AFC's "Bie"-zonderheden Ieder jaar nadien zette op 18 januari de moeder van Schaf een vaasje bloemen op de ontbijttafel. De club van haar zoon was jarig en bij die verjaardag horen bloemen. In het verlengde hiervan hebben vicevoor- zitter Ad Westerhof en ik vanmiddag Schaf op een besneeuwde be graafplaats Zorgvlied een bloemetje gebracht. Met de oprichter van AFC gedenken wij ook alle andere clubgenoten uit het verleden, die onze club groot hebben gemaakt en in stand hebben gehouden. Mede door deze clubgenoten is onze AFC vandaag 118 jaar oud, allemaal van harte gefeliciteerd. Het is dus feest vandaag en daar is naar mijn bescheiden mening anno 2013 alle reden toe. AFC is een geweldige club, met de F én de C hoog in het vaandel. Er wordt gevoetbald op het hoogste amateurni veau, bij de senioren en junioren, en ook in de breedte is onze vereni ging in iedere leeftijdsklasse goed op de velden vertegenwoordigd. Daarnaast kent onze club aansprekende tradities zoals de Zilveren Ploeg, de Ridderlunch, het Kienen, de Mini WK én het Jaardiner, dat al vanaf 1900 plaats vindt. In dat jaar met 20 man, die met bier en sigaren van 4 cent het vijf jarig bestaan van hun club vierden. Nu doen wij dat een beetje anders in deze beroemde art niveau zaal van het American Hotel. Dit onder regie van Erelid Edwin Geluk, vice- voorzitter Ad Westerhof en tafel preses Nicky Hekster. Het ziet er allemaal prachtig uit, heren hartelijk dank! En beste Ed, wat goed dat je er dit jaar weer bij bent. Feest is ook in het Hilton aan de Apollolaan. De 118e verjaardag van onze club wordt daar ook gevierd met het Damesjaardiner, voor de 30° keer op rij. Heel goed dat Celia Brains, Christine d'Engelbronner, Annette Kouwenhoven en Cecile Smits van Oyen twee jaar geleden het organisatorische stokje hebben overgenomen van Sylvia Gehring, Agnes Reddering en Ingrid Husers, die jaren achtereen het Dames jaardiner organiseerden. Clubgenoten! In het afgelopen jaar overleed ons Erelid en oud voorzitter Jan van Dijk, vorig jaar bij dit diner nog aanwezig. Bij gelegenheden als deze is Jan heel moeilijk weg te denken. Hij was in alles een volbloed AFC'er, trots en begaan met zijn club en zijn clubgenoten. Een fan tastische voorzitter, die hierover opmerkte dat je als voorzitter zo goed bent als je bestuur is, je commissies zijn, je trainer, je elftal. Wijze woorden. 29 jaar bestuurslid op zeer belangrijke bestuursfunc ties, een met Schaf Scheepens gedeeld record. In 2011 moesten wij afscheid nemen van onze Ereleden Dick van der Klaauw en Chris Schroder en in 2012 van Erelid Jan van Dijk. Wij zullen hen nooit vergeten. AFC'ers! Op 7 juli jl. vond de nieuwjaarsreceptie plaats. Mede door de aanwe zigheid van een groot deel van de A-selectie, net terug van een suc cesvolle trainingsstage in Valencia en het bijna voltallige tweede zondagteam van Wiebe Westerhof en Joey van Leijenhorst was het lekker druk. Frans Ris, Joop Kenter en hun staf zorgden voor een gezellige ambiance. Namens het bestuur hield ik een toespraak over het wel en wee van AFC. Eén van de onderwerpen betrof uiteraard de prestaties van ons eerste. Ons vlaggenschip speelde een wisselvallige eerste seizoenshelft met een reeks van 5 overwinningen, waaronder een zege op de algeheel kampioen van Nederland Achilles'29, ge volgd door even zoveel nederlagen op rij. De tiende plaats, daar is iedereen het wel over eens, is voor verbetering vatbaar en voor die opwaartse lijn is in Valencia de basis gelegd. Captain Jasper de Haer zal hier straks ongetwijfeld nader op in gaan. Jammer overigens dat de wedstrijd tegen Gemert afgelopen zondag door de komst van Koning Winter niet door ging. De selectie van Cor ten Bosch was er klaar voor. Over Cor ten Bosch gesproken, AFC en Cor slaan na een samenwer king van 5 jaar aan het eind van dit seizoen ieder een eigen weg in, maar blijven hopelijk, bijvoorbeeld via de jeugd toch met elkaar verbonden. Wij kijken terug op een zeer vruchtbare samenwerking met als absoluut hoogtepunt het kampioenschap in de hoofdklasse, nog nooit eerder door AFC behaald en de daaruit voorvloeiende promotie naar de Topklasse. Het was een onvergetelijke gebeurtenis. Het clubhuis ontplofte van vreugde na de kampioenswedstrijd. Cor, wij danken jou voor je grote inzet in de afgelopen 5 seizoenen en wensen je alle succes voor de toekomst, wij hebben alle vertrouwen 23 januari 2013 91e jaargang nr. 6 datje de tweede seizoenshelft met je selectie op een goede manier zal afsluiten. Bedankt Cor en voor jou een welverdiend applaus. Beste AFC'ers, Op 24 november jl. vond een bijeenkomst plaats over de vermenging van het prof- en amateurvoetbal. Bij het gastvrije AFC-vriendelijke bedrijf Gassan Diamonds, onlangs winnaar van de prestigieuze family award, werd het een levendige discussie die duidelijk maakte dat er veel aan de hand is. In de komende jaren kunnen we nog het nodige verwachten. In een tijd dat AGOVY verdwijnt, andere verenigingen uit de Jupiler League op omvallen staan en de begroting van een aantal zaterdagtopklassers de begroting van sommige BVO's over stijgt is het niet moeilijk te voorspellen dat de huidige indeling zijn langste tijd gehad heeft. Spelen op het hoogste amateurniveau wordt steeds moeilijker. AFC zal, daar ben ik van overtuigd, zijn eigen koers blijven varen. Met steun van de AFC-vriendelijke bedrijven, de supportersclub the Reds en de ondersteuners van de Stichting Keep Smiling moet dit mogelijk zijn. Zonder die steun zal veel onmogelijk blijken wat nu wel mogelijk is. Daarom onze bijzonder grote dank aan deze groep gulle gevers. Applaus! Hoe de toekomst van AFC er uit ziet hangt natuurlijk ook af van de vraag waar wij over enkele jaren gaan spelen. In 1895 begonnen op een terrein in het Willemspark van 50 bij 30 meter, zitten wij inmid dels al weer 50 jaar op ons mooie sportpark Goed Genoeg. Een fraai spandoek aan de voorkant van ons gezellige, maar wel obsolete club huis herinnert hieraan. Sinds 1990 zijn wij in bespreking met de Gemeente over een nieuwe locatie. Makkelijk was dat niet. De plan nen werden onder invloed van politieke ontwikkelingen en economi sche malaise voortdurend gewijzigd of maar voor een deel uitge voerd. De afgelopen tijd zijn de partijen elkaar door bemiddeling van de burgemeester van Amsterdam Eberhart van der Laan genaderd en wordt in deze periode serieus bekeken of een veel langer verblijf aan de Zuidas gerealiseerd kan worden met een prachtig nieuw 'state of the art' sportpark, goed bereikbaar en op redelijk korte termijn te realiseren met een minimum overlast. Het sein hiervoor staat thans op groen. Hopelijk blijft dat zo en is de toekomst van AFC voor een belangrijk deel veilig gesteld. Clubgenoten! Voor u staat een trotse voorzitter, die voor het laatst in deze functie op het jaardiner het woord tot u richt. In de afgelopen tien jaar heb ik dat met heel veel genoegen gedaan. Er was en is immers veel goeds te vertellen over AFC en over de mensen die onze 118 jaar oude club hebben opgebouwd en verder hebben ontwikkeld. AFC heeft mij heel veel gegeven en daar ben ik dankbaar voor. Ik heb dan ook graag iets terug gedaan, net als heel veel andere clubgenoten. Altijd, naar voor beeld van onze illustere voorgangers, vanuit de idee dat je alleen bar weinig kan en met zijn allen heel veel. Met u toast ik op een mooie toekomst voor onze Club, met veel hoogtepunten, vriendschap en plezier. In mijn eerste column in het nieuwe jaar wil ik u en uw dierbaren een Gelukkig en Gezond 2013 wensen en voor onze nu 118 jarige vere niging een Sportief en Succesvol jaar met mooie overwinningen voor ons vlaggenschip en daardoor handhaving in de huidige Zondag Topklasse. Sinds half december werd er door ons eerste elftal geen competitie wedstrijd gespeeld daar de wedstrijden tegen Gemert (thuis) en Hollandia (uit) door de weersomstandigheden geen doorgang von den. Wel werden er een tweetal oefenwedstrijden gespeeld. 8

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 8