Toespraak Herenj aardiner 23 januari 2013 91e jaargang nr. 6 Het was een fantastische trip, in een heerlijke omgeving waar keihard gewerkt is door onze spelers. We kunnen trots en dankbaar zijn dat een reis als deze mogelijk is, allereerst door de gulle gaven van de AFC Vriendelijke Bedrijven en de supportersclub The Reds. Het bestuur is blij dat dat ook zo opgepikt is door de spelers. Kerwin Hartman en Peter Post besluiten hun uitgebreide verslag op de websi te, en ik citeer, "met een dankwoord aan alle betrokkenen die de 23e editie van het trainingskamp mogelijk hebben gemaakt! Het trai ningskamp blijft voor veel spelers een bijzondere ervaring door de ultieme combinatie van voetbal en tradities. Alle belevenissen samen maken van AFC de unieke club die het is! Laten we op die woorden van Kerwin en Peter toosten. Maar niet nadat ik jullie namens het bestuur alle goeds heb toege wenst voor 2013, thuis, in het werk, elders en natuurlijk hier bij onze mooie club. AFC is op 11 dagen na 118 jaar, telt bijna 2000 leden en donateurs, waaronder een keur van Ereleden, Leden van Verdienste, winnaars van de mr. Henne Boskamp Nobel -prijs, Ridders en Leden van de Zilveren ploeg, volijverige commissieleden, deskundige trai ners en begeleiders, en een grote groep AFC vriendelijke bedrijven en clubvrienden die onze vereniging op allerlei wijze ondersteunen. Het gaat u allen, zo is de wens van het bestuur, zeer goed in 2013. AFC'ers! 2012 was in veel opzichten een succesvol jaar voor onze club. In sportief opzicht timmerden we behoorlijk aan de weg. Met name onze ijzersterke jeugd, met voorsprong de beste van alle amateurverenigin gen van Nederland, liet zich flink gelden. Heel wat kampioenschap pen werden behaald en de zo vurig gehoopte promotie van de A 1- junioren naar de landelijke eerste klasse werd gerealiseerd. Bij de senioren mag het afgetekende kampioenschap van ons tweede in de Reserve Hoofdklasse niet onvermeld blijven. Ons eerste wist zich in het tweede Topklassejaar prima te handhaven. Ook in 2012 vond een groot aantal evenementen plaats. Veel te veel om op te noemen. Maar ik maak graag een uitzondering voor het Borchland spektakel en de Mini WK bij de jeugd en het jaardiner in het Americain Hotel waar secretaris Ronald Koster voorgedragen werd als Lid van Verdienste en Rik de Boer de mr. Henne Boskamp Nobelprijs ontving. Als ook een reeks evenementen in de afgelopen maanden. Te beginnen met een bijeenkomst in het Cobra museum, geïnitieerd door de commerciële commissie, een informatiebijeen komst ter gelegenheid van 50-jarig bestaan van ons mooie sportpark, de weer gezellige en traditionele Zilveren Ploeg en de zeer goed bezochte bijeenkomst bij AFC Vriendelijk Bedrijf Gassan Diamonds over de vermenging van het prof- en amateurvoetbal in de toekomst. Aanleiding voor een bezinningsbijeenkomst op 9 december was het gewelddadig overlijden van grensrechter Richard Nieuwenhuizen na afloop van een jeugdwedstrijd in Almere. Het amateurvoetbal lag eruit, en er was alom commotie. Laten we van harte hopen dat allerlei activiteiten die daarna op gang zijn gekomen leiden tot minder agres sie en geweld op en om de velden, richting scheidsrechters en tussen de spelers. Respect! is hierbij de slogan. Wij zeggen Be Friends! Het bestuur van AFC neemt dit onderwerp zeer serieus. Bij de site normenenwaarden@afc.nl kan men terecht voor informatie en het droppen van ideeën en er is een commissie ingesteld die onder voor zitterschap van Ronald Koster dit onderwerp gaat begeleiden. Ik wil de terugblik op 2012 beëindigen met 2 gebeurtenissen. Aller eerst het kienen op 21 december. Wat is er genoten door, en dat ieder jaar, nog meer mensen. Jong en oud door elkaar, in opperbeste stem ming bijeen in ons prachtig door Frans Ris en Joop Kenter versierde clubhuis. Een geweldige pluim voor de heren van de Kiencommissie, die wederom zeer op dreef waren. De laatste gebeurtenis die ik wil noemen is van geheel andere aard en orde. Het overlijden van Erelid en oud-voorzitter Jan van Dijk op 18 augustus heeft ons allen getroffen. Jan was in de eerste plaats in alle opzichten een volbloed AFC'er. Hij zette bij alles wat hij deed altijd het belang van de club voorop. 'No one is bigger than the club', zei hij dan ook vaak, maar Jan zelf was wel erg 'big'. 29 jaar bestuurslid op zeer belangrijke bestuursfuncties, een met oprichter Schaf Schee pens gedeeld record. In 2011 moesten wij afscheid nemen van de Ereleden Dick van der Klaauw en Chris Schroder en in 2012 van Erelid Jan Dijk. Wij zullen hen nooit vergeten. Beste AFC'ers Wat staat ons in 2013 na de Sixes op 1 januari en het geslaagde ge lukkig nieuwjaar toerooi in de Emergohal gisteren, allemaal te wach ten? Hoe gaat het met ons toekomstig sportpark? Is het nu eindelijk 'geen woorden maar daden?' Pakt ons eerste de draad van het winnen weer op? En weet de A 1 zich te handhaven in die zware eerste divi sie? De toekomst zal het leren, maar nu toch even een tipje van de sluier. Allereerst ons toekomstig sportpark. Zoals jullie allemaal hebt kun nen lezen is er flink gediscussieerd over de plaats waar dit park ver ankerd moet worden, alsook over de omvang. In feite loopt de discus sie al vanaf 1990 toen Goed Genoeg leek te moeten wijken voor een afslag van de AIO. Die afslag is er niet gekomen, maar er kwamen andere plannen voor in de plaats die allemaal in de prullenbak zijn beland. Inmiddels heeft de Gemeente op de Zuidas voor AFC een nieuw plan met 5 state of the art kunstgrasvelden, alle voorzien van verlichting, een hoofdveld met tribunes en een veel groter en beter geoutilleerd clubhuis. De discussie hierover, tot aan de burgemeester en 2 van zijn wethouders toe heeft er toe geleid dat de Gemeente én AFC de komende drie maanden serieus gaan bekijken of een aantal belangrijke punten m.b.t. het nieuwe park goed ingevuld kunnen worden. Dit heeft te maken met configuratie van de velden, de plan ning en de fasering het vermijden van overlast en het parkeren. Als het lukt hiervoor oplossingen te vinden blijft AFC op de ZUIDAS. Mocht het toch niet lukken dan zullen ongetwijfeld opnieuw andere opties worden besproken. Wat betreft ons eerste was al even de zeer geslaagde trainingsstage in Valencia aan de orde. Deze keus van Bob Duis was een schot in de roos, juist ook door de inbreng ter plekke van Henk Bijlsma als team manager en Maurice Loonstijn als tourmanager en het goede optre den van enkele jonge spelers. Er is al met al in Spanje een goede basis gelegd voor een succesvolle tweede seizoenshelft, daar waren de meegereisde deskundigen het wel over eens. Ook het spel tegen FC Groningen, in de buurt op trainingskamp, was hoopvol. De punt jes moeten de komende maanden wel op de i, want het wordt zeker nog een flink klus, de concurrentie zit immers niet stil. Maar wij hebben Cor ten Bosch en Said Moumane in huis om alles technisch in goede banen te leiden. Dat schept vertrouwen. Ik wil besluiten met onze jeugd, die zaterdag en zondag in de weer is onder regie van Brian Speelman en zijn ijverige jeugdcommissie. Een geweldige klus, mogelijk door de ondersteuning van veel ouders en een uitgebreide trainersstaf. Wat is het leuk om op zaterdagoch tend rond te wandelen bij de allerkleinsten of aanwezig te zijn bij het komende jeugdspektakel in Borchland. Maar ook om te gaan kijken naar de wedstrijden van onze oudere jeugd, zoals de al even genoem de A 1 die onder leiding van René Stefels er alles aan gaat doen om in de eerste divisie te blijven, of bij bijvoorbeeld de A 2-junioren van Roy Tular, oud-captain van zondag 1, welk elftal in de toch niet kinderachtige Tweede Divisie, tussen allemaal standaardteams, boven aan de ranglijst prijkt? Het is allemaal onze aandacht waard. Clubgenoten! Laten wij voor 2013 met elkaar afspreken dat wij elkaar veel zien op Goed Genoeg o.a. bij de wedstrijden van ons eerste elftal te be ginnen as. zondag bij de wedstrijd AFC-Gemert. En laten wij in 2013 met elkaar getuige zijn van mooie en vooral sportieve wedstrijden, want dat is toch de reden waarvoor onze AFC bijna 118 jaar geleden is opgericht. Proost. Speech Machiel van der Woude bij het Jaardiner 2013 in het American Hotel op 18 januari. AFC'ers, Op 18 januari 1895 werd onze mooie club geboren in de kelder van de familie Bemhard op de Koninginneweg. Zittend op een wasmand, zo wil de overlevering, werd door Schaf Scheepens en zijn vrienden een voetbalclub opgericht, die na veel discussie over de namen Minerva, Cleopatra en minder wijds De Trappers tot ons grote geluk Amsterdamsche Football Club werd gedoopt.

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 7