23 januari 2013 91e jaargang nr. 6 Vier dagen daaraan voorafgaand verbleef de A-selectie met begelei ding (totaal 33 man) in Spanje voor de sinds 1989 traditionele buiten landse trainingsstage, ook deze keer mogelijk gemaakt door de AFC Vriendelijke Bedrijven en supportersclub "the Reds". Voorzitter Machiel van der Woude behoorde ook tot de deelnemers. Mede via het leuke verslag van Kerwin Hartman en Peter Post vernamen wij dat het een geslaagde trip is geweest, met dank aan tourmanager Maurice Loonstijn. De door de contacten van Jack van Gelder met trainer Robert Maaskant mogelijk gemaakte oefenwedstrijd tegen FC Groningen eindigde in een krappe 0-1 overwinning voor de Eredivisionist (rust 0-0) en met dat resultaat was de trainer van FCG not amused. tafelpraeses Nicky Hekster, vice-voorzitter Ad Westerhof en Erelid Edwin Geluk kunnen terugkijken op een geslaagd Jaardiner, zie de foto's van Jan Otsen op www.afc.nl Voorzitter Machiel van der Woude stond in zijn speech stil bij de vele verschillende aspecten van AFC, o.a. het feit dat trainer Cor ten Bosch en AFC aan het einde van dit seizoen na 5 mooie jaren uit elkaar gaan. Cor ten Bosch ontving voor de behaalde successen en getoonde inzet gedurende deze periode een daverend applaus! De voorzitter maakt bekend dat Brian Speelman onderweg was naar het Hilton Hotel om Peggy de Hond de mr. Henne Boskamp Nobel prijs uit te reiken. Overigens hadden kort voor dit trainingskamp Mike Ruijter en Mike Derlagen en kort na de trip naar Valencia Peter Post bekend gemaakt dat zij volgend seizoen voor een zaterdagclub gaan spelen. Jammer, Mike Derlagen, vorig seizoen nog uitgeroepen tot Speler van het Jaar, en Mike Ruijter en Peter Post, beiden overgekomen uit de jeugd van AFC, zijn prettige en positieve jongens buiten het veld en aantrekke lijke spelers om naar te kijken. Wij hopen hen dan ook in de toekomst weer terug te zien bij AFC. Op zaterdag 12 januari vond de jaarlijkse sportdag voor de Cham pions League, World Cup, F- en E pupillen plaats. Voor de 1 le ach tereenvolgende keer en dan mag je langzamerhand ook wel spreken van een (nieuwe) traditie. Ruim 360 AFC-ertjes tussen de 6 en 10 jaar en een grote groep supporters, een fenomenale opkomst bij Amstel- borgh Borchland. Van de foto van dit evenement elders in deze Schakel krijg je een heel goed beeld en een trots AFC gevoel. Een compliment voor de organisatie en voor de enthousiaste ondersteu ning van spelers en begeleiders van de junioren A-l, A-2 en B-l. Kan niet beter! En dan is het al weer 18 januari, de oprichtingsdatum van AFC. Dat wordt sinds 18 januari 1974 gevierd door twee verschillende jaardiners; voor die tijd vanaf het jaar 1900 uitsluitend door het Heren Jaardiner voor genodigden. Het 39ste Damesjaardiner vond, zoals al vele jaren gebruikelijk, plaats in het Amsterdam Hilton Hotel; daar hebben de dames van AFC inmiddels zo'n beetje hun eigen zaal. De opkomst was iets kleiner dan voorheen, maar ik vernam van Sylvia dat de avond er niet minder gezellig om was. Een goede discjockey, een lekker diner, de jaarlijkse altijd welkome cadeautjes van Jacques Parson's Kappé en een spetterend optreden van Lois Lane. De helft van Lois Lane, Monique Kleeman, heeft een zoontje die bij AFC in de jeugd speelt. Voor haar optreden vroeg zij de aanwezigen "vinden jullie het ook zo heerlijk dat voor morgen ochtend alles is afgelast??" Geestig en zeer herkenbaar! Bestuurslid en voorzitter van de jeugdcommissie Brian Speelman bracht een flitsbezoek aan de AFC-dames om aan Peggy de Hond de mr. Henne Boskamp Nobelprijs uit te reiken voor haar grote inzet voor de AFC-jeugd in lengte van jaren. Peggy ook langs deze weg van harte gefeliciteerd. Na Jo Bonnet (1991) de tweede dame die deze eer in de AFC geschiedenis te beurt valt. Een geslaagde avond voor de organiserende dames Cilia Bruin, Christine d'Engelbronner, Annette Kouwenhoven en Cecile Smits van Oyen. Ten slotte het Heren Jaardiner. De laatste jaren iedere keer opnieuw een mooi schouwspel van meer dan 150 mannen in smoking aan de feestelijk gedekte tafels in de schitterende Art Deco zaal van het American Hotel in het hartje van Amsterdam. De organisatoren, Op dinsdag 15 januari maakte het bestuur bekend dat trainer-coach Cor ten Bosch was geïnformeerd dat de overeenkomst tussen hem en AFC, die aan het einde van het huidige seizoen afloopt, niet zou worden verlengd. Cor ten Bosch is 5 jaar trainer-coach van AFC met als hoogtepunt het kampioenschap in de Hoofdklasse A in het seizoen 2009-2010 en daarmee de promotie naar de Topklasse! Aan de mooie rij van succesvolle AFC-trainers van de laatste 50 jaar Gé van Dijk, Piet Ouderland, Doby Peters, Pim van de Meent, Henny Schipper, Henny Kottmann, Rob Bianchi, Stanley Menzo, Ton du Chatinier kan nu volkomen terecht de naam van Cor ten Bosch worden toegevoegd. Beste Cor, maak er met de spelersgroep en begeleiding een mooie tweede seizoenshelft van en daarbij heel veel succes! Peggy de Hond ontvangt de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs Henny Kottmann (rechts) ontvangt het diploma Lid van Verdienste Daarna stelde hij namens het bestuur voor Henny Kottmann te benoemen tot Lid van Verdienste. 47 Jaar lid van AFC, 10 jaar lste elftalspeler met meer dan 200 wedstrijden, vele jaren jeugdtrainer, trainer van het 2° elftal, assistent-trainer bij het eerste en twee seizoenen Hoofdtrainer met een prachtige 2e plaats in het seizoen 1995-1996 als beste resultaat, 5 seizoenen zitting in de commissie Topamateurs en sinds 2009 verenigingsmanager van AFC met een

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 5