Verslagen AFC 1 14 november 2012 91e jaargang nr. 4 kwaliteit van de sportschoenen. In voetbal is het normaal dat bij een simpele schietbeweging het standbeen zwaar wordt belast door het andere vrij zwaaiende schietbeen. Er ontstaat grote druk op de adduc- toren(aanvoerende spiergroep) van dit standbeen. Deze belangrijke spiergroep reageert met een irritatieklacht in haar eindpees welke verweven is in het beenvlies(periost) van het schaambeen. Herkenba re klachten zijn: 1. Pijn in de lies, vaak uitstralend naar de binnenzij de van het bovenbeen. 2. In de beginperiode pijn na intensief sporten en later ook tijdens. 3. In de mid-fase wordt de pijn weliswaar minder maar deze houdt soms ook aan tijdens rust. 4. Het bijtrekken van het aangedane been met eenvoudig in-uitstapbeweging gaat ook pijn vertonen. 5. Soms pijnuitstraling naar de onderbuik. 6. Het gehele bovenbeen voelt fors gespannen aan. De behandeling zal gericht moeten zijn op versterking van omringen de spierstructuren, rekking van overspannen (hypertonic) spieren en fysiotherapie ondersteund door massage van de aangedane muscula- tuur. Vaak is inderdaad de schrik groter dan de schade. Het is in dit geval beter één week langer te revalideren, dan één dag te vroeg beginnen! De Medische Commissie maakt bekend dat de medische zorg voor onze jun. BI dit seizoen in handen is van Maxime Groenewegen. Maxime is niet de minste; tot 2010 was zij prof wielrenster in de ploeg van Leontien van Moorsel, doceert spinning en bodyshape, en werkt parttime bij H&C Health promotion als lifestyle en beweeg- coach. Dus als je vragen hebt, maak contact. De medische Commissie: Lex Swaan(arts) tel. 06-53674434 Wim Crouwel(fysiotherapeut/voorzitter) tel. 06-51050940 Mail: wim.crouwel@xs4all.nl Michael Olivieira (verzorger A-selectie) tel. 06-21278122 Co Groszenipper (sportmasseur) tel. 06-44352970 Voor AFC-ers inloopspreekuur maandagavond 18.00-19.00 uur fysio- praktijk Mariëlle Marelis A.J.Ernststraat 167 Amsterdam Bvt. Tel. 06-24207849 21 oktober 2012: AFC - Sneek WZ 2 - 0 Na de afgelaste wedstrijd van vorige week mochten onze mannen vandaag aantreden tegen het laag geklasseerde Sneek, of zoals de Friezen zeggen Snits. Deze ploeg debuteert in de Topklasse en de elftalleider gaf aan dat de eerste wedstrijden als leerzaam gezien mochten worden, maar dat het nu toch wel eens tijd werd om punten te pakken. Het is toch altijd leuk om te weten tegen wie wij nu spelen en de laatste week heeft er een artikel op de website gestaan waar werd gememoreerd naar 1967 en de wedstrijden om het Kampioenschap van Nederland waar wij in de poulefase werden gekoppeld aan Sneek en beide wedstrijden wisten te winnen, in Amsterdam met 2-1 en in Sneek met 2-1. Sneek, als je googleed, dan kom je veel tegen over de Sneekweek en meerdere gezellige oud Hollandse geschiedenis. Sneek telt 35.000 inwoners en heeft 2 voetbalclubs die de laatste week nationale be kendheid kregen door de loting van de KNVB beker. Waar Sneek WZ gekoppeld werd aan AZ, moet stadgenoot ONS Sneek aantreden tegen Ajax. Beide wedstrijden vinden daar plaats en het zal zeer zeker een feestelijk gebeuren worden waar rond de 10.000 toeschouwers op af gaan komen. Maar waar Sneek het meest bekend om is, is de Elfstedentocht. Na Leeuwarden mogen de deelnemers als eerste plaats op 22 kilometer afstempelen in Sneek en laten wij hopen dat deze winter dit grootste evenement weer eens plaats mag vinden, want 4 januari 1997 is de laatste keer geweest en dat is te lang geleden. Voetbal in de Topklasse, het Bestuur van Sneek had vorig weekend met 4 stellen een hotelboeking gedaan op zaterdagavond en hebben het leuk gehad in Mokum, maar gevoetbald werd er niet. Ze konden dit inhaalweekend terugkomen en de voorzitter werd door het voltal lige Bestuur van AFC verwelkomd. De taart met logo van Sneek WZ werd vastgelegd en staat op hun facebookpagina en de wedstrijd kon beginnen. Helaas kreeg onze pupil van de week, Daniel de Vries, last van plan kenkoorts en bleef vertrouwd achter het hek staan in het bijzijn van zijn vader. Daniel, geef maar aan als je het nog een keer wil proberen. Sneek WZ staan samen met Chabab op de laatste plek, maar het doelsaldo van Sneek is met 4 doelpunten voor en 18 tegen slechter dan Chabab. De eerste helft begon zoals werd verwacht, een regelma tig naar elkaar toespelend AFC tegen het goed collectief staande Sneek. Waar een aantal goede aanvallen van Sneek aan onze kant werden verijdeld was AFC optisch in ieder geval sterker en een mooi opge zette aanval van Sjoerd Jens en Bas Ent werd helaas niet afgerond door Joshua Patrick die de bal door het onregelmatige veld verkeerd raakte en in de ballenvanger terecht kwam. De eerste helft was niet groots, Sneek speelde prima mee en eigenlijk was het wachten op de eerste goal van AFC. De tweede helft werd er sterk begonnen door de gelen uit het Noor den en 3 behoorlijke kansen werden om zeep geholpen waar er eigen lijk gewoon 1 van moet zitten. Na deze kansen kreeg de Reds grip op de wedstrijd en met een prima actie van Joshua werd een vrije trap in de 49e minuut geforceerd. Mike Ruijter legt aan en waar en mooie geplaatste boogbal werd verwacht schoot Mike snoeihard door de muur en mist het gat te vinden, 1-0. Mike Ruijter scoort de 1-0 uit een vrije trap De 51e minuut was het weer raak, de prima in zijn vel zittende en goed spelende Bas Ent bediende Sjoerd Jens en die wist met zijn rug naar de goal een echte Jens schuiver te produceren en het was 2-0. Sneek WZ bleef voetbalen en wist gewoon een paar prima kansen te creëren, maar ze missen de afmaker die wij wel hebben. De goed leidende scheidsrechter liet nog 5 minuten doorspelen door een oponthoud na een vervelende blessure van Joshua Patrick, hopen dat het meevalt, dokter Lex Swaan was positief. Ik weet dat het gevaarlijk is om namen te noemen, maar naast Bas, Kerwin, Jasper, Mike en Willem, was Duncan van Moll weer een genot om naar te kijken. Sommige spelers brengen net even wat extra's, geven de bal net even iets meer curve of gevoel mee en Dun can is een speler die dat laat zien en 4 stappen vooruit kan denken. De laatste 5 wedstrijden, 15 punten. Is het een clubrecord? Wel in de Topklasse in ieder geval en laten wij hopen dat a.s zondag VVSB aan de op stoom zijnde zegekar gevoegd kan worden. AFC'ers, kom kijken naar ons eerste team, want het is genieten en onze jongens verdienen meer publiek, want waar alles meezit op voetbalgebied, schort het daar aan op Goed Genoeg. Ronald Koster Opstelling: Kerwin Hartman, Mike Ruijter, Mike Derlagen, Willem Scheerens, Wout Meulemans (Dwight Gefferie), Duncan van Moll, Sjoerd Jens (Ron van Es), Bas Ent, Joshua Patrick (Mitchel Schild wacht), Jasper de Haer, Enrico Patrick. 7

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 7