Onze Toekomst 14 november 2012 91e j aargang nr. 4 Onder de titel "Onze Toekomst" werden er vorige seizoen maan delijks AFC Jeugdspelers "doorgelicht" met allerlei vragen. Dit seizoen maken we nader kennis met een serie "AFC broers" De nummer dertien en veertien van geïnterviewde spelers (nog 785 te gaan) zijn de nog maar net (sinds 12 november) 9-jarige Midas en de sinds 2 september 12-jarige Quirijn van der Baan. Midas speelt in de E8 en zijn broer Quirijn in de D6. Ze weten alles van lokaal, nationaal en internationaal voetbal en hebben daar ook een mening over! "De Wereld Draait Door" heeft onze AFC mannen ook al een keer mogen ontvangen: in vol AFC tenue aan tafel In dit interview meer details hierover. In welk team begonnen jullie bij AFC? Quirijn: In de Champions League. Midas: Ik ook, ik wilde wel eerder, maar ik was nog te jong. Wat is jullie favoriete buitenlandse club? Quirijn: Barcelona Midas: Xavi is de enige goede speler in Barcelona. Messi vind ik niks. Ronaldo is pas top. Real Madrid is mijn favoriete club. Quirijn: we waren een paar weken geleden nog in Camp Nou voor de wedstrijd Barcelona-Celtic, vol stadion en we hadden goede plaatsen. Echt vet. Wat is dan jullie favoriete club in Nederland? Midas en Quirijn, nu wel eensgezind: Ajax, daarna AFC en daarna PEC Zwolle. Zijn jullie wel eens naar het eerste van AFC gaan kijken? Quirijn: ja, ik ben een keer ballenjongen geweest en een keer pupil van de week. Van wie hebben jullie het voetbal, kon jullie vader goed voetballen? Quirijn en Midas: Hij kon heel goed voetballen. Hij maakte het winnen de doelpunt in een kampioenswedstrijd van de Al van SV Schoorl. Alex Pastoor zat bij hem in het team. Het was wel een kleine vereniging, in de A was er alleen maar een Al en A2. Maak jullie wel eens grappige of vreemde dingen mee? Quirijn: We hadden laatst "schwalbe time" na afloop van de wed strijd omdat we gewonnen hadden. Schw albe time? Ja, onze coach Benjamin haalde ons dan neer en wij moesten mooie schwalbes maken Midas: Vorig seizoen begon een speler van de tegenpartij enorm te schelden tegen de scheidsrechter. De scheidsrechter werd boos en hij moest de rest van de wedstrijd het veld uit. Hoe vaak trainen jullie? Quirijn: Ik heb hele leuke trainers: Antonio, Mitchell en Roy. We trainen 1 x per week en dat vind ik goed zo want ik heb ook heel veel huiswerk. Midas: Wij trainen 2 x per week School? Midas: Ik zit in groep 6 van de Dalton school De Meer, hele leuke klas alleen het overblijven vind ik niet leuk Quirijn: Ik zit in de eerste klas (Havo/VWO) van het Spinoza Lyceum. Het gaat best goed, ik heb nu al genoeg punten om naar het VWO te gaan. Wat willen jullie later dan worden? Quirijn: Ik weet het nog niet Midas: Dat is makkelijk: voetballer! Welke positie spelen jullie? Quirijn: Linkshalf, ik ben links Midas: Moeilijke vraag, meestal voorin, rechtsbuiten, maar spits vind ik het leukst Hoe gaat het in de competitie? Midas (E8): Niet makkelijk, we moeten tegen allemaal 2" jaars E, en wij zijn lc jaars. Maar in de vorige seizoenen zijn we 2 keer kampioen geworden. Ik heb 3 bekers thuis, eentje van de Mini WK. Quirijn (D6): We hebben vorige week met 12-0 gewonnen tegen de D5 van Swift! Ik gaf op een belangrijk moment de assist voor de 2-0, toen kregen we het zelfvertrouwen. We staan nu 7e van de 12. Hebben jullie het naar je zin bij AFC? En wat kan beter? Midas: Ik vind het heel leuk bij AFC, elk team is heel gezellig. Veld 3 vind ik niet goed. Quirijn: De kantine is top en gezellig. Veld 2 is te oneffen. Ik had laatst een mooie dribbel langs de lijn toen de bal door een oneffenheid over de lijn schoot. Vertel eens over jullie optreden bij De Wereld Draait Door? Quirijn: We konden daar via via aan tafel zitten (met onze AFC shirtjes!) bij de presentatie van het boek Cruijffie (vorige jaar). Ik heb toen die beroemde penalty van Johan Cruijff helemaal uit mogen leggen. Dat was top. (De volgende vraag was gewaagd, maar ik heb hem toch maar gesteld) Wie van jullie kan het beste voetballen? Midas: Ik ben goed in trucjes en in het maken van goals. Mijn moeder gaf mij 0,50 cent per doelpunt, maar daar is ze maar mee gestopt.... Quirijn: Ik neem onhoudbare penalties en ben goed in dribbelen (Kortom: iedere broer zijn specialiteit) Sport verbroedert, soms letterlijk. Midas en Quirijn zijn trots op het voetbal verleden van hun vader, trots op hun club, trots op hun optreden bij De Wereld Draait en, zonder het echt uit te spreken, volgens mij ook wel trots op elkaar. Mooi stel die mannen, echte voetballiefhebbers! Daar kunnen we op onze beurt als AFC best trots op zijn. Michiel Middendorf 21

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 21