd telde de com missie maar liefst 12 man, waaronder Jan Benoni, Cees Jochems, Lex Koekoek en John Parsser en één vrouw, Marjan Stoop. 52 teams toen, nog geen kleintjes in de World Cup en Champions League, die kwa men later. Ik weet zeker dat je van die tijd genoten hebt net zo goed als ik dat eerder heb gedaan als jeugdvoorzitter. Wij hebben samen veel over die periode gepraat en herinneringen opgehaald over de 'good old days' met Jan Verhagen, Ulli Landvreugd en al die andere trainers en begeleiders die zich in het verleden voor de AFC-jeugd hebben ingezet. Na 5 jaar heb je het stokje overgedragen aan Rinus van Leijenhorst en ben je binnen het bestuur commerciële zaken gaan doen, gecombi neerd met de functie van vicevoorzitter. Met veel plezier en het nodi ge succes. Het aantal AFC-vriendelijke bedrijven groeide en had in jouw bedrijf Troostwijk een vaste basis. De laatste twee jaar had je een meer algemene taak als vicevoorzitter en was je bijvoorbeeld voor AFC actief - samen o.a. met Harrie Derks van Achilles'29 - in de organisatie van Topklassers. Daarnaast was je met Kees Gehring en Henk Bijlsma actief in het bestuur van de Stich ting Keep Smiling, een voor AFC zeer belangrijk genootschap. En natuurlijk moet ik bij dit alles ook de radiokamer noemen bij de thuiswedstrijden van ons eerste, waar je als speaker ook oog had voor de groen gele Ferrari op onze parkeerplaats, die in de stortregen met open dak stond. Je vond het 'speakeren' hoorbaar leuk om te doen. Alles bij elkaar heb je AFC in de afgelopen jaren in tal van functies gediend en ook financieel ondersteund. Daarvoor zijn we je heel erg dankbaar. Als voorzitter kon ik er van op aan dat je mij met veel genoegen en dynamiek verving als ik verhinderd was. De taakverde ling tussen ons was in al die jaren nooit een probleem. Zo ging jij altijd mee met onze buitenlandse trips. Dan wist ik dat AFC daar in goede handen was. Daarvoor ook mijn persoonlijke dank. Beste Ad, je zit straks aan de andere kant van de tafel. Dat is even wennen. Maar wij komen elkaar ongetwijfeld op allerlei plekken binnen en rondom de vereniging tegen. Dat kan ook niet anders, want wij lijden allemaal aan datzelfde AFC-virus. Woensdag jl. hebben wij in het bestuur al afscheid van je genomen met bloemen en wijn. Bin nenkort ontvang je een meer blijvende herinnering in de vorm van een bij Gassan bestelde pen met jouw naam erin gegraveerd van ons aan een bestuursperiode van 1998 tot 2013 waarin ik en later ook de andere bestuursleden, het grote genoegen hadden om samen met jou de club te mogen besturen. Applaus! 21 augustus 2013 92e jaargang nr. 1 PAUZE 9. Contributies seizoen 2013-2014 Benno Honsdrecht verklaart dat de contributieverhoging is gebaseerd op de indexering waarvan enkele jaren geleden is afgesproken deze te volgen. Het bestuur denkt wel dat het plafond zo ongeveer is bereikt. De contributie moet wel betaalbaar blijven. Hier zal het bestuur ko mende tijd goed naar kijken. Het contributievoorstel bedraagt voor het seizoen 2013-2014: Senioren 375,= (was in het seizoen 2012-2013 365,=) Senioren 18 - 23 jaar 330,= 320,=) Senioren boven 60 jaar F 220,= 215,=) Jeugdleden 320,= 310 Donateurs wordt verzocht minimaal 119,= te betalen. Toeslag voor betalen na 1 oktober 50,= Entreegeld nieuwe leden 50,=. Leden zijn eerst speelgerechtigd na betaling voor 1 augustus 2013 van de verschuldigde contributie en, indien van toepassing, entreegeld en overschrijvingskosten. - Max Flam merkt op dat de B-commissie veel berichten ontvangt van spelers die vinden dat het plafond is bereikt. Verder vraagt Max zich af, als er geen acceptgirokaarten worden verstuurd, hoe dit wordt gecontroleerd. - Benno Honsdrecht antwoordt dat controle op dezelfde wijze plaats vindt als voorheen. Betaling zal onder meer worden gestimuleerd via de website. - Meindert Huisman is van mening dat de verhoging vooral het ge volg is van het weglopen van sponsors. Meindert ervaart dit als onplezierig. Hij is van mening dat je niet de contributie moet verho gen om de begroting rond te krijgen. - Benno Honsdrecht erkent dat de inkomsten van sponsors teruglopen maar geeft ook aan dat de verhoging is gebaseerd op indexatie en dat de kosten nu eenmaal omhoog gaan. Het contributievoorstel 2013-2014 wordt aangenomen. 10. Vaststelling begroting 2013-2014 Benno Honsdrecht geeft een korte toelichting op enkele in het oog springende begrotingsposten. Er moet bezuinigd worden, en dat zie je bij voorbeeld terug in een lagere begroting voor Topamateurs en lagere buskosten van de selectieteams. N.a.v. de begroting worden de volgende vragen gesteld. - Wiebe Westerhof vraagt of er volledige dekking is voor de A- selectie of bestaat het risico dat AFC moet bijstorten. - Benno Honsdrecht antwoordt dat dit risico er is. Zekerheid van volledige dekking door Keep Smiling is er niet. - Wiebe Westerhof vraagt of er afspraken worden gemaakt zodat duidelijk is wat AFC uiteindelijk moet bijdragen. - Benno Honsdrecht antwoordt bevestigend maar herhaalt dat je nooit zeker weet of het bij Keep Smiling rond komt. - Maurice Loonstijn vraagt wat de reden is van opzegging door AFC- vriendelijke bedrijven. - Benno Honsdrecht geeft aan dat hier diverse redenen aan ten grondslag liggen. - Meindert Huisman merkt op hij de Voetbalschool niet terugvindt in de begroting. - Benno Honsdrecht merkt op dat deze post voor 4.000,- is opge nomen onder Overige Diversen. Vooralsnog wordt de voetbalschool conservatief begroot. Het voorstel voor de begroting 2013-2014 wordt aangenomen. 11. Verkiezing Elftalcommissie A TOPamateurs. Zitting hebben Bob Duis (voorzitter), Milko Vinke en Hans Hulst. Bob Duis is niet herkiesbaar. Het bestuur stelt voor te benoemen Henk Bijlsma. 10

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 12