21 augustus 2013 92e jaargang nr. 1 heer/vrouw voor de scheidsrechter een belangrijk persoon zijn als zich bepaalde zaken voordoen. Er is een overleg geweest met de clubs uit Zuid, AMVJ, Buitenvel- dert, Arsenal, Swift, RAP en AFC waar ondergetekende aanwezig was. De KNVB vindt dit het gastheerschap zo'n goed idee dat de KNVB ondersteuning zal bieden over hoe dit op te pakken. Het Bestuur zal de werkgroep Normen en Waarden de tijd geven om e.e.a. te bespreken met de commissies waaronder ook de strafcommis- sie. Als er daarna nog behoefte is om een permanente commissie Normen en Waarden te benoemen, dan zal het Bestuur met een voor stel komen. Zo niet, dan zal de werkgroep maximaal 1 seizoen functi oneren. Bob Duis geeft op verzoek van de voorzitter een toelichting op de ontwikkelingen rondom ons sportpark aan de hand van een maquette en faceringstekeningen. Er is met de gemeente inmiddels regelmatig overleg over de opzet van een nieuw sportpark. Uitgangspunten zijn 5 kunstgrasvelden, een nieuw clubhuis en een parkeergarage. Het nieuwe sportpark wordt gefaseerd, zoals het er nu naar uitziet tussen 2014 en 2018, opgele verd. Enige vertraging moet zeker niet worden uitgesloten. Verder wordt er met de Gemeente gesproken over het opknappen van kunst grasveld 3. Jos Lonnee vraagt of bekeken is wat dat gaat kosten. Bob Duis geeft aan dat wij huurder worden van het nieuwe complex. Ad Westerhof vult hierop aan dat de gemeente voor het nieuwe com plex ongeveer 10 miljoen euro heeft uitgetrokken en AFC koopt niet maar huurt het nieuwe clubhuis. Brian Speelman geeft op verzoek van de voorzitter een toelichting op het jeugdbeleid. Bij de jeugd zijn er, buiten de reguliere organisatie van de jeugdteams om, het afgelopen seizoen een aantal mooie ontwikkelingen zichtbaar: Techniektraining voor de jongste jeugd op vrijdag als tweede training, is vorig seizoen gestart en vormt nu een belangrijke tweede training waar onderbouwspelers hun techniek kunnen verbeteren. Actief bijge staan door een aantal kundige trainers. Interne scouting is nieuw leven ingeblazen, er zijn interne scoutings- dagen geweest met een goede opkomst, er zijn door diverse AFC ers scoutingsrapporten gemaakt bij de overige teams. Dit heeft geleid tot het beter in kaart brengen van de potentie van de jeugdspelers en heeft op korte termijn tot gevolg gehad dat een aantal spelers komend seizoen op een hoger niveau kunnen voetballen. Doorstromen spelers niet selectie naar selectie, dit jaar zelfs in de bovenbouw: voorbeeld Ayrton Dol speelt komend seizoen in de Cl, Jessy de Jong speelt komend seizoen in de B2. Dit is een gevolg van nog beter kijken naar wat we al in huis hebben en al in een vroeg stadium spelers met hogere teams laten meetrainen. Opstarten van de Amsterdamsche Football School op zondag, dit heeft een tweeledig doel: een nog betere opleiding bieden aan AFCers en niet AFCers en meer jeugdactiviteiten op zondag waardoor het sportpark ook op wedstrijddagen van het eerste levendiger zal zijn. Succes en continuatie voetbalkamp AFC. Evenementen: weer zijn er dit jaar een groot aantal evenementen georganiseerd, waaronder het Mini WK, herfsttweedaagse, Borchland Superstars, ook de leidersavond was een groot succes. Spelers buitenaf: er zullen, als er op dit hoge niveau in de jeugd ge speeld wordtaltijd spelers van buitenaf worden aangetrokken, deels ook vanwege een aantal AFCers dat jaarlijks de club verlaat voor clubs als Ajax. Ook dit jaar is zorgvuldig per team in kaart gebracht welk team welke aanvulling nodig had. Hierbij is altijd eerst intern gekeken, dit heeft geleid tot het doorschuiven van een aantal spelers naar een selectieteam. Spelers van buitenaf zijn allen beoordeeld door de toekomstige trainer, coördinator en een aantal vrijwilligers zoals Peter de Waal, Frank Keizer en anderen. Dit omdat wij menen dat een beslissing om een speler van buitenaf aan te trekken breed gedragen moet worden. De kennismakingscommissie o.l.v. Hans Honsdrecht heeft vervolgens de kennismakingsgesprekken gevoerd. - André Wijnand vraagt of het klopt dat veel jeugdleden en trainers naar Buitenveldert zijn vertrokken. Brian Speelman antwoordt dat dit wel voorkomt net als naar andere clubs. Over het algemeen is het verloop echter klein. - Cees Thomas merkt op dat deelname aan de voetbalschool ongeveer 300,- kost. Dat is voor velen onbetaalbaar. Hij vindt dat de voet balschool breed toegankelijk moet zijn. Hij stelt voor de ontvangen opleidingsvergoedingen hiervoor te gebruiken zodat alle leden hier gebruik van kunnen maken. - Brian Speelman merkt op dat de voetbalschool niet alleen voor leden is bedoeld. Ook anderen kunnen zich hiervoor, net als voor de zomerkampen, inschrijven. Bij andere verenigingen worden ook voetbalscholen georganiseerd. - Cees Thomas vindt 300.- een belemmering. - Brian Speelman merkt op dat als wij het niet doen, het elders zal worden gedaan. Nu levert het geld op en zorgt het voor extra activi teit op de zondag. - Dennis de Wit zegt ervan te schrikken dat de voetbalschool geen trainingspakken van Nike gebruikt. - Benno Honsdrecht merkt op dat hegeen pure AFC-aangelegenheid is en Nike kan dit niet leveren. - Fred ten Nijenhuis deelt mee dat er een gentleman 's agreement is gesloten met Nike om alleen kleding van Nike te gebruiken. - Meindert Huisman merkt op de commissie materiaal in deze kwestie is gepasseerd. - Ronald Koster geeft aan dat als de boodschap luidt: praten met Nike, dit duidelijk is. - Machiel van der Woude deelt mee dat dit zal worden uitgezocht. - Brian Speelman merkt op dat er nog geen kleding is besteld. - Rob Duis vraagt of het in dit kader niet verstandig is om de naam van de voetbalschool te wijzigen. - Machiel van der Woude zegt toe hier naar te kijken. Namens het bestuur deelt de voorzitter het volgende mede. Tot groot verdriet van nabestaanden en vrienden moest in het afgelopen seizoen afscheid worden genomen van de volgende AFC-ers: Op 29 juni 2012 overleed op 89-jarige leeftijd ondersteunend lid van onze vereniging Louis F.M. Ter Burg, op 18 augustus 2012 bereikte ons het droeve nieuws van het overlijden op 80-jarige leeftijd van Erelid, oud-voorzitter, AFC-Ridder en Nobelprijswinnaar Jan Louis van Dijk, op 1 oktober 2012 overleed op 84-jarige leeftijd ondersteunend lid gedurende 52 jaar van onze vereniging mevrouw Mia Sophia van Broekhuizen-van Westerloo. Op 19 januari 2013 werden wij opgeschrikt door het overlijden op de veel te jonge leeftijd van 11 jaar van ons jeugdlid Junior van Otterlo, op 7 februari 2013 overleed op 83-jarige leeftijd mevrouw Frida Balk-Smit Duyzentkunst, echtgenote van AFC-Ridder Ton Balk, op 25 februari 2013 overleed Sieg Parsser, vanaf 1967 ondersteunend lid, vader van Zilveren Ploeger John Parsser en grootvader van onze jeugdleden Mi chael en Jeremy, op 4 april 2013 overleed op 78-jarige leeftijd AFC- Ridder en speler van het kampioenselftal van 1961 Rokus Hoogendoorn Sr. en op 18 mei 2013 overleed op 67-jarige leeftijd AFC-Ridder Ed ward Janus. Aan deze overleden AFC-ers, die lang in ons midden waren, en die ieder op eigen wijze kleur en inhoud gaven aan onze vereniging, bewaren wij onze eigen goede herinneringen. Ik verzoek u een mo ment stilte ter nagedachtenis. Op 18 januari 2013 vierde AFC haar 118e verjaardag in het stijlvolle American Hotel. Vereningsmanager Henny Kottmann werd voor zijn jarenlage en intensieve bijdragen als Lid van verdienste voorgedra gen. Ik vraag u deze voordracht met een groot applaus te bekrachti gen. Applaus volgt. De mr. Henne Boskamp Nobel prijs werd uitge reikt aan Peggy de Hond voor haar geweldige inzet voor de jeugd van AFC. Heel erg bedankt Peggy en voor jou ook een groot applaus. Vervolgens neemt Ronald Koster het woord.

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 10