A.F.C. 27 februari 2013 91e jaargang nr. 7 van de En hoe sommige zaken die gescheiden van elkaar ver lopen, soms onverwacht samenkomen, blijkt uit het hetgeen Nicky Hekster verder vertelde. Hij vertelde van een collega van Jack van Gelder, die van die veiling gehoord had en van een oud AFC foto-album dat daar werd aangeboden. Die collega belde Jack daarover en op zijn beurt belde Jack met Kees Gehring. Hoe dat gesprek precies verlopen is, is ons niet bekend, maar beide heren besloten het foto-album aan te kopen en het daarna aan AFC aan te bieden, door het te overhandigen aan de archiefcommissie. Het heeft zekere enige discussie onderling opgeleverd, want de uiteinde lijke aankoopprijs ging het bedrag van honderd euro ver te boven. Achteraf gezien blijken er dus twee, AFC gezinde partijen, tegen elkaar te hebben opgeboden... maar dat was door het bescheiden budget van de archiefcommissie niet van al te veel invloed. En zo kwam dit fraaie foto-album dan toch in het bezit van AFC. U begrijpt dat wij als archiefcommissie natuurlijk aangenaam verrast waren en tijdens het jaardiner werd dit album dan ook enthousiast in ontvangst genomen. Jack en Kees natuurlijk namens geheel AFC maar vooral ook namens de archiefcommissie hartelijk bedankt voor dit mooie gebaar. Het foto-album maakt waarschijnlijk deel uit van een serie van drie boeken, die nu mogelijk compleet in ons bezit is, met in elk boek een serie unieke foto's. Zo zijn er in het boek dat wij nu in handen kregen onder andere veel foto's te vinden van Schaf Scheepens, zoals uiteraard bekend één van de oprichters van ons AFC. Het album geheel opgesierd met Art-Deco elementen, daar moeten indertijd heel wat avondjes werk aan besteed zijn. Dit album dat wij dus zo maar in ons bezit kwam is mede daardoor een zeer waardevolle aanvulling op ons fotobezit. Nogmaals dank aan Jack en Kees, dit was een prima geste. Mede namens de archiefcommissie. Rik de Boer "Dossiers gaan open, die voor anderen gesloten blijven Een verrassing voor de archiefcommissie Deze keer aandacht voor een recente gebeurtenis en een verhaal over een zeer oud en historisch foto-album. Enkele weken geleden nam Max Flam contact met ons op, met de mededeling dat er op een veiling van antieke sportboeken een foto-album van AFC, met foto's uit de jaren 1902 tot 1920 werd aangeboden. Of we daar belangstelling voor hadden, vroeg Max. Natuurlijk hadden wij dat, maar het budget waarover de archiefcommissie kan beschikken is beperkt en we spraken met Max af, dat hij tot honderd euro mocht bieden. De vraagprijs bleek ons budget echter ruim schoots te overtreffen en zo ging die kans dus aan onze neus voorbij. Einde verhaal zou je dan denken, maar dat bleek tot onze grote verrassing toch niet het geval te zijn, want tijdens het afgelopen jaardiner op 18 januari j.l. gebeurde het volgende. Even na het voorgerecht nam onze tafelpraeses Nicky Hekster het woord en hij bracht aan de orde het werk van de archiefcommissie en noemde daarbij in het bijzonder de met enige regelmaat verschijnende publicaties over de historie van AFC, vaak begeleid met oude foto's. Nicky vertelde daarbij dat er onlangs op een veiling een oud foto-album was aangeboden, met foto's uit de jaren 1899 tot 1920. Een mooi album met Art-Deco stijl opgesierd, met veel foto's van historische waarden. Als archiefcommissie spitsten wij natuurlijk onze oren; het zal toch niet over een en hetzelfde foto-album gaan zo dachten wij, maar tot onze grote verrassing bleek dat even later wel het geval te zijn. Het foto-album dat door Jack en Kees aan AFC werd geschonken. Rechtsboven op de rechterpagina één van de oudste foto uit de AFC-historie, een foto van 1899. (114 jaar oud dus) 21

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 21