(Mév) 27 februari 2013 91e j aargang nr. 7 En de Reds? Ja, die hielden goed balbezit en kwamen weliswaar een paar keer voor het Achilles doel,maar hele grote kansen leverde het ook niet op. AFC startte met een aangepaste opstelling door schorsingen van Jasper de Haer, Mike de Ruijter en Joshua Patrick. In het hart van de verdediging stond Peter Post naast sluitpost Magid Jansen, Derlagen op zijn vaste plek linksachter en Willem Scheerens verassend als rechts achter. Een middenveld met Wout Meulemans, Duncan van Moll, Xavier Vet en Barry Tjeertes. In de spits Ronnie van Es en Sjoerd Jens En tenslotte Beau Molenaar tussen de palen. Met een buitengewoon sterke inzet, elkaar prima coachend, gedreven en effectief speelde AFC een goeie eerste helft. In de tweede helft,wind schuin tegen, werd Achilles sterker. Beau Molenaar leek wel een magneet voor de bal. Vele corners en vrije schoppen werden, soms op miraculeuze wijze, uit het doel ge houden. Achilles wisselde Ivo Rigter, de geroutineerde spits in het elftal voor de rechtsachter en speelde dus lopl. De ploeg uit Groesbeek wilde perse de 3 punten in huis houden. In de 85e minuut joeg Thijs Hendriks de bal uit een vrije trap van zo'n 18 meter strak in de hoek. 1-0. Hoewel AFC alles op de aanval gooide was het jammer genoeg te laat. Daan Paau schoot de tweede van Achilles binnen en daarmee was de wedstrijd in de 92e minuut gespeeld. Thuis gewonnen en uit verloren dan lijkt het mooi in balans, maar toch hadden we op een puntje gehoopt en gezien de tomeloze inzet van de AFC-ers zou dat niet eens onverdiend zijn. Met deze instelling kunnen er de komende weken nog veel wedstrij den succesvol worden afgesloten. Iedereen die AFC op deze 3 e februari heeft zien knokken voor een goed resultaat is er dan ook van overtuigd dat het nog heel gezellig wordt op sportpark Goed Genoeg. De terugreis was aangenaam verzorgd met heel veel verhalen over lang vervlogen tijden, over voetballers uit ons derde, over dames langs de lijn en over obers in het clubhuis. Toch fijn dat er naast onze onvolprezen archiefcommissie nog zoveel AFC-ers zijn die de club levend en spannend houden. Thuis genoten van een Aziatische schotel, bord op schoot, voetbalflit- sen uit de eredivisie en aansluitend de Topklasse op de regionale zender. Je blijft je verbazen! Ad Westerhof Opstelling AFC: Beau Molenaar, Willem Scheerens, Peter Post, Magid Jansen, Mike Derlagen, Wout Meulemans 78 Bas Ent), Dun can van Moll, Xavier Vet, Barry Tjeertes, Sjoerd Jens, Ronnie van Es 90 Joost Heij) 17 februari 2013: AFC - FC Lienden 0-2 (0-1) Na een verlengde winterstop en een verloren wedstrijd tegen de ge doodverfde kampioen Achilles'29 mochten onze mannen vandaag aantreden tegen een subtopper en vooralsnog Topklasser FC Lienden. Onze laatste thuiswedstrijd dateert van 18 november, een 2-3 verlies tegen WKE die net als FC Lienden in de subtop is genesteld. In de tussentijd is er best veel gebeurd. Een nieuwe trainer zal volgend seizoen leiding gaan geven aan ons eerste elftal en ook een aantal spelers zal vertrekken en daar komen weer nieuwe spelers voor terug. Eigenlijk niets nieuws onder de zon, want zo werkt de wereld van voetbal en ook tegenwoordig de wereld die Topklasse heet. Begint alleen tegenwoordig al in november terwijl dat een aantal jaren gele den pas in februari begon. AGOVV is afgelopen week onder de hamer gegaan en het zal mij niets verbazen dat er nog 2 of 3 clubs dit of komend seizoen zullen volgen, omdat ze de begroting niet meer rond kunnen krijgen. Hier door is de Topklasse zaterdag en ook een groot deel van de zondag overgenomen door de sponsors en zal de KNVB, ondanks onze be denkingen, melding gaan maken van 1 Topklasse die de doorstroming zal garanderen en de clubs verplichte promotie opgelegd zal gaan krijgen. Kan nog voor rare toestanden zorgen met clubs die niet wil len promoveren en daardoor een verlies moeten incalculeren, daar is geen belchinees voor nodig. Belchinees, voor mij nu al het woord van 2013. FC Lienden heeft ook besloten om alleen voor de zaterdagafde ling te gaan en het zondag Topklasse voetbal vaarwel te zeggen. Met deze gedachte en het feit dat FC Lienden de punten minder hard nodig heeft dan de Reds, had ik wel een goed gevoel over. Konden wij vandaag de negatieve spiraal omzetten in een opwaartse lijn en de punten op Goed Genoeg houden? Vanaf de aftrap dicteerde FC Lienden het spel en liet de 'trots van de Betuwe' het balletje makkelijk rondgaan. Een genot voor de neutrale toeschouwer, want je zag hoe simpel voetbal kan zijn. AFC kon er weinig tegen doen en zakte onbewust naar achter, waardoor FC Lien den, ondanks de kleine ruimte toch steeds de vrije man wisten te vinden. Genot voor het oog was middenvelder Revy Rosalia, die de bal steeds maar 1 keer raakte en geen bal verlies leed, maar wel steeds druk naar voren gaf. In de 6e minuut stond de 0-1 al op het bordje waar onze achterhoede uit elkaar werd gespeeld. In de 30stc minuut verliet Ron van Es het veld voor Bas Ent en hierdoor werd de zijkant meer gezocht en kantelde de wedstrijd enigszins. De grootse kans was in de 2e minuut van de blessuretijd toen, na een verkeerde terugspeelbal, Sjoerd Jens oog in oog kwam te staan met keeper Sander Selhorst, maar helaas de bal langs de verkeerde kant van de paal schoot. Het zit dan ook tegen en dat soort ballen moeten zitten om de boel weer in beweging te krijgen. Na de soep begon AFC krachtig en werd FC Lienden achterover gedrukt. Via de vleugel werden wij gevaarlijker, maar echte grote kansen wisten wij ook niet te creëren. Na wat omzettingen en druk naar voren was in de 83ste minuut de grootste kans en kopte Jasper de Haer een voorzet op de lat en direct daarna een schot van Joshua Patrick, welke de keeper van Lienden knap wist te keren.

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 15