21 augustus 2013 92e jaargang nr. 1 Machiel van der Woude is voorgedragen op het Jaardiner als Erelid van de Amsterdamsche Football Club. Graag willen wij dat bekrach tigen tijdens deze Ledenvergadering. Maar voordat ik dit aan de vergadering vraag te doen wil ik graag nog een woordje tot u richten aangaande Machiel en zijn verleden en heden. Machiel heeft als klein jongetje veel gevoetbald en werd op zijn 13e jaar door zijn ouders gestuurd naar instituut Hommes, een 'keurig' jongensintemaat. Er werd op dit instituut veel gesport, getennist, gecricket, atletiek, zwemmen, maar..inderdaad..geen voetbal. Machiel is daarom maar uit noodzaak gaan hockeyen en ik wil u dat toch maar even aangeven, waar wij het hier altijd hebben over onze voetbalprestaties, Machiel heeft jarenlang zeer verdienstelijk gekeept in het eerste van Pinoké en Hurley. Machiel kwam de grote liefde van zijn leven tegen, Judith van Kra nendonk, dochter van ons oud ridder, Lou van Kranendonk, die bij iedere thuiswedstrijd van ons eerste aanwezig was, een zeer aimabel mens was en helaas een aantal jaren geleden is overleden. Machiel en Judith kregen 3 zoons, David, Simon en Ruben die ook jarenlang bij AFC in de jeugd hebben gevoetbald. Simon speelt nog steeds in zaterdag 8 en is vanavond aanwezig. Doordat zijn zoons gingen voetballen bij AFC, is Machiel jeugdleider geworden. Na een aantal jaar kwam hij in de jeugdcommissie en vervolgens is hij in 1990 door Kees Gehring gevraagd om jeugdvoorzitter te worden imiddels 23 jaar geleden. Machiel is 5 jaar jeugdvoorzitter geweest, heeft 8 jaar Pers en Publici teit als portefeuille gehad, was tevens 4 jaar vicevoorzitter en is 10 jaar voorzitter van AFC als opvolger van Dick van der Klaauw. Daarnaast is Machiel voorzitter van de SGG, Stichting Goed Genoeg en VSGG, vereniging sportpark Goed Genoeg. Een aantal weken geleden heeft Machiel de Penning Sportraad Amsterdam ontvangen voor zijn verdienste voor AFC. Ronald overhandigt een bloemetje voor Judith en verzoekt het voor gestelde erelidmaadschap van Machiel van der Woude te bekrachti gen met een groot applaus. Aldus geschiedt. Ten slotte staat de voorzitter stil bij het overlijden Jan van Dijk op 18 augustus 2012 op bijna 81 jarige leeftijd. Wat missen wij Jan ver schrikkelijk. Zo ontzettend lang actief voor zijn club. Als Erelid, oud voorzitter, oud-bestuurslid, AFC-ridder, Nobelprijswinnaar en als Lid van de Zilveren Ploeg. En wat heeft hij allemaal betekend voor AFC in zijn 29-jarige bestuurscarrière, binnen maar ook buiten de club. Jan van Dijk kende iedereen als een kundige, welsprekende bestuurder. In 1975 al Erelid van AFC, waar hij zo trots op was. Een absoluut hoog tepunt voor hem was ongetwijfeld het moment in de Wintertuin van Krasnapolsky toen hij op 18 januari 1995 met een klap op de gong het 100 jarig bestaan van AFC inluidde. Wij zullen Jan altijd met ere blijven gedenken. 5. Jaarverslag secretaris 2012-2013 Dit verslag is opgenomen in de Schakel van 12 juni 2013, nummer 10, 91e jaargang, vanaf pagina 6. De voorzitter bedankt Ruud Mantel voor het opstellen van het verslag. Grote klasse! 6. Jaarverslag penningmeester boekjaar 2012-2013 Dit jaarverslag lag vanaf begin juni 2013 voor belangstellende club genoten ter inzage bij de administratie op sportpark Goed Genoeg. Tevens kon vanaf dat moment het verslag worden opgevraagd bij penningmeester Benno Honsdrecht. Vragen konden ook vooraf aan de penningmeester worden gesteld. De voorzitter geeft het woord aan de penningmeester. Deze verstrekt het verslag aan de aanwezigen en geeft een toelichting op de belangrijkste punten. Naar aanleiding van het financiële verslag en de toelichting van de penningmeester worden de volgende vragen gesteld en opmerkingen gemaakt: - Dennis de Wit vraagt of het klopt dat er ook een financieel verslag per e-mail is verstuurd dat op 2 punten verschilt van het voorliggende verslag. - Benno Honsdrecht deelt mee dat hij hier op terugkomt. - Benno Honsdrecht leest de brief van Maurice Loonstijn, genoemd bij ingekomen stukken onder C, voor en zegt toe hier op terug te komen. - Meindert Huisman merkt op dat er 2 banken AFC-vriendelijk zijn: ING en ABN-AMRO maar op pagina 8 staat het grootste bedrag op rekening van de Rabobank. - Benno Honsdrecht zegt toe dit aan te passen. - Meindert Huisman zegt een voorziening voor het afscheid van Cor ten Bosch te missen. - Benno Honsdrecht geeft aan dat ten tijde van het opstellen van dit jaarverslag nog onbekend was hoeveel dit ons zou kunnen gaan kosten. - Maxim Lassally merkt op dat indien de gebeurtenis dit jaar heeft plaatsgevonden en je inschat dat er minimaal 50% kans bestaat dat je moet uitbetalen, dit betekent dat je de voorziening dit boekjaar moet treffen. - Machiel van der Woude zegt toe dat met de accountant op te nemen. - Benno Honsdrecht merkt n.a.v. de brief van Maurice Loonstijn op dat het verschil waarop Maurice attendeert, is ontstaan doordat op het laatst 2 personen hebben afgezegd. T.a.v. de rubricering stelt Benno Honsdrecht dat deze aanvankelijk niet correct was maar in middels is aangepast. - Peter van Essen geeft aan dat hij niet begrijpt hoe je met de post trainers boven de begroting uitkomt. De afspraken liggen toch van te voren vast - Benno Honsdrecht merkt op dat er soms toch onvoorziene aanpas singen plaatsvinden, doordat trainers alsnog vertrekken of omdat er cursussen worden vergoed. - Max Flam merkt op dat hij de post merchandising mist. - Benno Honsdrecht geeft aan dat deze post er ook niet is. - Meindert Huisman merkt op dat de post wedstrijdkosten 15.000,- bedraagt. Dat is 1.000,- per thuiswedstrijd van het eerste. Dat is erg veel. - Benno Honsdrecht antwoordt dat er meer thuiswedstrijden (beker) waren en dat hier ook de kosten van de pachter, de security, de poort, de ballenjongens en de perstafel bij horen. 7. Verslag van de kascommissie De secretaris leest de verklaring van de kascommissie voor. De kas commissie verklaart de administratie over het boekjaar 2012-2013 steekproefsgewijs te hebben gecontroleerd. De kascommissie stelt vast dat het overzicht van baten en lasten een correcte en zorgvuldige weergave is van de financiële situatie van AFC. De kascommissie spreekt haar waardering uit voor de consciëntieuze, transparante en daardoor overzichtelijke manier van het weergeven van alle financiële gegevens. De kascommissie dankt de penningmeester en de vereni gingsmanager voor de deskundige en nauwkeurige beantwoording van de vragen inclusief de gegeven toelichting. De kascommissie stelt daarom voor om het bestuur te déchargeren. Tot slot adviseert de kascommissie om betaling per automatische incasso te stimuleren, bij voorbeeld via het geven van een (beperkte) korting bij het aangaan van de automatische incasso om hiermee in een periode van 3 tot maximaal 5 jaar een automatisch incassoniveau te halen van 90%. Tevens heeft de kascommissie bij de controle geldstromen aangetroffen van en naar diverse Stichtingen en Vereni gingen die binnen AFC bestaan. Zij maakt de Ledenvergadering erop attent dat de controle hiervan buiten de controle van de kascommissie valt. De kascommissie spreekt lichte bezorgdheid uit over het grote aantal en het gebrek aan controle op de Stichtingen en Verenigingen die allen eigen bestuurders hebben. In dat kader adviseert de kas commissie het bestuur van AFC om er over na te denken hoe de Ledenvergadering, maar in ieder geval de kascommissie, een verbe terd inzicht in de geldstromen kan krijgen zodat zij haar taken volle dig en correct kan uitvoeren. In dit kader kan overwogen worden een zo geheten samengestelde staat van inkomsten, uitgaven en bezittin gen te vervaardigen, inclusief de Stichtingen en fondsen waardoor het totaalbeeld concreter wordt. 9

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 11