Scheidsrechterscommissie Medische commissie Frank de Boer schrik groter dan de schade. De presentatie werd verzorgd door de scheidsrechterscommissie samen met de KNVB. De Junioren A2, onder leiding van trainer Roy Tular en assistent trainer Floris Steinhart, heeft een waar huzarenstukje geleverd door afgelopen zaterdag op Sportpark Goed Genoeg ook hun achtste wed strijd te winnen en daarmee de periodetitel in de wacht te slepen. Tegen Be Quick 1887 uit Haren (Gr.) werd het 3-2. Het team van AFC op één na allemaal eerstejaars A spelers) herbergt veel individu ele kwaliteit, maar de grote kracht van dit team is de bereidheid voor en met elkaar een goed resultaat te behalen. In de Tweede Divisie A, dat verder uit louter tweedejaars teams bestaat, is het de A2 gelukt dit resultaat neer te zetten met goed combinatievoetbal. Dit resulteerde in een aantal mooie en spannende wedstrijden met als hoogtepunt de 3-1 overwinning van een paar weken geleden op medekoploper Almere City. Namens de AFC complimenten aan alle spelers en begeleiding voor dit fantastische resultaat! Ik ontvang de laatste weken diverse mails van ons ondersteunend lid Nico Haijje, die in het verre verleden gespeeld heeft in de recreatie teams. Nico is woonachtig in Thailand en volgt de resultaten van het 1° elftal nauwgezet. Hij laat alle bekenden in AFC via mij groeten. Nettie v.d. Meent, voormalig pachter en echtgenote van AFC- Nobelprijswinnaar Pim (1998) en oud-trainer heeft in het ziekenhuis een heupoperatie ondergaan. Namens de AFC zenden wij haar onze AFC groeten en wensen wij haar een spoedig herstel. AFC-Ridder Rokus Hoogendoorn Sr. verbleef in het ziekenhuis voor het ondergaan van medische behandelingen. Inmiddels is hij weer thuis en vertelde mij tijdens het telefoongesprek dat hij zelfs weer op bezoek was bij zijn dochter, die in Rome woont. Jammer genoeg kon hij niet aanwezig zijn bij de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg waar zijn zoon Rokus Jr. werd geïnstalleerd als nieuw lid. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten vergezeld van onze wensen voor beterschap. Astrid van Groenigen, een van de trouwe medewerkers van pachter Frans Ris in de keuken van onze clubhuis heeft een operatie onder gaan aan de knie. Namens de AFC zenden wij haar onze AFC-groeten vergezeld van onze wensen voor een spoedig herstel. Onze vroegere 1 °-clftalspeler Ulli Landvreugd is recent benoemd tot assistent-trainer bij de Engelse club Barnet in London. Als trainer is aangetrokken oud-international Edgar Davids. Namens de AFC wensen wij Ulli veel succes bij zijn nieuwe club. Oud lc-elftalspeler en jeugdtrainer Dennis Purperhart en ons lid Tom Verhagen zijn momenteel actief in China bij de club FC.SES in Sheng Zhen. U ziet het beste lezer dat je AFC,ers overal tegen komt... Ook Dennis en Tom wensen wij veel succes bij hun club. Zilveren Ploeger Paul Koster (17/11 jarig) ondergaat de volgende week in Antwerpen een operatie aan zijn heup. Namens de AFC onze groeten en beterschap gewenst. In de sportbijlage van Het Parool d.d. 22 oktober jl. was naar aanlei ding van de 2-0 overwinning op SWZ Boso Sneek een artikel opge nomen waarin uitvoerig onze huidige aanvoerder van ons le elftal Jasper de Haer aan het woord wordt gelaten. Jasper vertelt positief over onze vereniging en over zijn voetballen in het le elftal en de vijf overwinningen die behaald werden. Een erg leuk interview met onze aanvoerder. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Allereerst moet ik de verjaardag vermelden van Zilveren Ploeger Jan Pelsma, die abusievelijk niet in mijn vorige column was opge nomen. Jan bereikte op 11 november jl. de leeftijd van 72 jaar jong. Jan is een trouw deelnemer op de jaarlijkse avond van de Zilveren Ploeg. Namens de AFC alsnog onze hartelijke gelukwensen. Vervol gens de verjaardagen van de komende weken. AFC-Ridder Henk de Groot (15/11-84 jaar jong) Erelid, AFC-Ridder en voormalig voor zitter Rein Akkerman (15/11- 81 jaar jong) - Paul Koster (17/11) - Jan Roedema (17/11) - Lid van Verdienste Sebo Woldringh (18/11) - Henny Cruyff (22/11) - Stief Bierman (22/11) - AFC-Ridder Frits van Klinken (24/11) - Cocky van Duyvenbode (26/11) - Cees Thomas (29/11) -John Parsser (2/12) - AFC-Ridder Jip Vogel (2/12-80 jaar jong) - Henry Bierman (2/12) - André v.d. Bor (17/12) - Nicolaas van Ommeren (18/12) - AFC-Ridder Ger Bogaers (21/12) Aan al deze jarigen onze welgemeende felicitaties. Johan de Bie. 14 november 2012 91e jaargang nr. 4 'UIT DE PRAKTIJK' Overtreding spelerspas De strafmaat bij spelen zonder pas of met een ongeldige pas (verlo pen) is: 74,00 boete voor de vereniging en 1 punt in mindering voor het team. Verantwoordelijk is de aanvoerder en/of leider van het team. De strafmaat voor de aanvoerder en/of leider kan zijn afhankelijk van het verweer 1 tot 3 of 3 tot 6 maanden functieontzegging. Geldig doelpunt Het klemmen van de bal tussen enkels of knieën is geen overtreding. Er is een geldig doelpunt gemaakt als een speler erin slaagt op die manier de bal geheel en al over de doellijn te krijgen. Een tegenstander vasthouden Een tegenstander vasthouden houdt ook in: het voorkomen dat een speler kan passeren door gebruik te maken van handen, armen of lichaam. Scheidsrechters worden er aan herinnerd om vroegtijdig in te grijpen en om daadkrachtig om te gaan met het vasthouden, met name binnen het strafschopgebied bij hoekschoppen en vrije schoppen. Hoe om te gaan met deze situaties: De scheidsrechter moet een speler vermanen die een tegenstander vasthoudt, voordat de bal in het spel is; De speler waarschuwen als het vasthouden doorgaat, voordat de bal in het spel is; Een directe vrije schop of strafschop toekennen en de speler waar schuwen als het gebeurt als de bal in het spel is. Als een verdediger begint met vasthouden buiten het strafschopgebied en hiermee doorgaat binnen het strafschopgebied, dan moet de scheidsrechter een strafschop toekennen. De AFC scheidsrechterscommissie Zaterdag jl. moest Frank de Boer bij Ajax al na 20 minuten twee wissels toepassen. Ryan Babel, arm uit de kom, waar een specialist uit de VU-Mc zich zal bemoeien en Toby Alderwereld verliet vroeg tijdig het veld met liesklachten. Het weer is er naar. Veel neerslag, lage temperaturen en een veld waarop lange slidings en/of instabili teit van het standbeen bijna een garantie is. Liesblessures, komen vooral veelvuldig voor bij voetbal. Het maandagavond spreekuur geeft weer eens aan dat ook de ouders van onze jeugd daar onder lijden. Dus maar even een overzicht. De meest voorkomende liesbles sure is de adductoren-tendinitis. Dit is een ontstekingsreactie van de aanvoerende bovenbeenspier, aanhechtend aan het schaambeen. Vaak als resultante van een chronische overbelasting. Bij jeugd moeten we wel een differentiatie maken, waarbij niet uitgesloten is dat omstan digheden als houdingsafwijking, een bekkenscheefstand, een lies breuk of beenlengteverschil mede ook liesklachten kan veroorzaken. In alle andere situaties is het vaak zo dat de balans in kracht tussen buikspieren en deze adductoren-loge verstoord is. Externe factoren blijven vervolgens over als, te hoge belasting tijdens wedstrijden en trainingen, de terreinomstandigheden, koud weer, of een slechte 6

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 6