Dag 2 3: Trainingskamp AFC Valencia 2013 Door Kerwin Hartman Peter Post Voor de tweede dag stonden er maar liefst twee trainingen op het programma. Enkele spelers met kamers op zeezicht werden bij het open doen van de gordijnen verrast door een lange rij pionnen die op het voetbalveld waren uitgezet. Iedere speler weet gelijk wat dat betekent, de shuttle-run test. Na een goede warming-up begonnen we aan de conditie meting. Alle spelers toonden aan niet stil te hebben gezeten tijdens de feestdagen. De eindstrijd vond plaats tussen onze debutant Javier Vet en ons loopwonder Magid Jansen. Javier weerde zich kranig, maar Magid trok nog een zuurstof flesje open en toonde zich de fitste. Na enkele pass- en trap oefeningen werd de eerste training afgesloten met een wedstrijdvorm. Na een stevige sportmaaltijd stond de tweede training van de dag te 1 wachten. Loopoefeningen moesten ervoor zorgen dat de spieren weer i soepel werden om vervolgens aan diverse afwerkvormen te kunnen beginnen. De mooiste voorzetten kwamen voorbij met de meest briljante doelpunten als gevolg. Joost Heij, volgens Mike Derlagen 'spitsie van beroep', deed zijn naam eer aan en maakte enkele fraaie goals. Na het diner kreeg iedereen vrij af tot 00.30 en om deze tijd vertrok het gehele gezelschap voor een kennismaking met het nachtleven van Valencia. Helaas kon onze verzorger Jan Loenen niet mee omdat hij door zijn geweldige zorgzame karakter iedereen fit heeft weten te houden, maar zichzelf even vergeten was. De bewoners van Valencia nemen de term 'nachtleven' vrij serieus door om 01.00 pas de deuren van de discotheek Mya te openen. Het vrouwelijk schoon werd al snel begeleid door Mitchel Theuns. Eén van de traditionele drankjes is agua de Valencia, een mix van sinaasappelsap en cava (Catalaanse champiagne) en soms gin of Cointreau. Na een geslaagde avond waarbij er goed aan de teambuilding is gewerkt was het één van de taxi's die Mitchel Schildwacht verleidde tot een nadere studie van dit voertuig. Dag 3: Na een korte nacht zat iedereen weer fris en fruitig aan het ontbijt, met uitzondering van onze captain en zijn room mate. Zoals de huis regels voorschrijven betekent dit een boete waar de selectie enkele heerlijke drankjes van kan gaan drinken. Na het ontbijt stond een gezamenlijke wandeling over het strand op het programma. De trai ning werd hervat op het veld en bestond uit een warming-up, enkele afwerk vormen en afsluitend wederom een intensieve partij. Hiermee was de laatste training achter de rug en kon geconcludeerd worden dat er een goede start is gemaakt voor de tweede seizoenshelft. Zondag staat als afronding van het trainingskamp de oefenwedstrijd tegen FC Groningen op het programma. Voor het middagprogramma had heel de selectie vrij af en waren er spelers die naar Valencia vertrokken voor een sight seeing tour, enkele spelers gingen de uitdaging aan om met onze vice-voorzitter Ad Westerhof te golfen. Na 18 spannende holes was het Peter Post die het Ad Westerhof nog knap lastig maakt en slechts 1 punt te kort kwam. Ook waren er een tweetal spelers die het Spaanse strand in combinatie met een heerlijke zon niet konden weerstaan. Voor strand liefhebbers, de gemiddelde jaartemperatuur in Valencia is 17,8 gra den Celsius. Tijdens het middag programma vertrok het grootste deel van de selec tie richting Valencia. Voor de economen onder ons, Valencia is de derde economische motor van Spanje, na Madrid en Barcelona. De stad Valencia telt meer dan 800.000 inwoners en in de agglomeratie van de stad wonen maar liefst meer dan 1.800.000 mensen. Ook heeft Valencia een zeer gevarieerd stadsbeeld door de vele culturen die in de stad hebben geleefd. In de stad vindt men o.a. het mooie Parque Natural de la Albufera en het park "Dehesa del Saler". Ook de 200 jaar oude "Jardin Botanico" oftewel de Botanische Tuin is een mooie bezienswaardigheid. Op de plek waar vroeger, voor de overstromin gen van 1957, de rivier Turia stroomde, vindt men nu onder andere 23 januari 2013 9 le jaargang nr. het befaamde "Ciudad de las Artes y Ciencias" oftewel de Stad van de kunsten en wetenschappen. Dit culturele centrum El Museu de les Ciencies Principe Felipe bestaat uit een wetenschapsmuseum, een IMAX-theater en met klap op de vuurpijl het grootste aquarium van Europa. Het avondprogramma bestond uit de traditievolle Silveren Spoon. Het speciale aan deze avond is dat het in teken staat van speeches. Deze speeches worden gegeven door spelers die nieuw zijn binnen de eerste selectie van AFC. Deze traditie is vele jaren geleden ontstaan door Laurens Bianchi en Ulli Landvreugd. Na een negental speeches waarbij het bewonderingswaardig was dat de vier jongste selectie spelers als eerste de vuurdoop tegemoet traden!, werd door de jury bestaande uit Wout Meulemans, Willem Scheerens, Sjoerd Jens en Peter Post, Dion Thomas als winnaar uitgeroepen. Na alle enerveren de speeches werd de tweede seizoenshelft door Hans van Rossum, met een spectaculaire indianendans, ingezegend. De Silveren Spoon avond werd afgesloten met het AFC clublied. Dag 4: Trainingskamp 'Valencia 2013' Door Kerwin Hartman Peter Post De laatste dag van het trainingskamp in Valencia is aangebroken. Op het programma staat vandaag de wedstrijd tegen FC Groningen. Deze wedstrijd is mede te danken aan de warme contacten van Jack van Gelder met Robert Maaskant (trainer FC Groningen). Zondag ochtend 6 januari is het aan de ontbijttafel weer spanning alom omdat twee spelers kantje boord op tijd binnen kwamen lopen. Iedereen werd geacht 10:00 beneden in de lobby uitgecheckt en al klaar te staan in clubkostuum. Waar NAC Breda arriveerde in het hotel, vertrok onze bus richting het plaatsje Oliva (ten noorden van Benidorm) waar de wedstrijd gespeeld wordt. Voor de sportliefheb bers, Valencia heeft twee clubs die uitkomen in de Primera Division. Uiteraard het wel bekende Valencia CF dat de laatste titels won in 2002 en 2004. De stad heeft daarnaast een tweede kleinere voetbal club in Levante UD. Onze stadsgenoot Johan Cruijff heeft in 1981 bij deze laatst genoemde club zelfs nog enkele wedstrijden gespeeld, echter zonder succes. Om stipt 12:00 werd er afgetrapt op een zonovergoten speelveld. Bij het betreden van dit prachtige veld stonden de koppies allemaal ge spannen. Deze spanning was na de aftrap niet merkbaar en er werd met passie, strijd en als een collectief tactisch sterk gespeeld. Na over en weer een aantal kansen werd de rust bereikt met een bril stand 0-0! Na een toespraak van Cor ten Bosch werd de tweede helft gebruikt om alle selectie spelers minimaal 45 minuten te laten spelen. FC Groningen maakte daar de tweede helft ook gebruik van en wisselde een aantal basis spelers waaronder; Kees Kwakman, Virgel van Dijk, Michael de Leeuw en Rasmus Lindgren. AFC speelde de tweede helft wederom als sterk collectief en met veel strijd, helaas werd in de 55ste minuut de enige goal gescoord. Ondanks deze nederlaag

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 18