Scheidsrechterscommissie Medische commissie Aandoening van boven of onder de stropdas. 23 januari 2013 91e jaargang nr. 6 Op 13 januari jl. wonnen wij de vriendschappelijke wedstrijd tegen EDO op Goed Genoeg met 2-0 en afgelopen zondag speelden wij in Utrecht tegen onze oude tegenstander van vroeger Elinkwijk met een mooie 6-1 overwinning. Onze selectie verbleef aan het begin van het nieuwe jaar voor een trainingsstage in Valencia. Elders leest u in ons clubblad een uitvoe rig reisverslag van onze spelers Peter Post en Kerwin Hartman. Volgens traditie vierde onze club op 18 januari jl. onze verjaar dag met het Herendiner in Hotel American onder de vertrouwde leiding van tafelpreses Nicky Hekster. Tijdens deze avond werd onze voorzitter Machiel van der Woude benoemd tot Erelid, en verenigingsmanager Henny Kottmann benoemd tot Lid van Ver dienste. Aan beiden, namens onze vereniging, onze felicitaties. Onze dames vierden de verjaardag traditioneel in het Hilton Hotel. Tijdens deze avond werd Peggy de Hond door AFC onderscheiden met de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs. Namens de AFC onze felicitaties. Recent las ik In de rubriek Stan Huygens Journaal van De Telegraaf d.d. 16 januari jl. dat onze Zilveren Ploeger Benno Leeser tevens directeur van ons AFC Vriendelijk Bedrijf Gassan Diamonds is onderscheiden met een prijs voor het beste familiebedrijf. De prijs werd uitgereikt door miljardair John Fentener van Vlissingen van reisgigant BCD Holdings. Deze reistycoon benadrukte bij het diner, dat familiebedrijven in deze tijd de ruggengraat vormen van de eco nomie. Ook in het programma de Wereld Draait Door werd aan dacht gegeven aan deze onderscheiding. Namens onze vereniging AFC onze hartelijke gelukwensen aan het adres van Benno, Gassan Diamonds en zijn familie. Medio december werden in een programma van Studio Sport de jaarlijkse prijzen uitgereikt aan de topsporters in het jaar 2012. Het was een genoegen om weer de beelden van de Olympische Spelen te zien van alle successen. Gênant was het dat in het programma mis plaatste fragmenten waren te zien met imitaties van de Koningin en de Kroonprins. Naar mijn mening totale ongein en incorrect en niet passend in een sportprogramma. Een slechte beurt van NOS. Op 7 januari werd met vele leden onze jaarlijkse Nieuwjaarsreceptie gehouden, waarbij wij elkaar een Gelukkig en Gezond 2013 konden wensen. Elders in deze uitgave van ons clubblad de Schakel kunt u nadere informatie lezen over deze avond. Onze voorzitter Machiel van der Woude hield zijn nieuwjaarstoespraak waarbij het naar mijn mening teleurstellend was dat een aantal leden van onze AFC, on danks een herhaald verzoek, niet de correctheid hadden om even tien minuten te luisteren. Mijn advies aan deze leden is om volgend jaar dan maar weg te blijven bij deze receptieavond Van de vader van 2" elftalspeler Marco Ouwehand ontvingen wij een e-mail waarin hij mededeelt, dat zijn zoon Marco na het onder gaan van diverse onderzoeken de ziekte van Crohn heeft. Voetballen op niveau zoals bij AFC zal hij niet meer gaan doen. Marco is blij met het door hem ontvangen shirt. Namens de AFC wensen wij hem sterkte met de behandelingen en beterschap. Ons Lid van Verdienste, Nobelprijswinnaar en Zilveren Ploeger Henk Bijlsma vierde afgelopen zaterdag 19 januari zijn 65e verjaar dag. Henk is al een groot aantal jaren actief voor onze vereniging en werd dan ook eerder terecht benoemd tot Lid van Verdienste. Recent was hij weer bereid om voor de rest van het seizoen de functie van leider van het le elftal op zich te nemen. Voor nadere informatie hierover verwijs ik u naar elders in deze uitgave van ons clubblad de Schakel. Namens de AFC wensen wij Henk met echtgenote Clara en hun familie nog vele gelukkige en gezonde jaren. AFC-Ridder Edward Janus en echtgenote Connie verbleven voor onderzoeken beiden in het ziekenhuis, maar zijn gelukkig weer thuis. Namens de AFC wensen wij hen een spoedig herstel. Zilveren Ploeger Michael Kahn verbleef recent ook in het zieken huis. Gelukkig vertelde zijn vriend Ron Susan mij dat ook hij weer thuis is en daar liefdevol wordt verzorgd door echtgenote Johanna. Ook hem wensen wij beterschap. De sportredactie van Het Parool blijft negatief schrijven over de oudste voetbalvereniging van Amsterdam en dat is en blijft onze AFC. Recent bleek dat weer over het wel of niet verlengen van het contract met onze trainer Cor ten Bosch. Deze krant wordt nu een nieuwe sensatiekrant. Tenslotte de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: In mijn vorige column vergat ik de verjaardag van Zilveren Ploeger Maurice Koster op 24 december jl. te noemen. Maurice bereikte de leeftijd van 67 jaar. Alsnog namens de club onze welgemeende felicitaties. Ook de verjaardag van Henny Cruyff op 22 november jl. werd niet vermeld. Alsnog de hartelijke felicitaties met zijn 68e vergaardag namens de AFC. Voorts Nico Cohen (24/1), Roger Ritz (24/1) - Willem Bronwasser (25/1) - Paul Gehring (26/1) - Tonny van Leeuwen (26/1) - AFC- Ridder Rokus Hoogendoorn Sr. (30/1) - Meindert Huisman (12/2) - Max Flam (16/2) - Jaap Pluim (17/2). Aan al deze jarigen onze wel gemeende felicitaties. Johan de Bie. Wisselprocedure In de B-categorie elftallen vanaf de reserve 4e klasse senioren veld- voetbal mag men 5 wissels toepassen en 'doorwisselen'. De scheids rechter moet eerst op de hoogte worden gebracht voordat de beoogde wissel plaatsvindt en geeft deze speler toestemming om het speelveld te verlaten. De speler die vervangen wordt hoeft het speelveld niet ter hoogte van de middenlijn te verlaten. Een speler, die weigert vanwege een wissel het speelveld te verlaten, kan door de scheidsrechter niet worden verwijderd; er wordt doorge speeld. Dit betekent dat de verantwoording voor de gang van zaken ligt bij de aanvoerder van de partij waartoe de te wisselen speler behoort. Grensrechter/assistent-scheidsrechter Vóór en tijdens de wedstrijd kan de scheidsrechter een grensrechter laten vervangen (bijv. wegens belediging). Een grensrechter die door de scheidsrechter van zijn taak is ontheven, mag naderhand als speler invallen, tenzij het ontzeggen van de verdere uitoefening van de functie van grensrechter berust op een overtreding en/of onbehoorlijk gedrag waarvoor een speler van het speelveld werd gezonden. De AFC scheidsrechterscommissie P* "Ik heb U lief, mijn A.F.C. Dat werd vrijdag 18 januari j.l. uit volle borst door ongeveer 150 clubleden gezongen tijdens haar 118 jarig bestaan van onze mooie club A.F.C. Dit keer wederom in het sfeer volle American Hotel aan het sfeervolle Leidse Plein. Buiten -3 graden met sneeuwvlagen en wind, maar binnen vooral door wat spiritualia, gezellig en warm. Des te meer kwam de klap hard aan bij het verlaten van dit statige pand, waarbij alle aanwezigen voldaan en getooid in winterjas met A.F.C. sjaal, maar wel ten prooi om verkouden te worden. Dat heb je dan gewoon aan jezelf te danken. Nederland stevent af op een griep epidemie. In de eerste week van het nieuwe jaar is het aantal griepge vallen fors gestegen. Een griepepidemie betekent dat verkoudheden, griepaanvallen en andere infectieziekten weer in grote getalen de kop kunnen opsteken. Ofschoon de niet-sporter al gauw zal zeggen dat het 1

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 11