Vrienden Biljart Club actief Trainingskamp AFC 1 23januari2013 91ej aargang nr. 6 Tijdens de laatste jaarvergadering van de VBC op 12 november 2012 werd Hans Honsdrecht als nieuwe voorzitter benoemd. Na zijn eer dere functies binnen de VBC volgde hij na zes jaar Peter van der Heijdt op. Hans' sterke rentree in het bestuur werd omlijst met een voor hem bekende olijke inauguratiespeech. Hij had 't o.a. over, "Phita vindt het goed, en ik ben redelijk bedreven in het nazitten, dus moet het voor zitten ook lukken! Op naar ons 77e jaar". Vervolgens dankte penningmeester Willem de Jong op waardige wijze Peter voor zijn verdiensten voor onze vriendenclub. v.l.n.r. Willem de Jong, Peter v.d. Heijdt, Hans Honsdrecht, Frans Jiich Maandag 17 december sloot de VBC 2012 af met het traditionele 'Wildbiljarten'. Na de zuurkool maaltijd 'uit eigen huis' werd in een onderling toernooi gespeeld om leuke prijsjes en keerde iedereen huiswaarts met de gebruikelijke kerststol en een slijtersbon. Jan van Dijk 4-ballen toernooi Tijdens de eerste clubavond in 2013 werd naar een idee en initiatief van VBC'er Ger Smit gestart met het "Jan van Dijk 4-ballen toer nooi". Als eerbetoon aan ons overleden erelid Jan van Dijk en zijn vader Frans van Dijk (medeoprichter van de VBC) opende zijn zoon Roy van Dijk onder luide bijval met zijn eerste stoot op het groene laken de eerste partij. Roy van Dijk en Ger Smit openen het Jan van Dijk 4-ballen toernooi Voor 2013 staan voor de Vrienden Biljart Club weer een aantal unie ke activiteiten op de agenda. En daarbij zullen naast de ontmoetingen met de vrienden van de KHFC nu ook de collega's van HBS uit Den Haag deel gaan uitmaken van een jaarlijkse uitwisseling! Van 3 t/m 6 januari 2013 Dag 1: Trainingskamp AFC 'Valencia 2013' Door Kerwin Hartman Peter Post Het trainingskamp begon zoals gewoonlijk op Schiphol en alle kop pies zagen er weer uitgeslapen uit! In het nieuwe jaar is onze "good old" Henk Bijlsma aangesteld als elftalleider. Daardoor zijn de regels nog scherper gesteld. Hierdoor was het gehele gezelschap stipt om 5 uur aanwezig. Met in ons midden een speciale debutant, onze afscheidnemende voorzitter Machiel van der Woude. Daarnaast maken twee getalenteerde jon gens vanuit het tweede, Javier Vet en Wibout de Vetten, de selectie compleet. Achter de douane werd de traditionele groepsfoto, gedelegeerd aan onze huisfotograaf Marcel Koster, gemaakt. Na deze foto zijn we om 7 uur vertrokken richting de geboorteplaats van de paella, ook wel sinaasappelstad genoemd. Eenmaal aangekomen in de stad die ge sticht is in het jaar 138 v.Chr. door de Romeinse leider Decimus Junius Brutus Callaicus, stond onze bus klaar voor vertrek richting Hotel Parador y Campo de Golf El Saler. Dit golfresort is voorzien van alle denkbare voetbalfaciliteiten. De organisatie van het trai ningskamp is ook dit jaar weer tot in de puntjes geregeld door onze scheidende elftalleider en huidig bestuurslid Topamateurs, Bob Duis. Maurice Loonstijn heeft daarnaast de dankbare taak van kwartierma ker voor dit jaar voortreffelijk ingevuld. Deze AFC scribent van de voorgaande seizoenen stond bekend om zijn culinaire afsluiting van zijn wedstrijdverslagen. Zoals het een culinair expert betaamt heeft hij zelfs de sportmaaltijden volledig voorgeproefd (brrr!) en samen gesteld. Het hotel is alom bekend. Zo hebben het nationale elftal van Spanje, FC Barcelona, Real Madrid, Bayer 04 Leverkusen en PSV gebruik gemaakt van dit luxueuze onderkomen. Deze accommodatie is dan ook de perfecte plek om de basis te leggen voor de tweede seizoens helft. Na een rustmoment op de kamers, stond de eerste training in 2013 op het programma. De training begon met het gebruikelijke loopwerk en pass- en trap oefeningen, gevolgd door een aantal intensieve partij vormen met afsluitend een grote wedstrijdvorm. Afsluitend werd er onder professionele begeleiding van onze verzor ger, Michael Olivieira, een aantal rek- en strek oefeningen uitge voerd. Voor een maximaal herstel dook de gehele selectie de Spa in voor een sauna en een heerlijk koud bad. Om 18:30 uur werd het volledige gezelschap met een aperitief ont vangen in de lounge van het restaurant. Voorzitter Machiel van der Woude sprak namens het bestuur de gehele selectie een warm wel kom toe. Vervolgens hebben we genoten van een hoogstaand diner met de gebruikelijke speeches van onze elftalleider en onze aanvoer der Jasper de Haer, die hamerde op een collectieve teamprestatie. Jasper sprak namens alle spelers grote waardering en dank uit richting het bestuur en iedereen die dit trainingskamp mogelijk hebben ge maakt. 17

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 17